Nemecká neobanka N26 spustí obchodovanie s kryptomenami ešte tento rok

Spoluzakladateľ spoločnosti N26 hovorí, že snaha o globálnu expanziu spôsobila, že spoločnosť N26 zaostáva v obchodovaní s kryptomenami a akciami.

Nemecká neobanka N26, ktorá je jednou z najväčších európskych fintech spoločností a má hodnotu 9 miliárd dolárov, je po snahe o globálnu expanziu nakoniec  pripravená začať obchodovať s kryptomenami a akciami.

Max Tayenthal

Spoluzakladateľ  spoločnosti N26 Max Tayenthal v rozhovore pre Financial Times uviedol, že napriek tomu, že online banka N26 so sídlom v Berlíne bola prvým hráčom v rozmachu finančných technológií v Európe, jej globálne ambície spôsobili komplikácie v diverzifikácii služieb.

Po opustení dvoch kritických fintech trhov – Spojených štátov amerických a Spojeného kráľovstva – N26  plánuje pre svojich 7 miliónov zákazníkov „posilniť svoje zameranie na  európske podnikanie“ tým, že uvedie nové produkty a služby.

Podľa Tayenthala, ktorý pripustil, že online banka potrebuje rozšíriť vo svete svoje produkty, N26 má zámer v roku 2022 spustiť obchod s kryptomenami, a potom  bude nasledovať brokerská činnosť s akciami namiesto „umiestňovania vlajok na nové trhy“.

Mobilná aplikácia N26 v súčasnosti neponúka krypto funkcionalitu a funkcionalita pripravovaného produktu súvisiaceho s krypto obchodovaním ešte nie je k dispozícii. Spoločnosť Cointelegraph požiadala N26 o ďalšie informácie.

Zdroj: n26

Hovorca spoločnosti  N26 potvrdil, že  digitálna banka plánuje začať obchodovať s kryptomenami spolu s partnerom a „niekedy v tomto roku“ ako prvý krok uviesť niekoľko kľúčových produktov.

Súvisiace: Pozrite si zoznam kryptoburz 2022

N26 oznámila v novembri  svoj odchod z amerického trhu, keď pre svojich európskych zákazníkov ponúkla ďalšie finančné produkty a služby. V oznámení uviedla, „N26  zameria svoju stratégiu na rozšírenie svojich skúseností s digitálneho bankovníctva o nové vertikály, ktoré budú v budúcom roku zahŕňať investičné produkty,” 

Nemecký dozorný orgán Federal Financial Supervisory Authority  (Spolkový úrad pre finančný dohľad)  alebo BaFin nariadil spoločnosti niekoľko obmedzení čiastočne kvôli nedostatočným kontrolám v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí. BaFin nariadil, že N26, ktorá minulý rok prijala v priemere 170 000 nových klientov mesačne, nemôže mesačne prijať viac ako 50 000 zákazníkov.

Tayenthal povedal, že očakáva  že nové obmedzenia počtu zákazníkov, ktoré nariadil BaFin, ako masívne obmedzenie pre rast fintech financovaný investormi sa zruší  do konca leta 2022 .

“Dodržiavanie predpisov je a zostane našou hlavnou prioritou v N26,” povedal hovorca pre Cointelegraph a dodal, že tím berie veľmi vážne zodpovednosť za to, že je licencovanou bankou, pretože N26 rastie aj naďalej  pokračuje v investovaní  do zlepšovania štandardov.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!