Swiss life recenzia

Čo sa dozviete v tomto článku?

 1. Základné informácie Swiss life
 2. Služby Swiss Life Slovensko
 3. Financial Life Planner alias FiLiP
 4. Môj Šanón
 5. Swiss life recenzia

Základné informácie Swiss life

Švajčiarska spoločnosť Swiss Life bola založená už v roku 1857 Conradom Widmerom. Na Slovensko vstúpila v roku 2018 tým, že odkúpila známu firmu Fincentrum a. s. Od septembra 2020 je poskytovateľom ich služieb práve pod názvom Swiss Life Select. 

Swiss life pôvodne vznikla ako prvé komerčné životné poistenie, no rokmi sa začala obchodovať aj na burze. Poskytuje svoje služby správy aktív, finančné poradenstvo, poradenstvo v poistení a iné služby ako je investovanie.

Má dokonca aj akcie, do ktorých je možné investovať, konkrétne Swiss Life Holding, ale aj akciové indexy.

Swiss LifeSwiss life
Názov spoločnostiSwiss Life Select, a. s.
AdresaMlynské Nivy 49/II., 821 09 Bratislava
Webová stránkawww.swisslifeselect.sk 
Mailová adresa[email protected] 
Telefón+421 232 118 760 
Predmet činnostifinančné poradenstvo

Služby Swiss Life Slovensko

Swiss Life Select ponúkajú na Slovensku služby finančného, poistného a investičného poradenstva.Vyznačujú sa ďalej budovaním majetku a jeho správou, investovaním a tvorbou aktív.

Tieto služby za Vás vybavia finančný agenti:

 • Poistenie alebo zaistenie
 • Úvery
 • Kapitálový trh
 • Vklady
 • Doplnkové dôchodkové sporenie
 • Stavebné úvery a stavebné sporenie
 • investovanie

Chceli by ste investovať do akcií samostatne a profesionálne. Prečítajte si recenziu na najlepšieho brokera – eToro recenzia tu.

Na Slovensku poskytuje Swiss Life služby v oblasti investovania, zabezpečenia na dôchodok, ako si financovať bývanie a ako sa chrániť pred rizikami straty príjmu. Na začiatku sa začalo venovať lekárom a zdravotníckym pracovníkom v oblasti finančných služieb s názvom Medical Services.

Financial Life Planner alias FiLiP

Financial Life Planner alebo inak nazývaný FiLiP predstavuje klientsky portál zameraný na zhromažďovanie osobných účtov, majetku a vytvorených investícií. 

Ako môžeme vidieť v nasledujúcom videu, pomocou FiLiP si môžete na stránke prezrieť, ktorým zmluvám bude v najbližšej dobe končiť platnosť. Konkrétnu zmluvu si viete upraviť a aktualizovať základné informácie, ako napríklad upravenie výšky sumy ročného dôchodku. 

Následne sa vám aktualizujú informácie ohľadom potrebných nasporených peňazí k dosiahnutiu tejto zadanej sumy.

Prihlásiť sa môžete zadaním e-mailovej adresy a hesla, pričom prihlásiť sa môžete tak isto aj cez ich službu MôjŠanón, kde nájdete aj rôzne kalkulačky.

MôjŠanón

MôjŠanón ako prémiovú službu Swiss Life Select získate jednoducho prostredníctvom registrácie na stránke www.mojsanon.sk .Prostredníctvom nej máte po prihlásení k dispozícii:

 • všetky vaše zmluvy a ich evidenciu, pričom ak uzatvoríte zmluvu v takej spoločnosti, ktorá je sprostredkovateľom Swiss Life Select, tieto zmluvy nájdete automaticky v tomto šanóne
  • medzi partnerov Swiss Life Select patrí veľké množstvo poisťovní, bánk poskytujúcich úvery, vklady, partneri na kapitálovom trhu, dôchodkové správcovské spoločnosti, dôchodkové doplnkové spoločnosti, stavebné sporiteľne a iné
 • upozornenia na platby, dátumy, kedy končia zmluvy alebo ďalšie rôzne termíny. 
 • kalkulačky hypotéky, úverov, refinancovania a podobne, kde si viete vypočítať výšku vkladu, úrokové sadzby, dobu viazanosti alebo výšku platby
 • tak isto si môžete dohodnúť konzultáciu, kde vám odborníci ochotne zodpovedajú na vaše otázky, či už ohľadom zmlúv, kalkulačky alebo iné veci, ohľadom ktorých vám poradia prostredníctvom stretnutia
 • vďaka nemu máte prístup k aktuálnym informáciám ohľadom financií a podobne.

Swiss life recenzia 2021

⭐️⭐️⭐️

Swiss life Select majú naozaj širokú ponuku svojich poradenských služieb. Po tom ako sa spojili na Slovensku známi Fincentrom začali sa skôr sústreďovať na bonitnejšiu klientelu. Sľubujú špecialistov a odborné poradenstvo. 

Kedže Swiss life Select je na Slovensku pomerne nový, zamerali sme sa na recenzie firmy, ktorú odkúpili. Recenzie klientov na Fincentrum sú všelijaké, záleží od osoby na ktorú natrafíte. Existujú skúsený poradcovia. Na druhej strane  sa klienti sťažovali na drzých a tlačiach. Na podvodníkov narazilo zopár z nich. 

Keďže Swiss life prebralo mnoho poradcov z Fincentra veríme, že ich odbornosť sa len navýši a neponíži.

Podobná firma venujúca sa poradenstvu v oblasti financií je Finvia. Prečítajte si našu recenziu na Finviu.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Hodnotení: 4

Ešte žiadne hodnotenie!