Plus500 skúsenosti

Plus500 skúsenosti – oplatí sa cez nich investovať? Plus500 je broker poskytujúci investovanie do CFD na akcie, forexu, kryptomien, indexov, komodít, ETF a opcie. Tento broker bol založený v roku 2008 v Izraeli.

Na 82 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Broker Plus500 je regulovaný niekoľkými medzinárodnými finančnými orgánmi. Vrátane tých najvyšších ako je FCA a Austrálska komisia pre cenné papiere a investície (ASIC). Plus500CY Ltd je autorizovaný a regulovaný CySEC (#250/14).

Je kótovaný na Londýnskej burze cenných papierov. Pravidelne zverejňuje svoje účtovné bilancie a je regulovaný niekoľkými finančnými orgánmi. Vyhľadávajú ho najmä skúsení obchodníci.

Výhody a Nevýhody

VýhodyNevýhody
? Broker ponúka prístup k viac ako 2 000 obchodným inštrumentomMožné iba CFD obchodovanie
? Spready Plus 500 patria k tým najnižším medzi brokermiNedostatok vzdelávania obchodníkov (webináre, kurzy, školenia)
?Možnosť obchodovania CFD Bitcoinu, Etherea, Tezosu

Pozitívom je aj to, že Plus500 ponúka ochranu proti zápornému zostatku. Tak, zaisťuje, že klienti nemôžu stratiť viac, ako vložil na svoj účet.

Minimálny vklad

Minimálny vklad na Plus500 účet sa líši v závislosti od zvolenej metódy vkladu. Ak vkladáte prostredníctvom kreditných / debetných kariet alebo elektronických peňaženiek, je to 100 EUR. V prípade ak sa hodláte vložiť peniaze bankovým prevodom je to 500 EUR.

Platforma a nástroje

Webová platforma Plus500 (Ilustratívne ceny)

Na 82 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Platforma Plus500, ktorá je k dispozícii pre webové a mobilné zariadenia, môže byť vynikajúcou voľbou pre príležitostných investorov. Desktopová (PC) aj webová verzia platformy sú navrhnuté tak aby boli intuitívne na použitie.

Grafy: Platforma WebTrader Plus500 poskytuje robustné grafy s ponukou viac ako 100 voliteľných technických ukazovateľov spolu s možnosťou ukladania šablón grafov. V grafoch je tiež 21 kresliacich nástrojov, ktoré pomáhajú pri technickej analýze daného inštrumentu.

Zoznamy obľúbených inštrumentov: Plus500 pokračuje v malých vylepšeniach svojej platformy WebTrade, napríklad pridaním obľúbených zoznamov sledovaných položiek. Vďaka tomu si viete spraviť napríklad zoznam akcií do ktorých plánujete investovať.

Je Plus500 broker vhodný pre začiatočníkov

Plus500 je rovnako priaznivý pre začiatočníkov, ako aj skúsených investorov v obchodovaní CFD. Ak ale začínate s obchodovaním CFD na akcie, komodity, indexy, kryptomeny tak si otvorte najprv Plus500 DEMO účet zdarma. Na demo účte môžete testovať svoje stratégie a tak sa naučiť ako investovať peniaze.

Je možne využívať „Scalping stratégiu“ u Plus500 brokera?

Scalping (rýchle otvorenie, zatvorenie pozície často v priebehu pár minút) u Plus500 brokera nie je povolený. V prípade ak zistia, že praktizujte túto stratégiu môže byť váš účet zablokovaný.

Dokážete zarobiť obchodovaním CFD?

Áno, je možné zarobiť peniaze obchodovaním CFD. Tisíce ľudí každý deň úspešne obchodujú CFD. Popredné obchodné platformy akou je aj Plus500 ponúkajú niektoré z najlepších obchodných nástrojov, ktoré vám zlepšia šance. Ale treba si uvedomiť, že investovaním peňazí vám nikto negarantuje ziskovosť. A hlavne pri obchodovaním s CFD prichádza mnoho nvestorov o svoje investované peniaze.

Preto vždy investujte len toľko koľko ste ochotní stratiť. A vždy začínajte na DEMO účte a testujte si svoje investičné stratégie. Na reálny účet choďte až vtedy keď ste si istí, že vaša stratégia funguje.

Väčšina obchodníkov prichádza o peniaze hlavne kvôli emóciám a strachu, že môžu prísť o príležitosť profitovať. Drvivá väčšina zlých obchodov je kvôli emočnej nestabilite obchodníka.

Záver

Naša skúsenosť s Plus500 brokerom je pozitívna. Na trhu sú už vyše 12 rokov. Ich spready sú konkurencie schopné. Chýba nám lepšie a obšírnejšie vzdelávanie obchodníkov. Napriek všetkému hodnotíme Plus500 pozitívne. Sú vhodní ako broker najmä pokročilých a skúsených CFD obchodníkov.

Na 82 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Konkurencia

BrokerRecenzia
robo-markets-recenzia-brokeraPrečítať recenziuVytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
etoro_logoPrečítať recenziuVytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
xtb_recenzia_logoPrečítať recenziuVytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
admiral markets recenziaPrečítať recenziuVytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
saxo-bank-recenziaPrečítať recenziuVytvoriť účet
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 – 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: