Zakladateľ burzy FTX Sam Bankman-Fried čelí už 13 obvineniam

Sam Bankman-Fried hneď po vydaní do USA čelí ďalším obvineniam zo strany ministerstva spravodlivosti. Okresný sudca nariadil samostatné súdne konanie, ktoré by malo adresovať tieto obvinenia.

Trestné obvinenia proti spoluzakladateľovi FTX Samovi Bankmanovi-Friedovi boli rozdelené a bývalý generálny riaditeľ teraz čelí dvom samostatným súdnym procesom za údajné nesprávne riadenie kryptomenovej burzy. Bankman-Fried čelí celkovo 13 obvineniam týkajúcim sa podvodu, sprisahania a podplácania. Súdny proces by sa mal začať 2. októbra.

Podľa rozhodnutia sudcu okresného súdu Spojených štátov Lewisa Kaplana bude teraz päť z týchto obvinení rozdelených do druhého súdneho procesu, ktorý je naplánovaný na 11. marca 2024. Pôvodne bol zakladateľ FTX vydaný do USA v decembri 2022 na základe ôsmich obvinení, pričom ďalších päť pribudlo vo februári a marci 2023.

K rozdeleniu obvinení dochádza z dôvodu, že prokurátori ministerstva spravodlivosti požiadali bahamské orgány o výnimku na súdenie Bankmana-Frieda na základe ďalších piatich obvinení, ktoré mu uložili po jeho vydaní z krajiny. Právnický tím obvineného sa pokúsil tieto obvinenia odmietnuť s tým, že ho nemožno súdiť na základe obvinení vznesených po vydaní do USA.

Mohlo by Vás zaujímať: FTX burza: recenzia, bankrot, insolvencia a podvod?

Ministerstvo spravodlivosti 14. júna uviedlo, že budú Bankmana-Frieda súdiť na základe pôvodných ôsmich obvinení, ktoré voči nemu vzniesli, pričom uviedli, že ak by mal súd čakať na schválenie žiadosti, ktorú Bankman-Fried podal na Bahamách, celý proces sa môže značne predĺžiť.

Nový proces, ktorý sa uskutoční v marci, sa zameria na obvinenia zo sprisahania na uplácanie, prevádzkovanie nelicencovaného obchodu s prevodmi peňazí, sprisahania za účelom bankového podvodu spolu s podvodmi s derivátmi a cennými papiermi.

Ostatné obvinenia sa týkajú rôznych podvodov s bankovými prevodmi, derivátmi a cennými papiermi a sprisahania, ktoré sa údajne uskutočnili v spoločnostiach FTX a Alameda Research, spolu s obvineniami z prania špinavých peňazí.

Kryptoburza FTX zbankrotovala

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: