Recenzia spoločnosti Auragentum.de

Zamýšľate sa nad kúpou drahých kovov ako je zlato, platina či striebro? Zbystrite svoju pozornosť a prečítajte si nasledovnú recenziu spoločnosti Auragentum.de. Drahé kovy sú medzi investormi veľmi obľúbené. Mimoriadne v súčasnej situácii, keď rastúca inflácia presahuje dvojciferné číslo. 

Základné informácie Augarentum

Auragentum GmbH má sídlo v Erdingu pri Mníchove. Zákazníci majú možnosť nakupovať priamo v obchodnom dome, alebo online prostredníctvom internetového obchodu. Spoločnosť ponúka drahé kovy rôznych ročníkov a sérii mincí.

Spoločnosť je jedným z najväčších obchodníkov s drahými kovmi v Európe. Medzi jej obchodných partnerov patria domáci výrobcovia, veľké banky, ale aj obchodné domy po celom svete. Zákazníci môžu obchodovať za atraktívne ceny.

Internetový obchod Auragentum ponúka drahé kovy za výhodných podmienok. Spoločnosť ponúka svoje produkty v tej v najlepšej kvalite. Všetky zakúpené mince a tehličky bez problémov môžete predať spoločnosti Auragentum, iným obchodníkom alebo bankám.

Spoločnosť Auragentum
🌍 KrajinaNemecko
🥇 SpoločnosťAuragentum GmbH
🏛️ SídloErding
🪙 KomodityZlato, striebro, platina, paladium, rhodium v podobe tehličiek alebo mincí
☎️ Zákaznícka podporatelefonicky: +498122 9454 6 – 115
emailom: [email protected]
fax: +498122 94546100

Ktoré investície do drahých kovov spoločnosť ponúka?

  1. Zlato – mince a tehličky

Zlato býva uložené vo forme tehličiek. V tejto forme skladujú zlato najmä národné centrálne banky. K dispozícii sú v rôznych hmotnostných kategóriách: od jedného gramu až po jeden. Pred kúpou zlatej tehličky by ste si mali vždy zistiť rýdzosť zlata. Aká je aktuálna cena zlata zistíte tu.

  1. Striebro – mince a tehličky 

Striebro tiež jedným z najvyhľadávanejších a najcennejších kovov na svete. Uchováva hodnotu a tvorí značný potenciál do budúcnosti.

  1. Platina a paládium – mince a tehličky
  2. Rhodium
ProduktNominálna hodnotaHmotnosť
Zlaté minceod 1 g do 1 kg
Zlaté tehličkyod 1 g do 1 kg
Strieborné minceod 1/20 unce do 10 kg
Strieborné tehličky s jemnou hmotnosťouod 1 g do 15kg
Strieborné mince s jemnou hmotnosťouod 5 g do 15kg
Platinové minceod 1/20 unce do 1 unce
Platinové tehličky s jemnou hmotnosťouod 1g do 1 kg
Paládiové mince1 unca
Paládiové tehličky s jemnou hmotnosťouod 1 g do 1 kg
Tehličky ródia s jemnou hmotnosťou od 1/10 unce do 5 uncí
Medené mince 1 unca
1 unca rýdzeho zlata = 31,1 g

Ako nakúpiť zlat?

Webová stránka poskytuje preklad aj v slovenčine. Na hornej lište v časti kategórie nájdete ponuku na nákup zlata, striebra, platinových kovov, ponuky, nové hity, oznámenia a  ceny.

Vyberiete si požadované produkty a vložíte ich do nákupného košíka.

Objednávať môžete jednoducho a pohodlne priamo v online obchode spoločnosti po celý deň.  Následne obdržíte písomné oznámenie  emailom. Cena a množstvo objednaných položiek budú záväzne stanovené podľa aktuálnych obchodných sadzieb pri zadávaní objednávky.

Na dokončenie objednávky je potrebné vykonať tieto kroky: zadať adresu, vybrať spôsob platby, vybrať spôsob dopravy a potvrdiť nákup.

Objednávka spoločnosť zašle prostredníctvom prepravcu v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní podľa vášho výberu.

Prečítajte si článok 10 dôvodov prečo sa oplatí investovať do zlata.

Ako uhradiť objednávku

Objednávku môžete uhradiť nasledovne:

  1. Bankový prevod vopred / platba v hotovosti v obchode – Fakturovanú sumu prevediete na náš účet v Sparkasse Erding. 
  2. Prijatie platby
  3. Po pripísaní peňazí na náš účet dostanete e-mailové potvrdenie.
  4. Preprava/logistika – Váš tovar bude zabalený a skontrolovaný podľa princípu šiestich očí pod neustálym záznamom kamery. Hneď po odovzdaní zásielky nášmu logistikovi budete informovaní e-mailom o čísle zásielky.
  5. Prijatie vašej objednávky – Tovar dostanete od poskytovateľa logistických služieb a potom si môžete v pokoji skontrolovať svoju objednávku. Tovar je neutrálne zabalený – kuriér nevie, čo sa v balení nachádza.

Preprava a platba pre EÚ

Zásielky sú v súlade so zákonnými požiadavkami plne poistené. Spoločnosť Auragentum GmbH spolupracuje len s vybranými renomovanými logistickými spoločnosťami.

Prepravcu si môžete vybrať (DHL, DHL Express alebo UPS). Po odovzdaní zásielky prepravnej spoločnosti vám e-mailom príde číslo zásielky. Na základe tohto čísla môžete online sledovať jej aktuálny stav a dátum doručenia. Zásielka bude bezpečne zabalená v zapečatenom plastovom vrecku (do 5 kg)  a doručená len vám osobne s kontrolou vášho občianskeho preukazu. 

Balík dostanete neutrálne zabalený ako bežný poštový balík. Ak nie ste doma, v poštovej schránke nájdete lístok na vyzdvihnutie zásielky na najbližšej pošte.

Cennejšie predmety s hmotnosťou nad 5 kg prepravná spoločnosť doručí ako špeciálny balík s ceninou. Pracovníci doručovateľskej služby vám zásielku doručia v neutrálnom vozidle. Ak vás nenájdu, dostanete oznámenie, a dohodnete si nové doručenie.

 Silné a slabé stránky

VýhodyNevýhody
Zlato, striebro a platinové kovy za dobré cenyNeexistujú žiadne sporiace plány 
Veľký výber mincí a tehličiek
Na požiadanie je možné drahé kovy aj uskladniť
Spoločnosť existuje viac ako 20 rokov
Online obchod
Rýchla preprava

Skúsenosti zákazníkov

Celkové hodnotenie a referencie zákazníkov sú veľmi dobré. Čo sa týka komunikácie, kvality produktov a dodávky sú mimoriadne spokojný so servisom.

Medzi recenziami sa nájdu aj negatívne hodnotenia. Najvýraznejším problémom je dodanie tovaru. Podľa niektorých zákazníkov dopravcovia údajne privezú zásielku a tvrdia, že nie ste doma. Zákazníci museli viackrát telefonovať, aby sa dopátrali k pravde, kde je vlastne zásielka.

Zásielku by ste si mali skontrolovať. Stal sa tiež prípad, že dopravca nepýtal od zákazníka ani občiansky preukaz. Môže sa tiež stať, že je zásielka poškodená. Prípadov nie je síce veľa, ale aj napriek tomu by ste mali byť opatrní pre preberaní. Upozornite spoločnosť na akékoľvek nezrovnalosti s doručnením.

Poškodenú zásielku vždy najprv nafoťte.

Zákazníci sa tiež sťažujú na predraženú platbu za dopravu cez PayPal. Výhodnejšia je preto platba bankovým prevodom.

Často kladené otázky

Existuje právo na odstúpenie od zmluvy pri nákupe drahých kovov?

Objednávku nie je možné odvolať ani zrušiť. Zákonodarca týmto spôsobom chráni kupujúceho a predávajúceho. Ak sú ceny pevne stanovené, obchodník musí dodať tovar za dohodnutú cenu a kupujúci musí zaplatiť pevnú kúpnu cenu.

Stanovenie cien a oceňovanie

Aké je rozpätie medzi nákupom a predajom?
Marža medzi nákupom a predajom je pri zlate nižšia ako pri striebre, pretože striebro nepodlieha 7 % dovoznej dani, ktorú platia fyzické osoby. Pri unci zlata sa marža zvyčajne pohybuje medzi 2-4 %. V prípade strieborných mincí alebo tehličiek je to približne 5-10

Ktoré mince sú najznámejšie?

Zlaté mince: Krugerrand, Javorový list, Viedenský filharmonik, Austrálsky klokan, Britannia, American Eagle.
Strieborné mince: Javorový list, Viedenská filharmónia, Austrálsky klokan, Americký orol

Kde môžem drahé kovy ďalej predať?

Všetky u nás zakúpené drahé kovy  bez problémov  môžete predať  u nás, v banke alebo u iného predajcu. Spoločnosť Auragentum GmbH obchoduje výlučne s bežnými tehličkami od výrobcov certifikovaných LBMA. 

Je možné nakupovať drahé kovy anonymne bez poskytnutia osobných údajov?

Až do odvolania spoločnosť už  neponúka anonymné  transakcie. Väčšina zákazníkov  už nemá záujem o anonymnú hotovostnu transakciu. Jedným z dôvodov je zníženie hotovostného limitu len na 2 000 eur. 
Iným dôvodom je, že sa už nechcú vystavovať neustálemu podozreniu. Väčšina pravidelných kupujúcich už vie, že ich údaje sú chránené vysoko bezpečnými.

Je možné objednávku uložiť v Auragentum?

Od hodnoty objednávky 2 500 eur spoločnosť ponúka poistenie vašej objednávky vo svojich trezoroch. Prvé tri mesiace je úschova bezplatná, potom je to 1,5 % čistej hodnoty nákupu. Začiatkom každého roka obdržíte výpis vašich zásob.
V prípade, že máte záujem o “poistenú úschovu v Erdingu” toto označte v priebehu zadávania objednávky. Ďalšie informácie dostanete e mailom. Svoje zásoby si môžete kedykoľvek vyžiadať, stiahnuť alebo odpredať.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!