Technológia pre metaverse zábavného parku bude patentovaná spoločnosťou Disney

Posledný decembrový týždeň získala spoločnosť Disney, nadnárodný zábavný gigant, povolenie na udelenie patentu na metaverse. Čo predstavuje simuláciu virtuálneho sveta. 

Disney a patent, vďaka ktorému by sa vytvorili zaujímavé atrakcie pre tých, ktorý navštevujú zábavný park, je veľmi pozitívnou správou. Tieto atrakcie by však boli interaktívne a personalizované. Spomenutá technológia by predstavovala uľahčenie atrakcií rozšírenej reality (AR) bez toho, aby museli mať návštevníci v zábavných parkoch Disney slúchadlá. 

Fungovanie technológie by bolo veľmi zaujímavé. Návštevníci by boli sledovaní prostredníctvom vlastných mobilných telefónov. Pričom by nastalo generovanie a premietanie personalizovaných 3D efektov na fyzické priestory, steny a objekty v parku, ktoré sú blízko daného návštevníka. 

Konkrétne 28. decembra 2021 bolo spoločnosti Disney schválené to, aby patentovala “simulátor virtuálneho sveta v skutočnom svete”. Bolo to podané Úradu pre patenty a ochranné známky Spojených štátov ešte v júli 2020.

Metaverse je známa existenciou na internete, prístupnosťou cez virtuálnu realitu alebo náhlavných súprav AR. Vďaka technológii, ktorú navrhovala spoločnosť Disney, by sa metaverse dostala do fyzického sveta.

Disney sa o metaverse nezaujíma prvýkrát. Generálny riaditeľ Bob Chapek pri rozhovore o zisku za štvrtý kvartál v novembri 2021 prezradil aj to, že Disney by chcela spojiť fyzické a digitálne aktíva v metaverse.

Výhodou je preňho to, že sa bude dať uskutočniť užšie prepojenie fyzického a digitálneho sveta. Rozprávanie príbehov vo svete Disney sa tak uskutoční bez akýchkoľvek hraníc.

Tilak Mandadi, šéf stratégie MGM Resorts International, hovoril v novembri 2020 taktiež o zameraní na to, aby sa digitálny a fyzický svet spojil. Spomínal aj to, že je preňho veľmi vzrušujúce prekračovať fyzickú a digitálnu bariéru spolu s odomykaním nových spôsobov rozprávania príbehov.

Disney podľa rozhovoru pre Los Angeles Times v blízkej budúcnosti nemá plány na použitie tohto simulátora, schváleným patentom sa dosiahla Mandadiho vízia zábavného parku metaverse.

Disney so svojimi 12 zábavnými parkami v Spojených štátoch, v Paríži, Hong Kongu, Japonsku a Číne dosiahla v roku 2021 príjem 17 miliárd dolárov aj napriek obmedzeniam kvôli pandémii spojenej s ochorením COVID-19.

Mohlo by Vás zaujímať:

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!