eToro vs Binance | Funkcie, poplatky a ďalšie informácie (2022)

eToro vs Binance – Ako sa rozhodnúť? 

Rozmýšľate nad investovaním do kryptomien? Hľadáte tú správnu platformu pre vás? eToro a Binance sú obaja polulárny hráči na trhu kyprotmien. eToro je broker, u ktorého nájdete okrem kryptomien aj iné produkty. Binance sa na druhej strane najväčšia kryptoburza. eToro vs Binance – Ako sa rozhodnúť? 

eToro vs Binance porovnanie

Ktorá spoločnosť je lepšia na obchodovanie kryptomien? Prezrite si naše porovnanie.

SpoločnosťeToroBinance
Logoetoro_logobinance_logo
Poplatky1 %0,1 %
Kryptomenyokolo 75viac ako 600
PeňaženkynieMožnosť transakcií do vlastnej peňaženky (horúcej aj chladnej) 
Bezpečnosťstredne vysokávysoká
Zameranieinvestovanie do akcií, kopírovanie úspešných obchodníkov, investovanie do kryptomieninvestovanie do kryptomien
Najlpešia prepokročilých investorov do viacerých finančných inštrumentovzačiatočníkov i pokročilých investorov do kryptomien
RecenziaRecenzia na eToroRecenzia na Binance
InvestujInvestuj v eToro
* Investovanie do kryptoaktív je v niektorých krajinách EÚ veľmi volatilné a neregulované. Žiadna ochrana spotrebiteľa.
Môže sa uplatňovať daň zo zisku.
Investuj v Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Porovnanie poplatkov

eToro

Pri pohľade na poplatky spoločnosti eToro vidíme jednotný poplatok vo výške 1% + spread za nákup kryptomien. Patrí medzi tie nižšie poplatky, no oproti niektorým platformám je vysoký. Taktiež tu nájdeme poplatok za nečinnosť, ktorý bude úćtovaný po 12 mesiacoch

Poplatok pri depozite finančných prostriedkov je nulový pri vklade cez debetnú kartu. 

Binance

Na Binance nie je jednotný poplatok ako u eToro. Tu sa poplatky líšia v závislosti od toho, či používate funkciu ,,Binance Convert’’ alebo spotovú obchodnú platformu. 

V prípade ,,Binance Convert’’ sa za obchodovanie neúčtujú žiadne poplatky. Platíte len malý spread, ktorý je väčšinou okolo 0,1%. 

Ak budete používať platformu na spotové obchodovanie, platíte maximálne 0,1% poplatok za obchodovanie. Znižuje sa, ak platíte pomocou mince BNB alebo máte vysoký objem obchodovania. Pri niektorých obchodných pároch je poplatok nulový, napríklad BTC/BUSD.

Porovnanie dostupných kryptomien

eToro

eToro má nevýhodu v tom, že táto spoločnosť nie je zameraná výlučne na kryptomeny. Ponúkajú základné kryptomeny (okolo 75), čo niektorým ľuďom stačí. Ak chcete kúpiť Bitcoin, Ethereum a ostatné esenciálne tokeny, eToro vám bude určite stačiť.

Okrem toho tam nájdete aj iné aktíva, no ak chcete investovať iba do kryptomien, určite vás viac poteší ponuka od Binance. 

Binance

Spoločnosť Binance je burza kryptomien, preto je výber oveľa väčší. Okrem základných tu nájdete aj menšie, menej známe kryptomeny. Dokopy je ich tu v ponuke vyše 600.

Porovnanie peňaženiek

eToro

Na platforme eToro už nie je možnosť kryto peňaženky pre Slovákov. Táto služba je však stále dostupná pre Českú republiku.

Binance

Narozdiel od platformy eToro, Binance vám umožňuje si svoje tokeny nechať na svojom účte, ale aj poslať na takmer akúkoľvek inú adresu. Odporúčajú TrustWallet, ktorý odkúpili v roku 2018. Medzi populárne možnosti patrí napríklad Metamask. V týchto peňaženkách sú vaše kryptomeny v bezpečí v prípade hackerského útoku platformy. 

Porovnanie bezpečnosti

eToro

Vaše finanćné prostriedky na eToro účte sú uložené na chladnom úložisku. Tam sú viac chránené voči hackerským útokom. Spoločnosť eToro je poistená od tretej strany na niektoré aktíva. Toto poistenie sa nevzťahuje na všetky krajiny a ani na kryptomeny. Tým pádom v prípade krachu spoločnosti alebo hackerského útoku vaše peniaze nie sź poistené. eToro je však celkovo transparentné ohľadom svojich bezpečnostných prvkov, čo je plus.

Binance

Rovnako ako eToro, Binance vaše financie drží v chladnom úložisku. Na spoločnosť takéhoto rozmeru je to samozrejmosť, no upokojujúca skutočnosť. Spoločnosť posledné roky buduje núdzový fond, ktorý bol založený na ochranu užívateľov. Zaćiatkom roka 2022 Binance oznámilo, že jeho výška dosiahla hodnotu jednej miliardy USD

Nie je však jasné, za akých okolností by spoločnosť Binance siahla do týchto rezerv. Generálny riaditeľ povedal, že v prípade krachu spoločnosti sa budú uprednostňovať klienti. Táto informácia ale nie je dostupná na ich oficiálnej stránke, teda nie je zaručená.

Ostatné kryptoburzy porovanie

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
fumbi recenzia 202110 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

eToro vs Binance – ktorá spoločnosť je lepšia pre vás?

Takže ktorá spoločnosť je lepšia pre vás? To záleží od toho, do čoho chcete investovať. V prípade, že máte záujem investovať len do kryptomien, Binance bude lepšou voľbou. Ak by ste radšej svoje portfólio obohatili aj o akcie alebo iné aktíva, viac by vám mohlo vyhovovať eToro. 

eToro je skvelé pre začiatočníkov a ponúka aj sociálno obchodné funkcie, ktoré na Binance nenájdete. Pre pokročilých používateľov obchodných platforiem je Binance skvelou voľbou, pretože ponúka viac pokročilých nástrojov. 

V prípade, že vás nezaujala ani jedna z týchto možností, trh je obrovský a určite si príde každý na svoje. V tomto prípade neváhajte a prečítajte si aj naše ostatné porovnania a recenzie. 

Mohlo by Vás zaujímať:

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Zdielaj to: