ČSOB podielové fondy

ČSOB podielové fondy – Prehľad tých najdôležitejších informácií o investovaní do podielových fondoch v ČSOB banke.

🏦 POROVNAŤ všetky podielové fondy [2021]

Čo sa dozviete v tomto článku?

 1. Ako investovať do podielových fondov v ČSOB
 2. Investičný program od ČSOB
 3. Fondy podľa investora
 4. Poplatky
 5. Fondy EXPERTEASE
 6. Investičná kalkulačka
 7. Naše hodnotenie

Ako investovať do podielových fondov v ČSOB

Ak chcete investovať do fondov po prvýkrát, musíte si dohodnúť stretnutie na pobočke, kde uzatvoríte rámcovú zmluvu.

Následne je možné začať investovať cez aplikáciu ČSOB SmartBanking pomocou nasledujúcich krokov:

 1. ČSOB banka ponúka na svojej internetovej stránke krátky dotazník s 9 otázkami, po ktorého vyplnení dostanete odporúčanie, do akých fondov by ste mohli investovať. 
 2. Pri rozhodovaní o investovaní do fondov si môžete taktiež skontrolovať, aké majú konkrétne fondy zhodnotenie, rizikové skóre alebo iné vlastnosti, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa.
 3. Priamo v aplikácii nájdete elektronické dokumenty k vybranému fondu, ktoré obsahujú dokumentáciu, kde je klient oboznámený s potrebnými informáciami a taktiež aj so všeobecnými obchodnými podmienkami.
 4. Ak si klient dočíta danú dokumentáciu, v poslednom kroku stačí už iba zadať výšku trvalého príkazu a dátum, kedy má prebehnúť prvá platba.

Viac sa dozviete na stránkach ČSOB.

Investičný program od ČSOB

Pomocou investičného programu môžete investovať do fondov prostredníctvom pravidelných mesačných čiastok. Môžete si tak vytvoriť istú rezervu na situácie, ktoré nečakáte, že sa stanú alebo si jednoducho môžete prostredníctvom investovania do fondov splniť svoje potreby alebo ciele. 

Po zvolení výšky vašej pravidelnej investície si môžete zriadiť trvalý príkaz a začať investovať.

Trvalý príkaz musí obsahovať vaše rodné číslo, resp. IČO, čo slúži ako variabilný symbol, ktorý je jediný identifikátor platby.

Investovať je možné vo výške aspoň 10 % mesačne z vášho príjmu, minimálne však 15€.

Pri pravidelnom investovaní máte zabezpečenú vyššiu ochranu pred rizikom s efektom priemerovania ceny. Ako na to? Tým, že pravidelne investujete, začnete sa správať ako profesionálny investor.

Investovaním v rôznom čase za rôzne ceny sa cena podielu priemeruje, resp. optimalizuje.

Fondy podľa investora

Typ investoraÚžitokFondyVstupné poplatky
👨‍💼 Preferuje nižšie riziko, s čím sú spojené nižšie výnosysplniť si sny, vytvárať rezervy, domácnosť a bývanie-ČSOB Vyvážený o.p.f.- Horizon Flexibe Plan-ČSOB Rastový o.p.f1% – 1,5% 
🙎🏻‍♂️ Preferuje vyšší výnos a širšie zameranie, je ochotný viac riskovať finančná pohoda, bezstarostná budúcnosť, pripraviť sa na dôchodok-ČSOB Svetové akciové fondy o.p.f.- KBC Equity Fund World-KBC Equity Fund High Dividend1,5% – 3%
👨🏻‍⚖️ Preveruje vyšší výnos a užšie zameranie, je ochotný viac riskovaťštúdium a kurzy, skoršie splatenie úveru, nástroj proti inflácii-KBC Equity Fund New Asia-KBC Equity Fund Pharma-KBC Equity Fund Communication services- KBC Eco Fund Water1,5% – 3%

Poplatky 

Vstupné poplatky sú vyčíslené v závislosti od koho, aké množstvo peňazí sa rozhodnete investovať a od objemu celkového portfólia, ktoré má klient vo fondoch. Ak klient už investoval do produktov spoločnosti, môže zaplatiť nižší vstupný poplatok.

Výstupné poplatky je 0% pri splatnosti alebo 1% pred splatnosťou, avšak iba pri týchto skupinách fondov:

 • GLOBAL PARTNERS
 • HORIZON štruktúrované
 • OPTIMUM FUND
 • PERSPECTIVE

Pri ostatných fondoch sú výstupné poplatky v takejto výške:

 • KBC Bonds Emerging Markets = 1%
 • PLATO INSTITUTIONAL INDEX FUND = 0,075%
 • Všetky ostatné fondy ČSOB AM / Fondy KBC AM = 0%

Fondy EXPERTEASE

EXPERTEASE predstavuje marketingové označenie pre podfondy skupiny KBC ExpertEase, ktoré sú súčasťou zahraničného podielového fondu IN.focus. Ten je zas kolektívnym investičným fondom podľa belgického práva.

Tieto fondy sú pre tých investorov, ktorí chcú svoje finančné prostriedky zhodnotiť lepšie, avšak nemajú dostatok času alebo skúseností s investovaním. Pomocou nich prebieha pravidelné nakupovanie takých aktív, ktorým sa najviac darí počas sledovaného obdobia pod tým cieľom, aby sa zlepšila výkonnosť fondu.

Dôležitá je pre nich dvojnásobná pozornosť pred poklesmi na finančných trhoch, pretože chcú minimalizovať prípadné straty.

Podielové fondy ponúka aj Tatra banka. Prečítajte si článok na tému Tatra banka podielové fondy.

Investičná kalkulačka

Pomocou investičnej kalkulačky na stránke ČSOB banky si viete vyklikať to, KOĽKO CHCETE VLOŽIŤ a kalkulačka vám následne prepočíta výsledné hodnoty, kde sa dozviete, koľko finančných prostriedkov ste dokopy investovali a koľko viete zarobiť.

csob fondy

Taktiež si viete vyklikať, KOĽKO CHCETE ZÍSKAŤ, kde vám kalkulačka vypočíta, koľko finančných prostriedkov musíte vložiť, aby ste za danú dobu trvania investície želané peniaze aj získali.

fondy csob

Naše hodnotenie

Fondy od ČSOB ponúkajú možnosť pre tých klientov, ktorí chcú zarobiť nejaké finančné prostriedky, aby ich vedeli použiť na rôzne situácie v živote. Je to pre nich výhodné práve preto, že táto banka im ponúkne bezplatné poradenstvo a pri pravidelnom investovaní im pomôže tieto peniaze zarobiť.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!