Kreditná karta Tatrabanka

Tatrabanka ponúka kreditnú kartu s množstvom benefitov. Ponúkame Vám prehľadný opis ich služieb a druhov kreditných kariet, ktoré majú v ponuke. 

 1. Čo je kreditná karta
 2. Druhy kreditných kariet od Tatrabanky
 3. Doplnková služba MyDoctor
 4. Doplnková služba My Benefit
 5. Iné doplnkové služby a výhody
 6. Bezúročné obdobie
 7. Poplatky za kreditnú kartu
 8. Program odmeňovania
 9. Splátky

Čo je kreditná karta

Pomocou kreditnej karty môžete kedykoľvek uskutočňovať svoje platby, výbery hotovosti aj prevody. Navyše, kreditná karta nie je viazaná k Vášmu bežnému účtu. Na kreditnej karte však nedisponujete vlastnými peniazmi. 

Pomocou kreditnej karty môžete čerpať peňažné prostriedky, ktoré Vám banka poskytne vo vopred stanovenej výške. Je to forma úveru, ktorý Vám umožňuje opakovane čerpať finančné prostriedky. Medzi najväčšie výhody zriadenia si kreditnej karty patrí bezúročné obdobie. Počas tohto obdobia neplatíte banke žiadne úroky

Ďalšie pomyselné plus patrí možnosti splácania úveru podľa Vašich vlastných možností či potreby. 

Druhy kreditných kariet od Tatrabanky

Momentálne Tatrabanka ponúka na výber z 3 variantov kreditnej karty:

 1. Visa štandard súkromná
 2. Visa zlatá súkromná
 3. Visa platinum

My Vám predstavíme v čom sa jednotlivé karty líšia, aby ste si vedeli vybrať, ktorá je pre Vás tá pravá. 


💳 VISA Štandard súkromná

Pri kreditnej karte Visa štandard súkromná je výška úverového rámca od 400 EUR do 5 000 EUR. táto kreditná karta je určená pre každého s trvalým pobytom na Slovensku s vekom nad 18 rokov. Pri zakladaní je potrebné dať banke pár základných údajov. Tie sa líšia od toho, či ste zamestnancom alebo fyzickou osobou, teda podnikateľom.

 • Zamestnanec: je potrebné preukázať sa trvaním zamestnaneckého pomeru, minimálne však 3 mesačným obdobím.
 • Fyzická osoba – podnikateľ: je potrebné preukázať oprávnenie na podnikanie v SR. minimálne 2 -ročné obdobie. Ďalej potvrdenie o príjme z podnikateľskej činnosti a to za posledný rok doložené príslušnými inštitúciami.

💳 VISA Zlatá súkromná

Exkluzívna Visa zlatá súkromná Vám zaručí, že sa budete cítiť neobyčajne kdekoľvek budete. Je pre tých, ktorých ciele siahajú vysoko a ktorí očakávajú od vecí viac. Výška úverového rámca je vo výške od 3 000 EUR do 15 000 EUR

Táto kreditná karta sa akceptuje všade vo svete a nijako Vás nebude obmedzovať.

Potrebné údaje pre vydanie zlatej kreditnej karty:

 • Zamestnanec: preukázať solventnosť a zamestnanecký pomer za 3- mesačné obdobie, ktoré musí byť potvrdené Vaším zamestnávateľom.
 • Fyzická osoba – podnikateľ: preukázať existenciu oprávnenia na podnikanie v SR za minimálne 2 – ročné obdobie a tiež potvrdenie o príjme z podnikateľskej činnosti za obdobie jedného roku. To musí byť potvrdené príslušnými inštitúciami. 

💳 VISA Platinum

Kreditná karta, ktorá Vás dostane do sveta jedinečných. Budú Vám poskytnuté nadštandardné služby a prémiové výhody. Ak chcete mať privilégia, s ktorými je radosť cestovať, baviť sa či žiť tak trochu bohémsky život, Visa Platinum je pre Vás.

Úrokový rámec začína na 10 000 EUR.

Potrebné údaje pre banku:

 • Zamestnanec: preukázanie solventnosti, trvanie zamestnaneckého pomeru za obdobie minimálne 3 mesiacov potvrdené Vaším zamestnávateľom.
 • Fyzická osoba – podnikateľ: preukázanie existencie oprávnenia na podnikanie v SR minimálne za obdobie 2 rokov a solventnosti na základe potvrdenia o príjme z podnikateľskej činnosti za posledný rok, potvrdené príslušnými inštitúciami.

Komplexný prehľad:

Visa štandard súkromnáVisa zlatá súkromnáVisa platinum
VekNad 18 rokovNad 18 rokovNad 18 rokov
Iné požiadavkyTrvalý pobyt na SRTrvalý pobyt na SRTrvalý pobyt na SR
Pre koho jeZamestnanec / FOZamestnanec / FOZamestnanec / FO
Úrokový rámec400 – 5000 EUR3000 – 15000 EUROd 10000 EUR

Doplnková služba MyDoctor

Tatrabanka Vám ako jediná bana na Slovensku poskytuje službu s názvom MyDoctor. Vďaka tejto doplnkovej službe Vám budú k dispozícií špecialisti zo Slovenska ale aj zahraničia. Prekonzultujú s Vami problémy a diagnózu. 

Súčasťou je aj preklad zadarmo z jazykov ako sú napríklad fínčina, čínština či hebrejčina, ale aj mnoho ďalších. Vďaka kreditnej karte od Tatrabanky získate benefity akými sú:

 • Lekár na telefóne
 • Druhý lekársky názor
 • AIDA diagnostika symptómov
 • AIDA coach

Doplnková služba My Benefit

Vďaka službe My Benefit môžete s kreditnou kartou od Tatrabanky aj zarábať. Vo forme CashBack Vám prináša atraktívne zľavy u vybraných predajcov. Každý mesiac tak môžete získať časť svojich platieb naspäť. 

Prostredníctvom aplikácie MobilePay od Tatrabanky môžete sledovať aktuálne výhodné ponuky a zľavy. Táto aplikácia filtruje zľavy primárne určené pre Vás, aby Vám uľahčila hladanie. Zľavy sa dajú využívať opätovne, avšak každá je časovo obmedzená. 

Služba My Benefit Vám tiež umožňuje odsledovať, koľko ste už za nákupy ušetrili.

Iné doplnkové služby a výhody

Ku kreditnej karte od Tatrabanky dostanete množstvo výhod a benefitov. Okrem služby akou je MyDoctor či My Benefit Vás môže kreditná karta dostať do letiskového salóniku alebo Vám uľahčí cestovanie. 

Jednou z doplnkových služieb je aj možnosť zriadiť kartu pre Vášho blízkeho. Ide o dodatkovú súkromnú kreditnú kartu.

Ponúkame Vám prehľad doplnkových služieb a výhod ku jednotlivým kreditným kartám od Tatrabanky:

Visa štandard súkromnáVisa zlatá súkromnáVisa platinum
MyDoctorAIDA diagnostika symptónov, Lekár na telefóne, Druhý lekársky názorAIDA diagnostika symptónov, Lekár na telefóne (prednostné dovolanie sa), Druhý lekársky názor pre vás aj pre rodinných príslušníkovAIDA diagnostika symptónov, Lekár na telefóne (prednostné dovolanie sa), Druhý lekársky názor pre vás aj pre rodinných príslušníkov+ Konzultácia s konzíliom zahraničných špecialistov a AIDA coach pre zdravý životný štýl
My Benefit✔️ ✔️ ✔️ 
Letiskový salónikLetisko Schwechat 1+1 Členstvo v Priority Pass 1+1 
Narodeninový Cashback5 %, max 30 EUR5%, max 50 EUR
Karta pre blízkeho*Áno, 0,50 EUR/ mesačneÁno, 1,50 EUR/ mesačneÁno, 10 EUR/ mesačne

*Vek budúceho držiteľa dodatkovej karty musí byť minimálne 15 rokov.

Bezúročné obdobie

Počas bezúročného obdobia Vám banka nebude úročiť nákupy, ktoré zaplatíte kreditnou kartou. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr svoj dlžný zostatok na karte môžete vyrovnať. Toto obdobie obvykle trvá 40 až 55 dní. V Tatrabanke závisí počet bezúročných dní od typu kreditnej karty, ktorú vlastníte:

Visa štandard súkromnáVisa zlatá súkromnáVisa platinum
Bezúročné obdobieMax. 47 dníMax. 51 dníMax. 51 dní

Poplatky za kreditnú kartu

Poplatok za poskytnutie alebo zriadenie kreditnej karty si banka neúčtuje. Inak je to však s poplatkami počas jej používania. 

Visa štandard súkromnáVisa zlatá súkromnáVisa platinum
Mesačný poplatok za kartu2,50 EUR8 EUR20 EUR

Výška mesačného poplatku sa môže zmeniť. Po splnení podmienok Programu odmeňovania, môžete mať kreditnú kartu aj za poplatok 0 EUR mesačne.

Program odmeňovania

Program odmeňovania vytvorila Tatrabanka pre svojich zákazníkov, ktorý kreditnú kartu využívajú naplno. Pri platbách v určitom objeme môžete získať 50% alebo až 100% zľavu z mesačného poplatku za Vašu kreditnú kartu.

Visa štandard súkromnáVisa zlatá súkromnáVisa platinum
Zľava 50%Platby v obejeme 150 EURPlatby v objeme 500 EURPlatby v objeme 1000 EUR
Zľava 100%Platby v objeme 300 EURPlatby v obejeme 1000 EURPlatby v objeme 2000 EUR

Splátky

Pri splácaní kreditnej karty sa sami rozhodujete koľko z požičanej sumy zaplatíte. Môžete si vybrať minimálnu splátku ale aj vyššiu. Forma akou zaplatíte je takisto na Vás. Na výber je automatická splátka, splátka prevodom alebo vkladom hotovosti.

Minimálna splátka kreditnej karty od Tatrabanky však musí mať hodnotu 5% dlžnej sumy. Týchto 5% musí mať minimálnu hodnotu 15 EUR.

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 1 Hodnotenie: 5]