Prečo si vybrať Interactive Brokers? Novinky od tohto brokera.

V nedávnom rozhovore sa Thomas Peterffy, zakladateľ a predseda Interactive Brokers, podelil o svoje názory na súčasný stav finančných trhov vrátane rastúcich úrokových sadzieb a ich vplyvu na spoločnosť Interactive Brokers. Hovoril tiež o úrokových sadzbách IBKR na okamžite dostupné peňažné zostatky.

Zistite viac o tejto aktualite zo sveta investovania v samotnom videu.

Celková recenzia brokera Interactive Brokers

Až 2,154 % z okamžite dostupných zostatkov v hotovosti

Klienti IBKR získavajú dodatočný výnos z dlhodobo vyrovnaných hotovostných zostatkov na svojich účtoch cenných papierov. Na účtoch s čistou hodnotou aktív 100 000 USD (alebo ekvivalentom) alebo vyššou sa vypláca výnos v plnej výške, na ktorú majú nárok. Účty s čistou hodnotou aktív nižšou ako 100 000 USD (alebo ekvivalent) dostávajú výnosy v sadzbách úmerných veľkosti účtu.

Napríklad účet s NAV 50 000 USD získava výnos vo výške polovice sadzby, ktorú IBKR vypláca účtom s NAV 100 000 USD alebo viac. Investori si môžu vypočítať svoju sadzbu a výnos pomocou bezplatnej kalkulačky.

Výnosy sa pripisujú denne. IBKR zverejňuje výplaty výnosov na mesačnej báze v tretí pracovný deň nasledujúceho mesiaca.

% z okamžite dostupných zostatkov
Porovnanie spoločnosti Interactive Brokers s ostatnými spoločnosťami

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Interactive Brokers ako dôveryhodný a finančne silný broker

Pri umiestňovaní peňazí u brokera je potrebné sa uistiť, že váš maklér je bezpečný a vydrží v dobrých aj zlých časoch. 

Silná pozícia spoločnosti Interactive Brokers s automatickou kontrolou rizík je navrhnutá tak, aby chránila IBKR a klientov pred veľkými obchodnými stratami.

To, že spoločnosť Interactive Brokers je silná a bezpežná dokazujú aj tieto údaje:

  • Kótovaná na burze Nasdaq
  • Disponuje vlastným kapitálom vo výške 11,60 miliardy USD
  • 2,09 milióna klientskych účtov
  • 2,89 milióna priemerných denných výnosov z obchodov

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Náklady na obchodovanie s akciami

Pri nákupe akcií sa uistite, že investujete s najnižšími nákladmi. Pozrite si celkové náklady na 100 akcií spoločnosti Microsoft u vybraných európskych brokerov. Investori by si mali uvedomiť, že neplatia len provízie, ale aj poplatok za výmenu z meny ich účtu na USD.

Údaje ku 12/2021

*Cez hore uvedený link viete získať odmenu až 1% zo sumy vkladov do IB za prvý rok až do výšky 1000 USD (Maximálny bonus je pri sume 100.000 USD). Vašu odmenu získate vo forme akcií IBKR (Interactive Brokers). Tieto akcie sú bonusové a nemôžete ich ihneď predať.

Zlomkové akcie

Investori môžu investovať do akcií bez ohľadu na ich cenu. Je to jednoduché, stačí si vybrať akúkoľvek americkú alebo európsku akciu alebo ETF a rozhodnúť sa, koľko chcete investovať.

Ak sa nákupná cena nerovná celému počtu akcií, je možné kúpiť zlomkové akcie. S čiastkovými akciami môžete svoje investície rozdeliť medzi viac akcií, aby ste dosiahli diverzifikovanejšie portfólio, a rýchlo využiť malé peňažné zostatky na maximalizáciu svojich výnosov!

Najlepšie sadzby investičných úverov

IBKR ponúka najnižšie úrokové sadzby investičných úverov spomedzi všetkých maklérov podľa online prehľadu maklérov StockBrokers.com 2021. Pri výpočte sadzieb majte na pamäti, že IBKR používa zmiešanú sadzbu na základe nižšie uvedených úrovní.

Úroková sadzba investičných úverov v mene EUR je 3,402 % – 4,402 %.

IBKR SmartRoutingSM

IBKR SmartRoutingSM pomáha dosiahnuť najlepšie uskutočnenie investovania vyhľadávaním najlepších dostupných cien pre akcie, opcie a kombinácie na burzách a v dark pooloch. SmartRouting neustále vyhodnocuje meniace sa trhové podmienky a dynamicky presmerováva celý príkaz investora alebo jeho časť, pričom sa snaží o jeho okamžité elektronické vykonanie.

Globálne investovanie s nízkymi nákladmi

Spoločnosť Interactive Brokers ponúka možnosť investovať na 150 trhoch v 33 krajinách a v 26 menách. Investori môžu financovať svoj účet vo viacerých menách a rovnako vo viacerých menách obchodovať s aktívami. Cieľom IBKR je ponúkať najnižšie možné poplatky a prístup k americkým a globálnym akciám, ETF, opciám, futures, dlhopisom a fondom z jednej platformy.

Mohlo by vás zaujímať: 5 dôvodov prečo investovať do akcií Interactive Brokers

Lepšia budúcnosť s aplikáciou IMPACT

Mobilná aplikácia od Interactive Brokers je navrhnutá tak, aby pomohla sociálne uvedomelým investorom zosúladiť ich portfóliá s ich hodnotami a pomôcť im formovať želanú budúcnosť. Investori si vyberajú osobné investičné kritériá z 13 hodnôt a zásad vplyvu a identifikujú spoločnosti, ktoré sú s týmito kritériami v súlade.

IMPACT umožňuje podieľať sa na zmene, ktorú chcete vidieť vo svete. Identifikujte hodnoty, na ktorých vám najviac záleží, napríklad rasová rovnosť alebo čistá voda, ako aj postupy, ktoré považujete za nežiaduce, napríklad testovanie na zvieratách alebo emisie skleníkových plynov.

Aplikácia IMPACT odhalí príležitosti na investovanie do podobne zmýšľajúcich spoločností, vďaka čomu môžete ľahko zabezpečiť, aby vaše portfólio prinášalo výnosy vám, vašej komunite a planéte.

IBKR GlobalTrader

Interactive Brokers ponúka mobilnú aplikáciu na obchodovanie s akciami, ETF a podielovými listami na celom svete.

Aplikácia ponúka bezplatnú skúšobnú verziu v simulovanom obchodnom prostredí s virtuálnou hotovosťou. Otvorte si simulovaný obchodný účet v priebehu niekoľkých sekúnd a vyskúšajte IBKR GlobalTrader pred otvorením reálneho obchodného účtu.

Mohlo by vás zaujímať: IBKR GlobalTrader recenzia

IBKR GlobalAnalyst 

GlobalAnalyst pomáha investorom nájsť nové príležitosti a diverzifikovať ich portfóliá. Vďaka svojej jednoduchosti je užitočný pre každého investora, ktorý vykonáva rýchle vyhľadávanie medzinárodných akcií, a je k dispozícii bezplatne na webovej stránke Interactive Brokers.

Pomocou nástroja GlobalAnalyst môžu investori vyhľadávať akcie podľa regiónu, krajiny, odvetvia, trhovej kapitalizácie a meny a identifikovať tak podhodnotené akcie na celom svete.

Trader’s Insight

Cieľom Trader’s Insight je poskytnúť obchodníkom prístup ku komplexnému výskumu, správam a analýzam v reálnom čase. IBKR umožňuje prihlásenie sa na odber newslettera IBKR Trader´s Insight, rovnako prístup ku článkom publikovaných na platforme Trader Workstation.

Ocenenia

Už piaty rok po sebe zaradil časopis Barron’s spoločnosť Interactive Brokers na prvé miesto s piatimi hviezdičkami z piatich vo svojom prehľade najlepších online brokerov z 25. marca 2022. Spoločnosť Benzinga označila Interactive Brokers za najlepšieho online brokera pre dlhopisy a najlepšieho online brokera pre podielové fondy.

Najlepší broker pre začiatočníkov v roku 2023

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: