Sporiaci účet ČSOB

Čo sa dozviete v tomto článku?

  1. Základné infromácie ČSOB sporiaci účet
  2. Inteligentné sporenie
  3. Sporiaci účet Depozit
  4. Sporiaci účet Štandard
  5. Sporiaci účet Sloník

Základné infromácie ČSOB sporiaci účet

Vďaka sporeniu si viete zhodnotiť svoje finančné prostriedky lepšie ako na bežnom účte vďaka úrokom a môžete ich neskôr použiť na čokoľvek. Sporiť môžete ako dlho chcete a tak isto si môžete vybrať frekvenciu vkladov, aká vám vyhovuje.

Vklad môžete urobiť hotovostne alebo prevodom z účtu, a to dokonca aj z účtu z inej banky. Tieto vklady sú chránené Fondom ochrany vkladov. Ročná úroková sadzba pre sporiace účty sú 0,01%, avšak v prípade Sporiaceho účtu Depozit sa dá získať zvýhodnená úroková sadzba, ktorá je oveľa vyššia.

Pri hotovostnom výbere zo sporiaceho účtu sa platí poplatok 5 EUR.. Sankčný poplatok za predčasný výber pred tým, ako uplynie dohodnutá doba uloženia vkladu alebo výpovedná lehota, a to 0,50% (minimálne 5 EUR):

ČSOB banka ponúka 3 typy sporiacich účtov (Sporiaci účet Depozit, Sporiaci účet Štandard, Sporiaci účet Sloník) a je len na Vás, ktorý z nich si vyberiete.Stav týchto účtov si viete pohodlne sledovať cez Moja ČSOB online alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. 

Inteligentné sporenie

ČSOB ponúka aj službu Inteligentné sporenie, vďaka ktorému môžete sporiť moderne. Stačí, ak si určíte, aký zostatok chcete mať na svojom bežnom účte, a v prípade, ak budete mať na účte nad rámec tohto zostatku, banka automaticky a pravidelne prevádza tieto peniaze na sporiaci účet. Túto službu si viete aktivovať v pobočkách banky.

Sporiaci účet ponúkajú všetky banky, prečítajte si ponuku na sporiaci účet VÚB banky.

Sporiaci účet Depozit

Tento produkt vám vie vytvoriť rezervu do budúcnosti a je možné otvorenie neobmedzeného počtu účtov. Zriadenie aj vedenie účtu máte zadarmo a taktiež sa môžete rozhodnúť, kedy budete sporiť a v akej výške.

Minimálny a maximálny zostatok obmedzený nie je. Raz za mesiac môžete vybrať 25% zostatku, takže tento predčasný výber máte bez poplatku. Pri aktívnom používaní bežného účtu Pohoda alebo Extra pohoda vie klient získať úrok až 0,20%. Sporiť môžete iba v mene EUR. Po splnení podmienok aktívneho účtu banka od 15. dňa v mesiaci bude klientovi úročiť zostatok maximálne do výšky 30 000 EUR. Od 1.2.2021 sa dá získať zvýhodnená úroková sadzba 0,11%.

Chceli by ste investovať do kryptomien? V súčastnosti je to velký trend, prečítajte si náš článok.

Čo znamená aktívne používanie bežného účtu?

  • musíte prijať platby na váš účet minimálne vo výške 400 EUR
  • musíte mať zadané 3 pravidelné platby (SEPA trvalý príkaz alebo udeliť súhlas so SEPA inkasom)
  • musíte urobiť vašou platobnou kartou 5 platieb za tovary alebo služby

Prostredníctvom aplikácie v telefóne alebo online cez Internetbanking si viete sporiaci účet aj zrušiť, pričom ďalšou možnosťou na zrušenie je samozrejme pobočka. Nasporená suma je po 35 dňoch vyplatená buď na bežný účet v tejto banke alebo v hotovosti.

Na stránke ČSOB si viete približne vypočítať, koľko si viete nasporiť so sporiacim účtom Depozit. 

čsob sporiaci ucet kalkulacka

Vypočítať si nasporenú sumu sporiaceho účtu v ČSOB môžete v kalkulačke.

Sporiaci účet Štandard

Sporiť si môžete už od 15 EUR mesačne. Nasporené peniaze môžete získať 7 dní od zrušenia sporiaceho účtu. 

V tomto prípade nie je nutné viazať sa na bežný účet. Zriadenie a vedenie je taktiež zadarmo a taktiež neexistujú obmedzenia minimálneho a maximálneho zostatku.

Úroky sa počítajú denne a pripisujú sa k istine každý mesiac. Sporiť môžete v menách EUR, CZK, USD a GBP.

Sporiaci účet Sloník

Tento sporiaci účet predstavuje príležitosť nasporiť nejaké finančné prostriedky do budúcna pre dieťa. Zriadenie je možné k bežnému účtu ČSOB Detský účet Sloník. Sporenie prebieha napríklad pomocou trvalého príkazu kohokoľvek z rodiny. Stav úspor si viete kontrolovať pomocou mobilnej aplikácie SmartBanking.

Po zrušení sporiaceho účtu viete získať nasporené peniaze už po 7 dňoch od zrušenia vkladu. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!