eToro vs Kucoin

Máte v pláne urobiť váš prvý krok v obchodovaní alebo investovaním? Zaujímate sa o kryptomeny a neviete ktorú platformu použiť? Na trhu ich je obrovské množstvo, no len zopár patrí k tým najlepším. V dnešnom porovnaní sa pozrieme na dve veľmi populárne platformy. Aké sú ich výhody a nevýhody? Ktorá je najlepšia pre vás? To sa dozviete v tomto článku.

eToroKucoin
Rok založenia20062017
Aktívni používatelia1 000 000+200 000+
Obchodné inštrumentyKryptomeny, CFD, Forex, Akcie, KomodityKryptomeny, Futures
Dostupné kryptomenypribližne 75viac ako 600
Demo účetÁnoÁno
Minimálny depozit50 USD0 USD
Možnosti platby14Len kryptomeny
Spotové obchodovanieÁnoÁno
Mobilné aplikácieiOS, Android & WindowsiOS, Android
Automatické obchodovanieÁnoNie
Kopírovanie obchodov ÁnoNie
Sociálne obchodné funkcieÁnoNie
eToro recenziaKucoin recenzia

Porovnanie poplatkov a možnosti depozitu

eToro

Často sa stretávame s vysokými poplatkami, ktoré sú určené objemom, no eToro zvolilo cestu jednoduchosti. V tomto prípade na vás čaká poplatok 1% + spread nezávisle od objemu vášho obchodovania.

Depozit je bez poplatkov ak sa rozhodnete použiť kreditnú/debetnú kartu. Iné možnosti prinášajú poplatky, no táto možnosť je spoľahlivá a zdarma

V prípade, že by ste sa rozhodli prestať obchodovať na eToro, odporúčame si odtiaľ vybrať svoje finančné prostriedky. V prípade, že by váš účet neprejavil žiadnu aktivitu dlhšie ako rok, čaká na vás poplatok 10 USD mesačne

Kucoin

Kucoin má oproti spoločnosti eToro nižśie poplatky za obchodovanie. Môžete očakávať poplatky vo výške 0,1%

Čo sa týka možností depozitu a poplatky s ním spojené, nemáme pre vás najlepšie správy. V prípade, že ste skúsení s kryptomenami, nemáte najmenší problém. Kucoin prijme veľké množstvo kryptomien bez poplatku

Ak však chcete vložiť finančné prostriedky zo svojho bankové účtu, pripravte sa na vysoké poplatky. Kucoin túto formu depozitu nepodporuje, no dá sa využiť jeho spolupráca s tretími stranami.

Keď sa rozhodnete využiť služby spoločností Simplex, Banxa, alebo PayMIR, môžete očakávať poplatky za depozit vo výške 3,5% – 6%. Toto sú veľmi vysoké poplatky, takže ak viete ako robiť transakcie s kryptomenami, určite odporúčame túto cestu. 

Porovnanie dostupných kryptomien

eToro

Spoločnosť eToro ponúka dostatočné množstvo kryptomien pre väčšinu začiatočníkov a jeho výhoda spočíva v tom, že ponúka aj iné aktíva. Nájdete tu cca 75 kryptomien, no okrem nich aj ETF, komodity alebo akcie.

eToro je teda skvelé miesto pre začiatočníkov, ktorí chcú mať financie v rôznych aktívach zároveň. Platforma je priateľská pre ľudí, ktorí hľadajú jednoduchosť pri vstupe do sveta investovania. 

Ak však chcete investovať výlučne do kryptomien a mať ćo najväčší výber, hľadajte inde. 

Kucoin

Kucoin v porovnaní s platformou eToro ponúka obrovské množstvo kryptomien. Nájdeme ich tu vyše 600 a tiež viete obchodovať aj futures. Zameranie platformy je odlišné od eToro. 

Kucoin má veľmi nízke a konkurencieschopné výšky poplatkov za obchodovanie. V tomto ohľade má nad eTorom navrch, aj keď neponúka toľko aktív.

Porovnanie bezpečnosti

eToro

eToro nepatrí medzi spoločnosti s najlepším zabezpečením, no pre väčšinu ľudí je dostačujúce. Finanćné prostriedky sú v chladnom úložisku. Taktiež si eToro poistilo svoje aktíva, no kryptomeny bohužiaľ nie. 

Na trhu pôsobia už 15 rokov, čo zvyšuje mieru dôvery investorov.  

Kucoin

Na platforme Kucoin je zavedený systém KYC a iné bezpečnostné prvky v rámci štandardov konkurencie. V roku 2020 bola spoločnosť vystavená na hackerskému útoku. Z horúcich peňaženiek bolo ukradnutých vyše 280 miliónov dolárov. Tieto finančné prostriedky boli poistené fondom, no takéto narušenie bezpečnosti nie je najlepším indikátorom pre investorov. 

K dispozícií je aj viacfaktorové zabezpečenie a nastaviteľné heslo pri robení obchodov alebo pri výbere financií. 

Voľba pre začiatočníka

Tieto dve spoločnosti ponúkajú rozlišné služby, takže si na svoje prídu dve rôzne skupiny ľudí. Na jednej strane máme Kucoin, ktorý ponúka široké spektrum kryptomien s pokročilými funkciami. Narozdiel od Kucoinu je eToro zamerané iným smerom. Svojim používateľom ponúka jednoduchosť a miesto na investíciu do rôznych aktív. Preto je eToro víťazom v tejto kategórií. 

Záver

Ak teda rozmýšľate nad investovaním a zaujali vás tieto dve spoloćnosti, ktorú si vybrať? V prípade, že hľadáte jednoduchosť a priateľské rozhranie pre začiatočníkov, odpoveďou je eToro. Keď ste trochu skúsenejší alebo vám nezáleží nad inými aktívami ako sú kryptomeny, Kucoin je lepšou voľbou. Ak vás nezaujala ani jedna možnosť, podobných spoločností je na trhu momentálne mnoho a najznámejšie nájdete v našich recenziách a porovnaniach.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!