Blockchainové hry založené na NFT fondoch, ktoré by mohli v roku 2022 prudko vzrásť

Všetko nasvedčuje tomu, že roku 2022 budú udávať smer kryptomien práve NFT. Nedávny obrat NFT v hrách P2E dokazuje, že blockchainové hry sa tešia a pravdepodobne sa ešte len budú tešiť veľkej obľúbenosti.

Po popularite decentralizovaného financovia a decentralizovaných búrz nastal vzostup nezameniteľných tokenov NFT. Momentálne sú v popredí záujmu s najvyšším objemom prepadov od začiatku januára 2022.

Blockchain-NFT-hry

Rok 2021 bol rokom NFT. aplikácie GameFi prekonali DeFi – decentralizované financovanie. Takmer 50% aktívnych kryptomenových peňaženiek pripojených k decentralizovaným aplikáciám v novembri slúžilo na hranie hier. Percento peňaženiek spojených s decentralizovaným financovaním v rovnakom období kleslo na 45% v hlavných prípadoch používania dapp.

Blockchain play to earn (P2E) prostredníctnom hry Axie infinity raketovo vzrástla a odštartovala herné šialenstvo, ktoré bude podľa očakávaní pokračovať počas celého roka 2022. Odborníci na kryptomeny a zástancovia hier majú vysoké očakávania od hier založených na blockchaine P2E a určite sa objaví ešte zopár gigantov, ktorí budú  v tomto sektore dominovať.

DeFi Kingdoms

Inšpirácia na založenie DeFi Kingdoms bola veľmi jednoduchá a prostá. Vznikla na podnet vášne z investovania a tá privolala vývojárov k technológii blockchain. DeFi Kingdoms sa zrodilo ako vizualizácia investovania do fondu likvidity, kde farmy“ v hre predstavujú doslovné a obrazné párovanie tokenov a ťažbu fondu likvidity.

Ako je v hre znázornené, investori majú časť svojho podielu na pozemku plnom kvitnúcich rastlín. Prepojením konceptu rastu k protokolu DeFi v rámci modelu hrania a zarábania, prináša DeFi Kingdoms nový rozmer hrania hier.

DeFi-Kingdom

Hra je postavená na sieti Harmony Network. Ide o prvý projekt na sieti, ktorý sa kedy dostal na vrchol rebríčka DappRadar. Dalo by sa to pripísať prílevu jednotlivcov, ktorí sa zaujímali o hry DeFi na princípe blockchain. No možno polemizovať aj o vzostupe vďaka prudkému nárastu tokenu JEWEL v hre.

JEWEL je pomocný token, ktorý umožňuje používateľom nakupovať NFT bonusy v hre na zvýšenie štatistiky základnej úrovne. Často sa využíva aj na ťažbu likvidity, aby sa tak používateľom naskytla príležitosť získavať viac KLENOTOV prostredníctvom stakingu

JEWEL je takisto aj tokenom riadenia, ktorý dáva držiteľom možnosť hlasovať pri raste a vývoji projektu. Momentálna cena JEWEL sa pohybuje okolo 5 dolárov.

Guild of Guardians

Guild of Guardians je jednou z najočakávanejších blockchainových hier v roku 2022. Je postavená na ImmutableX, prvom riešení druhej vrstvy postavenom na Ethereu. Tá sa zameriava na NFT. S cieľom poskytnúť väčší prístup bude fungovať ako bezplatná mobilná hra na hranie rolí, ktorá modeluje mechaniku P2E.

NFT-Guild-of-guardians

Podobne ako v blockchainových hrách, ako je Axie Infinity, je možné vymieňať aktíva v hre Guild of Guardians. Zdá sa, že tento projekt je zaujímavý pre mnohých hráčov a investorov, pretože celkový predaj NFT a spustenie samomotného tokenu generuje objem takmer 10 miliónov dolárov.

Tokeny Guild of Guardians (GOG), uvedené na trh v októbri 2021 sú tokeny Ethereum v hre známe ako „drahokamy“. Tieto drahokamy sú kľúčovými funkciami v hre, rovnako tak aj razenie NFT a interakcia s trhom, všetky funkcie sú počas hrania k dispozícii na zhodnocovanie. Momentálna cena sa pohybuje na hodnotách 0.45 amerických dolárov.

Guild-of-guardians-token

Galaxy Fight Club

blockchainová hra Galaxy Fight Club prešla z kolekcie 10 000 avatarov na prvú bojovú hru PvP pre rôzne značky a platformy, kde hráči môžu bojovať so svojou zbierkou avatarov.

NFT-Galaxy-fight-club

Galaxy Fight Club jedinečne pripisuje vysokú hodnotu svojim pôvodným bojovníkom, ale takisto umožňuje aj ostatným avatarom bojovať o príležitosť získavať odmeny. Predpokladá sa, že hra bude spustená v sieti Polygon a bude obsahovať rôzne témy z rôznych partnerských zbierok, ako sú Animetas a CyberKongz, čím sa integruje jej multiplatformový cieľ.

Hra je momentálne v beta testovaní a čelí menším neúspechom vrátane oneskorenej počiatočnej ponuky DEX. Zatiaľ nie je jasné, kedy bude sprístupnený verejný prístup, no mnohí dúfajú v uvedenie do prevádzky začiatkom roka 2022.

GCOIN

Každý bojovník Galaxy generuje 5 až 15 Gcoinov denne, pričom k spusteniu došlo niekedy v októbri 2021. V prípade, že sa bojovník predá, nový vlastník zdedí nahromadený počet Gcoinov. V samotnom systéme hry je kúpa nového bojovníka kľúčová, pretože posilňuje pohyb hráčov, kovanie zbraní, otváranie loot boxov a výcvik a predaj bojovníkov druhej generácie.

Štatistiky ukazujú, že prvých 1,5 milióna dolárov bolo zakúpených a vypredaných za približne 15 minút, pričom v tomto bode trvalo naplnenie zvyšných 500 000 dolárov vyhradených len pre držiteľov Battle Pass ďalšiu hodinu, čo naznačuje veľký úspech. Približne 2 600 peňaženiek obsahuje bojovníkov GFC.

CryptoBeasts

CryptoBeasts je pixelová digitálna umelecká hra, ktorá vyvoláva retro dojem pôvodnej hry Zelda. Hra je postavená na blockchaine Ethereum. Ide o systém vzácnych vajíčok typu peer to peer, teda hra je postavená na priamej komunikácii medzi užívateľmi. 10 000 pixelových vajíčok poskytuje každému majiteľovi jeden pozemok v hre a jeden hlas decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO).

Cryptobeasts

DAO funguje na hierarchii, v ktorej počet vajec, ktoré hráč vlastní určuje ich hlasovací status.  Podľa údajov Duna Analytics sa najpredávanejšie vzácne vajce predalo za 5 etherov (ETH) v hodnote 9 085 dolárov.

CBX token

Zatiaľ čo CryptoBeasts tvrdí, že ide o viac než len o zarábanie, ale skôr ide o zábavné hranie, stále ide o blockchainovú hru, ktorej konkurenčná výhoda závisí od jej ekonomiky tokenov. Natívny token, CBX, je token v hre, ktorý je naplánovaný na vypustenie všetkým držiteľom vzácnych vajíčok. Tieto tokeny možno ppoužívať a zarábať rôznymi spôsobmi. Ako je napríklad boj so šelmami, dokončenie určitých úloh v hre, farmárčenie či zber zdrojov.

Predpokladá sa, že token bude poháňať nástroje a funkcie v hre od nákupu predmetov v rámci nejakej hernej ekonomiky až po šľachtenie. Na podobnom princípe funguje aj Axie Infinity, s tým, že CryptoBeasts má v úmysle integrovať aj akadémiu a štipendiá, aby poskytli investorom priestor na požičiavanie svojich vlastných aktív.

CBX-Token

Axie Infinity

Axie Infinity, známa ako prvá blockchainová hra, využíva svoj model play to earn. Pričom má zavedený a vysoko rozvinutý ekosystém so silným ekonomickým modelom. V súčasnosti sa však vníma ako akýsi trójsky kôň pre širšie poňatie blockchainových hier. 

Podľa dostupných údajov si naďalej upevňuje svoje miesto na vrchole rebríčka DappRadar NFT. Ako najlepšie obchodovaná kolekcia sa Axie Infinity dostáva na vrchol NBA TopShot, Splinterlands a WAX blockchain „Farmer’s World“,

NFT-Axie-Infinity

SLP, AXS a RON

Axies sú NFT využívané na hranie hier v hodnote viac ako 1,5 miliardy dolárov,  pričom z ich držania užívatelia naďalej získavajú ročný percentuálny výnos. Nedávne spustenie decentralizovanej burzy Katana (DEX) umožňuje hráčom poskytovať likviditu prostredníctvom SLP alebo AXS na obhospodarovanie RON.

RON je token ekosystému a podobne ako Polygon, vo veľkej väčšine sa využíva na pokrytie gas poplatkov na reťazci Ronin spoločnosti Axie Infinity. Axie Infinity je v mnohých ohľadoch vlastným digitálnym národom so skutočnou ekonomikou.

Keďže koncept blockchainových hier získava širšie povedomie a modely „play-to-earn“ a „play-and-earn“ sa neustále vyvíjajú, rok 2022 bude vzrušujúcim rokom pre hráčov, tvorcov aj investorov.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: