Tastyworks recenzia

Tastyworks je americký broker zameraný na obchodovanie s opciami. Je regulovaný Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) a mnohými ďaľšímmi inštitúciami. Za spoločnosťou Tastyworks stoja tí istí odborníci, ktorí vytvorili obchodnú platformu thinkorswim, ktorú teraz prevádzkuje spoločnosť TD Ameritrade. Spoločnosť Tastyworks bola založená v roku 2017 a sídli v Chicagu. Tu je Tastyworks recenzia.

Základné informácie Tastyworks

Tastyworks je online brokerská platforma, ktorá je zameraná na obchodovanie s opciami, akciami a futures. Bola založená v roku 2017 v Chicagu. Ide o pomerne mladú spoločnosť.

Funkcie obchodnej platformy Tastyworks sú užitočné aj pre začínajúcich obchodníkov s derivátmi. Platforma má k dispozícii vynikajúci vzdelávací obsah a výskumné nástroje.

Spoločnosť Tastyworks prijíma zákazníkov z rôznych krajín. Patrí tu väčšina krajín Európskej únie, Slovensko nevynímajúc, ako aj mnohé štáty Strednej a Južnej Ameriky. Ďalej je to India, Indonézia, Nový Zéland.

🏛️ Názov spoločnostiTastyworks
⌛ Rok vzniku2017
👮 ReguláciaSEC
🎮 Demo účetNIE
💻 Obchodné platformyvymenovať
📱Mobilná platformaáno/nie
💵 Finančné inštrumentyAkcie, ETF, opcie, futures, kryptomeny, komodity, indexy, kryptomeny
💰 Podporované menyvymenovať
🚀  Minimálny vklad0 USD
💵 Vklad / výbermožnosti vymenovať
💶  Poplatok za nečinnosťNIE

Výhody a nevýhody Tastyworks

VýhodyNevýhody
✅ obchodovanie s cennými papiermi❌ neexistuje demo účet
✅ poplatky súvisiace s obchodovaním sú nízke❌ nízky počet finančných inštrumentov
✅ vzdelávanie investorov
✅ sledovanie rôznych aktívnych obchodníkov

Výhody

  • Spoločnosť Tastyworks je vyslovene vhodná na obchodovanie s cennými papiermi, predovšetkým s opciami, čomu je prispôsobená jej obchodná platforma. Tastyworks poplatky súvisiace s obchodovaním sú nízke.
  • Tastyworks ponúka dostupné materiály so zámerom získavania poznatkov a zvyšovania efektivity obchodovania. Existuje množstvo vzdelávacích materiálov, ktoré poskytujú možnosť nadobudnúť potrebné znalosti o obchodovaní s opciami. Okrem zmysluplných článkov sú dostupné aj webové semináre a videá, kde je dostatok podrobných informácií o obchodovaní s jednotlivými produktmi.
  • Funkcie platformy Tasteworks umožňujú sledovať obchodovanie rôznych aktívnych obchodníkov. Môžete vidieť ich spôsob a postup obchodovania, ako aj ich výnosy z danej činnosti.

Nevýhody

  • Začínajúci jednotlivci v pôsobení a obchodovaní v danom smere by mohli byť určitým spôsobom odradení. V tomto prípade totiž neexistuje demo účet, kde by si mohli platformu vyskúšať a osvojiť.
  • Tastyworks umožňuje obchodovanie, ktoré stojí za to vyskúšať, aj keď rozsah nie je tak znamenitý. Spoločnosť neponúka obchodovanie s dlhopismi, podielovými fondmi a určitými druhmi akcií ako sú napríklad frakčné akcie.

Tastyworks poplatky

Ak sa pri obchodovaní dostanete k téme provízie pri nákupe a predaji opcií, zistíte, že spoločnosť si započítava pri nákupe paušálnu sadzbu a pri predaji nulový poplatok.

Poplatky Tastyworks za obchodovanie s opciami sú nízke, čo predstavuje určité plus predovšetkým pri obchodovaní s väčším objemom.

V podstate spoločnosť Tastyworks obmedzuje provízie za každú nohu obchodu s opciami na 10 USD.

Takže 10 USD zaplatíte, ak obchodujete s 10 alebo s 20 kontraktmi.

Každá noha obchodu je spoplatnená základným poplatkom, ktorým je jeden dolár a obmedzená je na 10 USD. Takže obchod s dvomi nohami, či už s 20-timi alebo 30-timi kontraktmi vychádza na 20 USD. Prístup do platformy nie je spoplatnený.

Ďalšou oblasťou obchodovania sú kryptomeny. V tomto prípade sa účtuje poplatok, ktorý tvorí 1% z nákupu alebo predaja a ktorý je tiež ohraničený sumou 10 USD. Táto možnosť je zaujímavá pri obchodovaní vo väčšom množstve a pri vyšších hodnotách.

PlusyMínusy
✅ Žiadny poplatok za nečinnosť alebo zrušenie účtu❌ Vysoké marže pre obchodovanie s akciami
✅ Bezplatné obchodovanie s akciami❌ Poplatok za výber pri bankových prevodoch
✅ Nízke poplatky za opcie 

Založenie účtu prebieha spôsobom online, je rýchle a jednoduché. Potrebujete si vybrať vami požadovaný typ účtu a vyplniť určité požadované údaje. Za vklad neplatíte žiadne poplatky. Po otvorení účtu si obchodnú platformu môžete prispôsobiť svojim požiadavkám.

Platformy

  • Webová platforma

Webová platforma Tastyworks je dostatočne prehľadná v správach o cenách a poplatkoch s možnosťou nastavenia upozornení. Vyznačuje sa zrozumiteľnosťou a bezpečnosťou. Nie je celkom ideálna pre začiatočníkov v danej oblasti. Vyžaduje si určité osvojenie. Na tejto webovej platforme sa obchoduje s opciami, pričom obchodovanie s akciami je druhotným zameraním. Platforma Tastyworks je vypracovaná v anglickom jazyku.

  • Mobilná platforma

Mobilná platforma Tastyworks má podobné charakteristické prvky ako webová platforma. Odlišnosť je vo funkciách obchodovania, chýbajúcich cenových upozorneniach a oznámeniach o pokynoch, ktoré je možné dodatočne nastaviť. Disponuje vyhľadávacími funkciami a moderným dizajnom. Vytvorená je v anglickom jazyku.  

  • Desktopová platforma

Počítačová platforma je podobná webovej platforme, vyznačuje sa prehľadnosťou, cenovými upozorneniami, ale nie je vhodná pre začiatočníkov. Je možné stiahnuť ju pre operačné systémy ako OSX, Windows a Linux v anglickom jazyku. Disponuje kvalitným nástrojom, ktorý umožňuje tvorbu grafov. Možné je použiť nad 100 technických ukazovateľov so zámerom vytvorenia interaktívneho grafu.

Zákaznícke služby a bezpečnosť

V prípade dotazov môžete kontaktovať zákaznícku podporu, či už mailom, telefonicky alebo formou živého chatu. Poskytované služby sú rýchle a môžete sa spoľahnúť na opodstatnené a dôveryhodné odpovede.

Spoločnosť Tastyworks je kontrolovaná poprednými americkými regulačnými orgánmi, čím sa vytvára ochrana investorov. Navyše finančné informácie sú dostupné z verejných zdrojov.

Bezpečnosť je zabezpečená dvojfázovou identifikáciou pri prihlasovaní a overovaní. V prípade skrachovania makléra sú americkí a neamerickí investori chránení pred stratou finančnej čiastky alebo cenných papierov nadštandardnou sumou peňazí.

Tastyworks vs. iní brokeri

Tastyworks recenziainteractive-brokers-recenziaetoro_logoxtb_recenzia_logosaxo-bank-recenzia
3/55/55/53/54/5
xRecenzia Interactive BrokersRecenzia eToroRecenzia XTBRecenzia Saxo Bank
Navštíviť stránkuNavštíviť stránkuNavštíviť stránkuNavštíviť stránkuNavštíviť stránku

Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 66 -78 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy (CFD) fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Tastyworks recenzia a skúsenosti

Platforma Tastyworks je prispôsobená pre aktívnych obchodníkov, ktorí sa zaujímajú predovšetkým o obchodovanie s opciami. Pozostáva zo špecifických nástrojov, ktoré spolu s obsahovou stránku platformy, vytvárajú možnosť osvojenia si vedomostí a zručností pri obchodovaní. Skúsení obchodníci okrem daných skutočností ocenia aj ceny spoločnosti.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!