Prečo má Decentraland (MANA) tak málo užívateľov?

Za posledný rok sa veľa hovorí o Metaverse. Niektorí tvrdia, že je to výborná investičná príležitosť, ďalší si zas myslia, že je to budúcnosť internetu. Decentraland (MANA) je kombinácia kryptomien a Metaverse-u. Skvelý nápad, ale prečo má len pár desiatok užívateľov denne? Na to sa pozrieme v tomto článku. 

Čo je Decentraland? 

Decentraland (MANA) je metaverse, ktorý bol založený na blockchaine. Užívatelia Decentralandu môžu vstúpiť do virtuálneho 3D sveta, kde sa stretnú s ostatnými užívateľmi. Interakcie prebiehajú v reálnom čase. 

Čo tam však môžete robiť? V Decentraland Metaverse si dokážete kúpiť digitálne pozemky a iné digitálne predmety, čo mnohí vnímajú ako investíciu. Na začiatku sa dal digitálny pozemok zakúpiť len za 20 USD, no teraz sa niektoré vyšplhali na výšku niekoľko miliónov

Decentraland bol založený v roku 2017 a odvtedy sa oň prejavil obrovský záujem zo strany nadšencov aj investorov. Čo na vás čaká v tomto Metaverse teraz? 

Spoločnosť Meta (známa pod bývalým názvom Facebook) oznámila tovrbu vlastného Metaverzu, na ktorom vraj intenzívne pracuje. Meta najnovšie umožňuje zdieľanie NFT na Instagrame a Facebooku testerom v USA. Prečítajte si o tom viac.

Súčasný stav Decentraland-u

Decentraland spolu s konkurenčným Sandboxom (SAND) majú obaja momentálne hodnotu viac ako 1 miliardu dolárov, no ich platformy zívajú prázdnotou. Prečo? 

Podľa najnovśích údajov DappRadar má Decentraland denne len pár desiatok aktívnych užívateľov na celom svete. Jeho konkurencia The Sandbox sa môže chváliť jeho vyše 500 aktívnymi užívateľmi, čo je však taktiež veľmi málo.  

Tieto platformy neponúkajú momentálne dosť na to, aby si udržali vracajúcich sa užívateľov. Podľa všetkého je to dôvodom ich nedokončeného stavu, ktorý je stále v progrese. 

Ako sa určuje počet aktívnych užívateľov? 

Podľa DappRadar je aktívny užívateľ definovaný interakciou jedinečnej adresy krypto peňaženky so smart kontraktom platformy. To znamená, že aktívny užívateľ je človek, ktorý sa prihlási na Decentraland alebo The Sandbox a použije natívny token s cieľom uskutočnenia nákupu.

Ak používate platformu len na jej prezeranie alebo sa tam zastavíte kvôli prebiehajúcemu eventu, nie ste podľa kategorizácie DappRadar aktívny užívateľ. Z toho vyplýva, že na platforme prebieha veľmi malé množstvo transakcií. 

Najvyšší denný počet aktívnych užívateľov.

Pre porovnanie, najviac aktívnych užívateľov na Decentralande bolo podľa DappRadar 675. To je takmer dvadsaťnásobok dnešných čísel. Čo sa týka The Sandbox platformy, tá má historické maximum vo výške 4 503 užívateľov. 

Z týchto údajov vyplýva, že záujem o metaverse klesá.

Kreatívny riaditeľ pre Decentraland uviedol, že v priemere je platforma navštevovaná 8 000 užívateľmi denne. Toto číslo však zohľadňuje každého užívateľa, bez ohľadu, či je aktívny alebo pasívny. Taktiež poznamenal, že vrchol návštevnosti zaznamenali v marci a odvtedy čísla ochladli. 

Je Decentraland precenený? 

Aj napriek nízkej návštevnosti majú platformy Decentraland a The Sandbox vysoké hodnoty majetku. Tie sa momentálne pohybujú vo výške pribliźne 1,3 miliardy dolárov. Tieto čísla naznačujú vysoké očakávania zo strany investorov, ktorí veria v budúcnosť týchto projektov.

Zaujímate sa o kryptomeny? S kryptomenami možno obchodovať na kryptoburzách.

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logoRecenzia na BinanceInvestujte do kryptomien na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
fumbi recenzia 202110 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Má Decentraland a The Sandbox konkurenciu? 

Zatiaľ čo tieto dve platformy sú najväčšími menami na krypto metaverse trhu, o ich prvenstvo ich možno čoskoro pripraví hra Axie Infinity. Tá má trhovú hodnotu vo výške 1,16 miliardy dolárov. Na rozdiel od svojich konkurentov, jej počet aktívnych užívateľov sa pohybuje vo výške takmer 22 000. 

V čom spočíva úspech tohto projektu? Oproti projektom ako Decentraland alebo The Sandbox má výhodu v tom, že tam na užívateľov čaká viac zábavy. 

Axie Infinity je hra, ktorá je spracovaná veľmi kvalitne a ľudia sa majú tendenciu vrátiť na platformu čisto z dôvodu, že je to zábava. Okrem toho funguje na systéme play-to-earn, čo znamená, že hraním tejto hry je možné získavať rôzne digitálne predmety. Tieto predmety majú hodnotu, pretože na ich získanie bolo potrebné do hry investovať čas. 

Spoľahlivý broker na nákup kryptomien je eToro. Prečítajte si recenziu na eToro.

Decentraland (MANA) budúcnosť

Metaverse je podľa mnohých budúcnosťou nášho vnímania virtuálneho sveta a jej progres je nepopierateľný. Problém však nastáva vtedy, keď majú ľudia príliš vysoké očakávania. Trhová hodnota dvoch najväčších krypto metaverse platform je vysoká v pomere s ich využiteľnosťou.

Decentraland a The Sandbox boli spustené iba so základnými funkciami a sú to projekty, ktoré potrebujú ešte veľmi veľa práce, aby boli dostatočne zaujímavé pre širokú verejnosť. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!