Western Union recenzia a skúsenosti

Služby Western Union využíva 500 miliónov ľudí denne, vrátane študentov, ktorí takýmto spôsobom prijímajú peniaze na financovanie štúdia v zahraničí či migrujúcich pracovníkov, ktorí posielajú zarobené peniaze svojim blízkym. V našej Western Union recenzii preskúmame, čím sa vyznačuje, načo sa používa a aké skúsenosti majú s ňou iní uživatelia.

Základné informácie

Western Union je spoločnosť so sídlom v Englewood v USA, ktorá funguje od roku 1851 a zaraďuje sa k obľúbeným poskytovateľom služby na prevod peňazí u nás aj v zahraničí. 

Western Union umožňuje:

 • posielanie a prijímanie peňazí spôsobom, ktorý vám vyhovuje (online / osobne)
 • posielanie peňazí do viac ako 200 krajín a to spoľahlivým spôsobom, ktorý zaisťuje bezpečnosť každého peňažného prevodu
westernunion sluzby

Ak by ste mali záujem sledovať váš peňažný prevod, stačí zadať sledovacie číslo MTCN online alebo v aplikácii. Po vyzdvihnutí peňažných prostriedkov príjemcom, budete o prevzatí informovaní prostredníctvom emailu, čím sa uistíte, že posielané finančné prostriedky sú na správnom mieste.

Služby spoločnosti Western Union

 • Získanie bezplatného odhadu týkajúceho sa poplatkov

Bezplatný odhad vám umožní zistiť poplatky a výmenné kurzy v Eurách vzťahujúce sa k danému prevodu peňazí. Táto služba nie je spoplatnená.

 • Pomoc so zistením a uskutočnením vyhovujúceho spôsobom prevodu
 • Posielanie peňazí podľa vlastného harmonogramu

Proces posielania peňazí môžete pozastaviť a pokračovať v ňom neskôr.

Posielanie peňazí

500 000 sprostredkovateľských miest po celom svete, kde patria aj banky, pošty a maloobchodné prevádzky, spolupracujú so spoločnosťou Western Union. Títo sprostredkovateľskí agenti vytvárajú prepojenie medzi spoločnosťou Western Union a zákazníkmi, ktorí posielajú alebo prijímajú peniaze.

Po úspešnej registrácii na internetovej stránke spoločnosti, môžete posielať peniaze priamo z webu. Registrácia je jednoduchá a rýchla, neplatíte za ňu žiadne poplatky, zaistí vám pohodlný prevod peňazí a ponúka vám možnosť využitia dostupných funkcií spoločnosti. Doručenie peňazí trvá 1-7 dní v závislosti od sumy, cieľovej krajiny, meny ako aj spôsobu platby a prevodu.

western union registracia

Western Union a kryptomeny

Spoločnosť Western Union priamo neumožňuje obchodovanie s kryptomenami, ale slúži ako brána pre tých, ktorí chcú preskúmať svet digitálnych mien. Využitím svojich účtov Western Union môžu používatelia bezproblémovo previesť svoje finančné prostriedky na regulované burzy kryptomien a diverzifikovať tak svoje portfólio digitálnymi aktívami v menách, ako sú USD, EUR a GBP.

Spôsoby uskutočnenia platby s Western Union:

 • bankový prevod
 • debetná alebo kreditná karta

Online prevody cez internetovú stránku alebo aplikáciu sú hradené debetnou alebo kreditnou kartou. Prevody pod 1000 Eur si nevyžadujú overenie totožnosti. 

 • služba Apple Pay v aplikácii Western Union

Ďalší spôsob posielania peňazí využitím služby Western Union je použitie mobilnej aplikácie, ktorá je bezpečná a rýchla na prevod peňazí odkiaľkoľvek a kdekoľvek.

 • hotovosť uhradená na pobočke spoločnosti

Ak uprednostníte osobný kontakt na uskutočnenie prevodu peňazí, ste vítaní v pobočkách zástupcov spoločnosti, ktoré sú rozmiestnené po celom Slovensku.

Vyzdvihnutie peňazí v hotovosti

Sprostredkovatelia poskytujú možnosť vyzdvihnutia si peňazí v hotovosti. Na Slovensku plní túto funkciu viac ako 500 obchodných miest. K vyzdvihnutiu peňazí je potrebné vyplnené tlačivo pre príjem hotovosti, doklad totožnosti a kód prevodu – MTCN, ktorý poskytne odosielateľ platby.

Výhody a nevýhody

VýhodyNevýhody
Možnosť hotovostných prevodovVysoké poplatky
Rýchle prevody do viac ako 200 krajínNízky limit na transakciu
Dlhoročné skúsenosti


Poplatky

Prevody cez Western Union sú spoplatnené. Spoločnosť ponúka prehľadný zoznam jednotlivých poplatkov za prevod. Výška poplatku závisí od výšky prevodu a krajiny príjemcu. Poplatky sa vzťahujú aj na výmenné kurzy mien.

Prevod hotovosti v Eurozóneod 4,90 Eur do 189 Eur alebo 3,8% z výšky transakcie pri posielaní viac ako 5000 Eur 
Prevod hotovosti mimo Eurozónyod 16,50 Eur
Poplatok za spracovanieOd 1 USD do 50 USD v závislosti od krajiny, sumy a spôsobu platby


Platba v hotovosti objednaná cez aplikáciu sa vyznačuje nižšími poplatkami. Nižšie poplatky sú účtované za online prevody. 

Western Union nemá stanovenú minimálnu sumu prevodu. Maximálna suma, ktorú môžete poslať na jeden prevod, je 7 500 USD, ale táto suma sa môže v jednotlivých krajinách líšiť.

Zhrnutie Western Union recenzie

Zabudnite na predsudky, že peňažné prevody sú komplikované. So spoločnosťou Western Union hravo zvládnete registráciu ako aj samotný prevod. Služba sa vyznačuje obľúbenosťou vďaka možnosti prevodov nielen online, ale aj v hotovosti, aj keď spoločnosť si účtuje vysoké poplatky v porovnaní s inými službami na prevod peňazí. Western Union umožňuje posielať peniaze rýchlo a pohodlne kdekoľvek na svete.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  by
 • Marek Kalina

  Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: