eToro vs Admiral Markets – porovnanie

Snažíte sa rozhodnúť sa medz eToro vs Admiral Markets? Ste na správnom mieste! Rozhodnúť sa medzi eToro a Admiral Markets brokerom je ťažká úloha. 

V tomto článku sa zameriame na porovnanie týchto dvoch spoločností, ukážeme si rozdiely medzi nimi a vyhodnotíme, ktorá spoločnosť poskytuje lepšie a výhodnejšie služby.  

Základné informácie o spoločnostieToroAdmiral Markets
🗓 Rok založenia20072001
🌎 Krajina pôvoduIzraelEstónsko
🏦 Sídlo UK, CyprusUK
💶 MenaUSDEUR, USD
💁‍♂️ Počet používateľov20 miliónov10 000
🌎 Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

Ktorý broker má väčšiu dôveryhodnosť?

Na vyhodnotenie dôveryhodnosti oboch spoločností sme postupovali na základe nasledujúcej stupnice:

  1. Vysoko dôveryhodné (90-99 bodov) – do tejto kategórie patria spoločnosti s najvyššou mierou dôveryhodnosti, kde by sme sa nebáli otvoriť si účet
  2. Dôveryhodné (80-89 bodov) – veľká spoľahlivosť a dôveryhodnosť, tieto firmy sú skvelou voľbou
  3. Priemerný risk (70-79 bodov) – vo všeobecnosti ich považujeme za dôveryhodné, ale odporúčame kontrolu regulácie v krajine,kde sa účet zakladá
  4. Vysoký risk (60-69 bodov) – pred otvorením účtu by ste si mali dobre overiť a prehodnotiť tieto spoločnosti, väčšinou fungujú bez licencií
  5. Nedôveryhodné (<59 bodov) – neodporúčame otvárať účet akéhokoľvek druhu

Spoločnosť eToro získala 93 bodov. Toto hodnotenie jej dáva označenie “vysoká dôveryhodnosť” a preto je bezpečné otvoriť si účet v eToro. 

Spoločnosť Admiral Markets získala 87 bodov a vďaka tomu nesie označenie “dôveryhodné”. Je bezpečné otvoriť si účet v Admiral Markets.

Typy účtov

Admiral Markets poskytuje väčšie rozpätie poskytovaných druhov účtov ako eToro. V oboch účtoch si však môžete aktivovať skúšobný demo účet rovnako ako štandardný typ účtu. Ostatné typy účtov sa výrazne líšia.

Typ účtueToroAdmiral Markets
Demo účet
Expirácia demo účtu
Mena učtuUSDEUR, USD
Štandardný účet
Mikro účet
Nízkonákladový účet
ECN účet
Profesionálny obchodnícky účet
Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

Bezpečnosť

Admirals aj eToro ponúkajú bezpečné obchodné prostredie s čistými regulačnými registrami. Rozdeľujú vklady klientov od firemných prostriedkov a dodržiavajú predpisy AML/KYC. V súlade s požiadavkami regulačných orgánov poskytujú aj ochranu pred zápornými (mínusovými) zostatkami a kompenzačný fond pre investorov.

Admirals a eToro sú autorizované britským Úradom pre finančné správanie (FCA), cyperskou Komisiou pre cenné papiere a burzy (CySEC) a austrálskou Komisiou pre cenné papiere a investície (ASIC).

Spoločnosť eToro má aj dcérsku spoločnosť so sídlom v USA, ktorá pôsobí ako spoločnosť poskytujúca peňažné služby registrovaná v systéme FinCEN. Vzhľadom na ich podobnosť sa umiestňujú na rovnakej úrovni.

RegulácieeToroAdmiral Markets
FIMNA
FCA
CFTC
MIFID-ESMA
ASIC
IIROC
SEC
FMA
CySEC
ISA
Offshore
Recenzia Recenzia na eToroRecenzia na Admiral Markets
Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

eToro vs Admiral Markets – poplatky

Spoločnosť Admirals si svojou cenovou štruktúrou zachováva popredné postavenie v tomto odvetví.  Obchodný účet je bez poplatkov a má minimálnu prirážku len 0,5 pipu, čo predstavuje 5 USD za 1 štandardný lot. To je polovica nákladov spoločnosti eToro, ktorá si účtuje 1 pip alebo 10 USD. 

Admirals ponúka možnosť s nulovými pipovými rozdielmi za poplatok 6,00 USD. eToro účtuje o niečo nižší poplatok za akciové CFDs, ale má vyššie prirážky k cenám. Obaja brokeri ponúkajú výmenné kurzy na pákové jednodňové pozície, ale eToro si účtuje aj poplatok za výber vo výške 5,00 USD plus poplatky tretích strán.

PoplatkyeToroAdmiral Markets
Poplatky za vklad
Poplatky za výber
Poplatok za neaktivitu
Poplatok za konverziu meny
Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

S čím môžete obchodovať

Výber aktív ponúkaných spoločnosťou Admiral Markets patrí medzi špičku v odvetví. Investori si môžu vybrať zo širokej škály možností.

Pri pohľade na celkový počet obchodovateľných prvkov má spoločnosť eToro 3458 prvkov v porovnaní s 8425 prvkami spoločnosti Admiral Markets.

Finančné inštrumentyeToroAdmiral Markets
Forex
Akcie
Kryptomeny
Kovy
EFT
Fondy
Indexy
Energie (CFD)
Komodity
Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

Platformy a funkcie

Admiral Markets, ktorá sa premenovala na Admirals, si naďalej buduje svoju firmu poskytujúcu finančné služby na základe dôvery.

Investori majú k dispozícii zmodernizovanú obchodnú platformu MT4 a MT5, päť obchodných účtov, viac ako 8 000 nástrojov a vynikajúce výskumné a vzdelávacie ponuky.

eToro patrí k popredným sociálnym tradingovým platformám a v oblasti kryptomien sa umiestnilo na prvom mieste.

Neposkytuje pokročilé obchodné platformy a nasadzuje len svoju podpriemernú vlastnú alternatívu. eToro nevytvára služby s pridanou hodnotou a spolieha sa výlučne na svoju rastúcu komunitu, čo obchodníkov stojí vysoké sumy.

PlatformyeToroAdmiral Markets
Typ platformyWebováMetaTrader 4, MetaTrader 5
Jazyk platformyAnglickýAnglický
Aplikácia (iOS)ÁnoÁno
Aplikácia (Android)ÁnoÁno
GrafyÁnoÁno
Internetové obchodovanieÁnoÁno
Mobilné obchodovanieÁnoÁno
Mobilné upozorneniaÁnoÁno
Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

Ktorá platforma je lepšia?

Obchodníci v Admirals spravujú svoje portfólio s popredným hráčom na trhu medzi online brokermi. S viac ako 8 000 aktívami je určený pre nových investorov aj pokročilých klientov. Výraznú konkurenčnú výhodu im dodáva MetaTrader Supreme Edition, ktorá vylepšuje doterajšie obchodné platformy MT4/MT5 na pokročilejšie obchodné riešenia.

Obchodovanie CFD v Admirals s pákovým efektom je k dispozícii od minimálneho vkladu 100 USD, zatiaľ čo investičné kontá bez pákového efektu začínajú už od 1 USD. 

Konkurenčné obchodné prostredie dopĺňa kvalitná výskumná a vzdelávacia sekcia, zatiaľ čo nákladová štruktúra je ústretová voči klientom a zabezpečuje, že si obchodníci a investori ponechávajú viac zo svojich výnosov. 

Spoločnosť eToro sa pri sociálnom obchodovaní spolieha výlučne na svoju vlastnú aktívnu obchodnú komunitu. Má tiež popredný trhový sortiment kryptomien.

Obchodníci musia akceptovať výrazne vyššie cenové rozpätie a chýbajúce služby s pridanou hodnotou. eToro ponúka len svoju vlastnú podpriemernú obchodnú platformu.

Všeobecne platí, že eToro nie je schopné konkurovať obchodnému prostrediu Admirals.

Vklady a výbery

eToro vyžaduje minimálny vklad 10 až 10 000 USD, zatiaľ čo Admiral Markets žiada minimálny vklad 100 USD.

Obe spoločnosti eToro a Admiral Markets ponúkajú na vklady bankový prevod (vklad/výber), Visa/Mastercard (kredit/debet), PayPal (vklad/výber) a Skrill (vklad/výber).

Vklady a výbereToroAdmiral Markets
Minimálny vklad10 USD100 USD
Minimálny výberNie je50 USD
Bankový prevodÁnoÁno
Kreditná kartaÁnoÁno
PayPalÁnoNie
NetellerÁnoÁno
SkrillÁnoÁno
Iné dostupné metódyUnionPay, Rapid Transfer, SofortKlarna, POLi, ZotaPay, SafetyPay, AstroPay, Trustly, Rapid Transfer
Dĺžka vkladu na účet10 minút1 pracovný deň
Dĺžka výberu z účtu1 pracovný deň3 pracovné dni
Webová stránkaInvestovať cez eToroInvestovať cez Admiral Markets

Mohlo by Vás zaujímať:

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!