ČSOB podielové fondy

ČSOB podielové fondy – Prehľad tých najdôležitejších informácií o investovaní do podielových fondoch v ČSOB banke.

? POROVNAŤ všetky podielové fondy [2023]

Ako investovať do podielových fondov v ČSOB

Ak chcete investovať do fondov po prvýkrát, nemusíte navštíviť pobočku banky. Váš investičný program si viete jednoducho zriadiť cez mobilnú aplikáciu ČSOB SmartBanking. Samozrejme, banka stále ponúka možnosť osobného stretnutia.

Následne môžete začať investovať pomocou následujúcich krokov:

 1. ČSOB banka ponúka vo svojej aplikácii krátky dotazník, po ktorého vyplnení dostanete odporúčanie, do akých fondov by ste mohli investovať. 
 2. Pri rozhodovaní o investovaní do fondov si môžete taktiež skontrolovať, aké majú konkrétne fondy zhodnotenie, rizikové skóre alebo iné vlastnosti, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.
 3. Priamo v aplikácii nájdete elektronické dokumenty k vybranému fondu, ktoré obsahujú dokumentáciu, kde je klient oboznámený s potrebnými informáciami a taktiež aj so všeobecnými obchodnými podmienkami.
 4. Ak si klient dočíta danú dokumentáciu, v poslednom kroku stačí už iba zadať výšku trvalého príkazu a dátum, kedy má prebehnúť prvá platba.

Viac sa dozviete na stránkach ČSOB.

Investičný program od ČSOB

Pomocou investičného programu môžete investovať do fondov prostredníctvom pravidelných mesačných čiastok. Môžete si tak vytvoriť istú rezervu na situácie, ktoré nečakáte, že sa stanú alebo si jednoducho môžete prostredníctvom investovania do fondov splniť svoje potreby alebo ciele. 

Po zvolení výšky vašej pravidelnej investície si môžete zriadiť trvalý príkaz a začať investovať.

Trvalý príkaz musí obsahovať vaše rodné číslo, resp. IČO, čo slúži ako variabilný symbol, ktorý je jediný identifikátor platby.

Investovať je možné vo výške aspoň 10 % mesačne z vášho príjmu, minimálne však 15€.

Pri pravidelnom investovaní máte zabezpečenú vyššiu ochranu pred rizikom s efektom priemerovania ceny. Ako na to? Tým, že pravidelne investujete, začnete sa správať ako profesionálny investor.

Investovaním v rôznom čase za rôzne ceny sa cena podielu priemeruje, resp. optimalizuje.

Fondy podľa investora

Typ investoraÚžitokFondyVstupné poplatky
?‍? Preferuje nižšie riziko, s čím sú spojené nižšie výnosysplniť si sny, vytvárať rezervy, domácnosť a bývanieČSOB Fér Vyvážený, ČSOB Fér Rastový, ČSOB Vyvážený, ČSOB Rastovýmax. 1,5 % 
??‍♂️ Preferuje vyšší výnos a širšie zameranie, je ochotný viac riskovať finančná pohoda, bezstarostná budúcnosť, pripraviť sa na dôchodokČSOB Svetový akciovýmax. 3 %
??‍⚖️ Preferuje vyšší výnos a užšie zameranie, je ochotný viac riskovaťštúdium a kurzy, skoršie splatenie úveru, nástroj proti infláciiPRE ZDRAVIE: We Care, PRE INOVÁCIE: We Digitize, PRE BUDÚCNOSŤ: We Shape, PRE ŽIVOT: We Live, PRE RADOSŤ: We Like, PRE VODU: Water, PRE KLÍMU: Climate Changemax. 3 %

Poplatky 

Vstupné poplatky sú vyčíslené v závislosti od koho, aké množstvo peňazí sa rozhodnete investovať a od objemu celkového portfólia, ktoré má klient vo fondoch. Ak klient už investoval do produktov spoločnosti, môže zaplatiť nižší vstupný poplatok.

Výstupné poplatky 0 % pri splatnosti alebo 1 % pred splatnosťou, avšak iba pri týchto skupinách fondov:

 • GLOBAL PARTNERS
 • HORIZON štruktúrované
 • OPTIMUM FUND štruktúrované
 • PERSPECTIVE

Pri ostatných fondoch sú výstupné poplatky v takejto výške:

 • KBC Bonds Emerging Markets = 1%
 • PLATO INSTITUTIONAL INDEX FUND = 0,075%
 • Všetky ostatné fondy ČSOB AM / Fondy KBC AM = 0%

Podielové fondy ponúka aj Tatra banka. Prečítajte si článok na tému Tatra banka podielové fondy.

Investičná kalkulačka

Pomocou investičnej kalkulačky na stránke ČSOB banky si viete vyklikať to, KOĽKO CHCETE VLOŽIŤ a kalkulačka vám následne prepočíta výsledné hodnoty, kde sa dozviete, koľko finančných prostriedkov ste dokopy investovali a jednotlivé zhodnotenia vašich investícií.

ČSOB fondy


Taktiež si viete vyklikať, KOĽKO CHCETE ZÍSKAŤ, kde vám kalkulačka vypočíta, koľko finančných prostriedkov musíte vložiť, aby ste za danú dobu trvania investície želané peniaze aj získali.

ČSOB fondy

Naše hodnotenie

Fondy od ČSOB ponúkajú možnosť pre tých klientov, ktorí chcú zarobiť nejaké finančné prostriedky, aby ich vedeli použiť na rôzne situácie v živote. Je to pre nich výhodné práve preto, že táto banka im ponúkne bezplatné poradenstvo a pri pravidelnom investovaní im pomôže tieto peniaze zarobiť.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Hodnotení: 6

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: