Kryptoburza FTX zbankrotovala

Svet kryptomien sa dokáže zmeniť v priebehu dní. To vie každý, kto ho sleduje. V posledných dňoch sme však boli svedkami udalostí, ktoré sa nedejú až tak bežne. Podľa údajov CoinMarketCap bola FTX pred týmto týždňom štvrtou najväčšou burzou, ktorá denne spracovala miliardové objemy obchodov. Dnes ju musí zachraňovať Binance.

Situáciu s burzou FTX budeteme aktualizovať.

Bude FTX odkúpené poločnosťou Binance? 

Po páde FTX spojeným s nedostatočnými rezervami na zaplatenie požiadaviek ich vlastného tokenu šla spoločnosť FTX za Binance. Tá sa vyjadrila, že uvažuje nad odkúpením štvrtej najväčšej kryptomenovej burzy sveta, no nič nie je isté. 

Binance pre nezhody vo vedení firmy a pre podozrenie z prenevery odstúpilo od kúpy FTX.

Prečítajte si o najväčších kryptoburzách:

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
kraken_kryptomenaRecenzia na KrakenInvestujte do kryptomien na Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
binance_logoRecenzia na BinanceInvestujte do kryptomien na Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
FUMBI logo10 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Aký to malo dopad na kryptomeny? 

V priebehu posledných dní sme mali možnosť sledovať spád ceny Bitcoinu, Etherea a ďalších kryptomien. Investori sa boja, že keď sa dokáže za takú krátku dobu rozpadnúť obrovská burza, nie je to dobrým náznakom budúcnosti. 

Najväčšie straty zažíva FTX Token spolu so Solanou. Tá bola založená rovnakým zakladateľom, ktorým je Sam Bankman-Fried. 

Ostatné kryptomeny šli taktiež do mínusu, no niektoré sa držia lepšie ako iné. Bitcoin spadol na cenu, ktorú sme naposledy videli v Novembri 2020 (16 800 USD).

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zakladateľ burzy FTX Sam Bankman-Fried čelí už 13 obvineniam

Aká je budúcnosť FTX?

Momentálne môžeme takmer s istotou povedať, že FTX tak ako sme ho doteraz poznali už nie je. Jeho jedinou spásou môže byť spoločnosť Binance, no ani táto dohoda nevyzerá najlepšie. Rovnako ako FTX Token, tak isto aj Solanu pravdepodobne nečaká ružová budúcnosť. 

Aj keď stále nie je isté, čo bude ďalej s FTX, je viac ako isté, že kryptomeny sa z tejto udalosti spamätajú ako vždy doteraz pri podobných incidentoch. Na ďalšie informácie ohľadom toho, ako pristúpi k situácií Binance si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: