Problémy v Číne

Rok 2023 mal byť rokom, kedy sa čínska ekonomika mala silno oživiť po skončení svojej nulovej politiky týkajúcej sa COVID-u, ale všetky ukazovatele smerujú opačným smerom.

Údaje ukázali spomalenie rastu a rastúcu nezamestnanosť mladých, pričom čínska ekonomika klesla do deflácie.

Investície v Číne prudko klesli…

Existuje obrovská dlhová záťaž… a populácia Číny klesá.

K problémom Číny prispela aj obmedzenie amerických investícií. Prezident Biden označil Čínu za “časovanú bombu”, ktorá ohrozuje zvyšok sveta.

Údaje čínskeho národného štatistického úradu ukázali, že ekonomika v prvom štvrťroku vzrástla o 4,5 % a v druhom o 6,3 %, pričom hrubý domáci produkt sa v období apríl – jún oproti predchádzajúcemu štvrťroku zvýšil len o 0,8 % po 2,2-% expanzii v prvom štvrťroku.

Rast čínskeho HDP sa pomaly zotavuje

Je šokujúce vidieť, aké slabé je oživenie ekonomiky v Číne.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: