Prima Banka termínovaný vklad

Termínovaný vklad je produkt, ktorý poskytujú banky pre svojich klientov. Klient zaviaže svoje finančne prostriedky vložením na termínovaný vklad na predom stanovené obdobie. Počas trvania tohto obdobia nevie klient hýbať s týmito prostriedkami a dostáva ročné zúročenie. Aké má úročnie Prima Banka termínovaný vklad? To sa dozviete v článku.

Z pravidla čím dlhšie zaviažete vaše voľne prostriedky, tým vyšší bude úrok. Poznáme jednorazový termínovaný vklad a automatický. Jednorazový terminovaný vklad zaniká v deň konca viazanosti. Naopak automatický sa predlžuje. 

Úroky pri terminovaných vkladoch sa môžu pripisovať buď na váš osobný účet alebo na terminovaný vklad. Ak sa pripisujú na terminovaný vklad tak sú tiež úročené a získavate úroky z úrokov.

Pre zriadenie terminovaného vkladu v Prima banka je potrebný minimálny vklad 500 €.

Úrokové sadzby v Prima banke na terminovanom účte:

DobaÚrokové sadzby
12 mesiacov0.51%
24 mesiacov0.51%
36 mesiacov0.70%
48 mesiacov0.80%
60 mesiacov0.90%

Údaje boli aktualizované 11.3.2021

>> Pozrite si porovnanie všetkých termínovaných vkladov na Slovensku.

Ako môžete vidieť Prima banka sa rozhodla nedržať peniaze a preto, sú úrokové sadzby tak nízke. 

Pre porovnanie si pozrite rok 2014. Ak ste v roku 2014 zaviazali vložili svoje peniaze na terminovaný vklad tatrabanky na 36 mesiacov dostali ste 2,4% ročne. Dnes 11.3.2021 ponúka Prima Banka iba 0,70%.

termínovaný účet prima banka

Ak by ste vložili 10 000 € na 36 mesiacov na terminovaný vklad od Prima banky mali by ste pri 0,7 % zúročení za rok 70 €. Pri súčasnej inflácií okolo 2 % by vaše peniaze nič nezarobili. Práve naopak, stratili by na nákupnej sile. 

Prima banka umožňuje otvorenie terminovaného vkladu na diaľku aj cez ich aplikáciu v mobile.

terminoavaný vklad prima banka kalkulačka

Ako sme už spomenuli, pri terminovaných vkladoch zaviažete svoje voľné prostriedky na stanovené obdobie. Počas tohoto obdobia s nimi neviete hýbať. Ak by ste sa ale rozhodli, že ich súrne potrebujete tak viete zrušiť zmluvu za poplatok. Poplatok počas písania článku bol 100 % naakumulovaných úrokov. 

Poplatok

Poplatky termínovaný vkladHodnota poplatku
Predčasný výber z termínovaného vkladu100,00 % nakumulovaných úrokov z predčasne vyberanej sumy
Bežný účet4,90 €

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: