XTB vs Revolut

Pokiaľ ide o investovanie, na výber máte z mnohých možností. Dve z najobľúbenejších sú XTB a Revolut. Obe ponúkajú konkurencieschopné poplatky a celý rad investičných možností, ale pri rozhodovaní o tom, ktorú platformu použiť, je potrebné zohľadniť niektoré kľúčové rozdiely. V tomto článku porovnáme XTB vs Revolut. Pozrime sa spolu na poplatky, funkcie a služby, ktoré ponúkajú!

Základné informácie

XTB je globálny broker s CFD, ktorý je kótovaný na Varšavskej burze cenných papierov. Spoločnosť XTB je regulovaná mnohými finančnými orgánmi dohľadu na celom svete vrátane najvyššieho orgánu FCA. XTB je odporúčaný pre obchodníkov s CFD, ktorí hľadajú nízke poplatkyvýhodné služby pri vkladoch a výberoch peňažných prostriedkov.

V súčasnej dobe sa v oblasti financií a investovania kladie dôraz na technológiu. XTB prináša nové riešenia, zdokonaľuje obchodnú platformu a prináša klientom obchodné skúsenosti.

Revolut je digitálna banková platforma, ktorá používateľom ponúka moderný, bezpečný a inovatívny spôsob správy financií. Umožňuje obchodovanie s akciami bez poplatkov. Spoločnosť Revolut Trading je regulovaná úradom FCA. Revolut je vhodný pre začiatočníkov, ktorí uprednostňujú bezplatné a jednoduché obchodovanie cez mobilné zariadenie.

Základné informácie spoločností XTB a Revolut

xtb_recenzia_logorevolut
Krajina pôvoduPoľskoSpojené kráľovstvo
Rok založenia20022015
Minimálny vklad0 EUR0 EUR
RecenziaRecenzia XTBRecenzia Revolut
Webová stránkaNavštíviť stránkuNavštíviť stránku

Na základe dostupných informácií bola platforma XTB v porovnaní s platformou Revolut ohodnotená ako lepšia. Poskytuje väčší počet produktov, lepší zákaznícky servis ako aj lepšie možnosti výskumu a vzdelávania.

Finančné inštrumenty XTB vs Revolut

xtb_recenzia_logorevolut
Akcie✅ Áno✅ Áno
ETF✅ Áno❌ Nie
Forex✅ Áno❌ Nie
Fondy, dlhopisy, opcie❌ Nie❌ Nie
Futures❌ Nie❌ Nie
CFD✅ Áno❌ Nie
Krypto❌ Nie✅ Áno

Revolut má obmedzené portfólio. Obchodovať je možné s niektorými americkými akciami, kryptomenami, zlatom a striebrom. Revolut umožňuje nákup čiastkových akcií. Ponúka obchodovanie s veľkým množstvom kryptomien, napríklad Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin.

Poplatky XTB vs Revolut 

XTB 

XTB zverejňuje správy o finančných údajoch a finančné výkazy, vzhľadom na to, že je kótovaná na Varšavskej burze cenných papierov a tým je povinná informovať o stave finančných prostriedkov.

XTB poskytuje bezplatné obchodovanie s akciami a ETF až do výšky mesačného objemu 100 tisíc Eur. Vklad a výber sú vo väčšine prípadov s výnimkou určitých obmedzení bezplatné. Účtovaný je poplatok za nečinnosť. K dispozícii sú kreditné/debetné karty a elektronické peňaženky. Počet mien účtov je obmedzený na niekoľko mien.

Nie je požadovaný žiadny minimálny vklad, na druhej strane, firemné účty požadujú minimálny vklad vo výške 15 000 GBP. 

Revolut

Revolut spustil od roku 2019 obchodovanie s akciami bez poplatkov. Neúčtuje poplatky za vklad a výber finančných prostriedkov. Neúčtuje poplatky za nečinnosť. Účtuje poplatky za úschovu. K dispozícii je kreditná/debetná karta. Nevýhodou je účet v jednej mene a to v USD, ktorý je možné na obchodovanie používať. 

Výhody a nevýhody XTB vs Revolut

Výhody XTB vs Revolut

xtb_recenzia_logorevolutxtb_recenzia_logorevolut
Výhody XTB Výhody Revolut Nevýhody XTB Nevýhody Revolut
✅ Jednoduché a rýchle otvorenie účtu formou online✅ Jednoduché, digitálne a rýchle otvorenie účtu❌ Obmedzené portfólio produktov, ktoré je zamerané hlavne na obchodovanie s CFD❌ Obchodovanie je obmedzené na americké akcie a kryptomeny, chýbajú dlhopisy, opcie, podielové fondy a podobne
✅ Dobre navrhnutá mobilná aplikácia❌ Základná úroveň nástrojov na uskutočnenie výskumu a vzdelávania 
❌ Nedostatočný zákaznícky servis

Obchodná platforma XTB vs Revolut

XTB

Webová obchodná platforma xStation5 je prívetivá pre používateľov, má dobré funkcie vyhľadávania. Nie je však dostupné dvojfázové prihlásenie. Poskytuje prehľadné správy o poplatkoch. 

Pre mobilnú obchodnú aplikáciu tiež platí, že je užívateľsky prívetivá, ale na druhej strane jej chýba možnosť dvojkrokového bezpečnejšieho prihlásenia. Poskytuje cenové upozornenia. Vyznačuje sa moderným dizajnom. Je dostupná v systéme iOS a Android. Na obchodovanie je možné používať aj hodinky Apple Watch.

Desktopová obchodná platforma je úplne rovnaká ako webová obchodná platforma spoločnosti a to z hľadiska funkčnosti aj dizajnu. 

Revolut

Revolut nemá k dispozícii webovú a desktopovú platformu. Ponúka mobilnú platformu, ktorá je vybavená prihlasovaním cez Touch/Face ID, vyznačuje sa dobrými funkciami vyhľadávania a je prijateľná pre užívateľov. Na druhej strane však nedisponuje dvojfázovým prihlásením.

Zákaznícky servis XTB vs Revolut

xtb_recenzia_logorevolut
☎️  Spoľahlivá telefonická a chatová podpora vo viacerých jazykoch☎️  Ponúka telefonickú podporu s vopred nahranými odpoveďami
💬 Živý chat💬 Možnosť využitia živého chatu
⏱️ Časovo obmedzený zákaznícky servis na 24 hodín 5 dní v týždni❓Možnosť využitia sekcie často kladených otázok

Vzdelávanie XTB vs Revolut

XTB

Spoločnosť XTB poskytuje sekciu vzdelávania, ktorá sa vyznačuje organizovanosťou, prehľadnosťou, kvalitnými vzdelávacími materiálmi vo forme článkov a videí. XTB poskytuje aj návody na používanie obchodnej platformy. XTB poskytuje možnosť využitia webových seminárov a elektronických kníh.

Revolut

Spoločnosť Revolut neponúka žiadne vzdelávacie materiály vo forme článkov a videí ani demo účet.

XTB vs Revolut porovnanie

XTB je zameraný okrem obchodovania s akciami a ETF v niektorých európskych krajinách, prevažne na obchodovanie s produktmi CFD. Obchodovanie s CFD sa spája s vysokým rizikom, ktoré súvisí so stratou finančných prostriedkov. Za zváženie stojí, či si dovolíte podstúpiť vysoké riziko a či dostatočne rozumiete, ako CFD fungujú.

Revolut sa zameriava na začínajúcich obchodníkov a ponúka bezplatné obchodovanie s americkými akciami. Ak sa rozhodnete pre Revolut, k dispozícii budete mať výborne vypracovanú mobilnú platformu. Oblasť vzdelávania a zákazníckeho servisu by sa však mohla zlepšiť. 

Ak vás dané informácie, ktoré sa vzťahujú na spoločnosť Revolut oslovili, pridajte sa k viac ako 500 000 zákazníkom a využívajte jednotlivé účty, ktoré sú dostupné vo viacerých menách. Posielajte, prijímajte, udržiavajte a vymieňajte vaše peniaze. Podnikajte a majte pod kontrolu vaše financie.

Mohlo by Vás zaujímať:

eToro vs Revolut porovnanie

eToro vs XTB porovnanie

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: