Ako kúpiť akcie Tesla

Rastúce akcie Tesla Inc. koncom roka 2020 a na začiatku roku 2021 spôsobili, že CEO Elon Musk sa stal najbohatším človekom na svete a predbehol majiteľa Amazonu Jeffa Bezosa. Celosvetový úspech spoločnosti Tesla láka mnoho investorov, ktorí chcú investovať svoj kapitál do akcií Tesla. Ako kúpiť akcie Tesla?

Tesla, Inc. je americká spoločnosť vyrábajúca elektrické a autonómne vozidlá so sídlom v Palo Alto v Kalifornii. Medzi súčasné produkty spoločnosti Tesla patria elektromobily, akumulátory, solárne panely, ako aj ďalšie súvisiace produkty a služby.

Čo sa v tomto článku dozviete:

  1. Základné informácie o Tesle
  2. Ako kúpiť akcie Tesla
  3. Finančný profil Tesla Inc
  4. Oplatí sa kúpiť akcie Tesly?

Tesla základné informácie

Spoločnosť Tesla bola založená v roku 2003 skupinou inžinierov, ktorí chceli dokázať, že elektrické vozidlá môžu byť lepšie, rýchlejšie a zábavnejšie ako benzínové a naftové automobily.

CEO Elon Musk verí, že čím rýchlejšie sa svet prestane spoliehať na fosílne palivá a bude smerovať k budúcnosti s nulovými emisiami, tým lepšie.

Tesla Základné informácie
🏦 Ticker na burzeTSLA
👨‍💼 CEOElon Musk
💰 Obrat 202031,5 miliárd
🏭 Rok založenia2003
🚘 Prvé autoTesla Roadster
🤝 Dcérske spoločnostiSolarCity, Maxwell Technologies, …
Výročné stretnutie akcionárov spoločnosti Tesla 2019

Ako kúpiť akcie Tesla

Tesla je verejne obchodovateľná spoločnosť. Akcie Tesla sú dostupné investorom, ktorí majú záujem investovať. Ak sa chcete stať akcionárom, musíte si otvoriť účet u brokera, ktorý sprostredkuje nákup akcií. Na výber máte mnoho brokerov, ale je rozumné zvoliť si toho, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám.

Brokerské spoločnosti sa líšia poplatkami, minimálnymi vkladmi, províziami, vzdelávacím systémom a najdôležitejšie platformou, na ktorej zadávate pokyny na kúpu alebo predaj akcií.

Populárny brokery na Slovensku:

Populárni brokeri RecenzieWebové stránky
etoro_logoPrečítať recenziuNavštíviť web
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
xtb_recenzia_logoPrečítať recenziuNavštíviť web
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
saxo-bank-recenzia-logoPrečítať recenziuNavštíviť web
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Finančné rozdielové zmluvy (CFD) sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 67% účtov retailových investorov.

Potrebujete Brokera? Pozrite si porovnanie najlepších brokerov.

Ak chcete diverzifikovať portfólio a nemáte čas hľadať akcie, do ktorých by ste investovali využite Finax pasívne investovanie cez indexové fondy ETF .

Šesť spoločností s elektrickými vozidlami, ktoré konkurujú spoločnosti Tesla:

–   Li Auto

–   Nio

–   Nikola Corp.

–   Workhorse Group

–   Canoo Holdings

–   Lordstown Motors

Ak chcete investovať do akcií spoločnosti Tesla, pretože cena akcií klesla – alebo jednoducho obdivujete elektromobily alebo Elona Muska – tu je to, čo by ste mali zvážiť ako prvé.

Finančný profil Tesla spoločnosti

Aj keď je spoločnosť Tesla neuveriteľne populárnou firmou, nezískala status „blue chip“. Keď spoločnosť získa status „blue chip“, znamená to, že má vo svojom odvetví dlhoročnú históriu ziskovosti.

Tesla si nedrží tento status kvôli svojej ziskovosti. Treba ale povedať, že v automobilovom priemysle, byť stále ziskový je naozaj náročné pri tak nízkych maržiach a technologickom vývoji.

A to platí dvojnásobne pri Tesle, keďže musí investovať kapitál do vývoja novej technológie ako sú elektronické automobily a autonómne autá.

Neinvestujte bez toho aby ste si nespravili domácu úlohu a naštudovali si základné informácie o spoločnosti. Najlepším zdrojom informácií o spoločnostiach je Yahoo Finance.

Prečítajte si súvahu, výkazy ziskov a strát Tesla Inc.

Do vyhľadávania zadajte Tesla a prejdite na Financials. Nájdete tam dôležité informácie o obrate, zisku, strate …

Tesla Inc. akcie

K hodnoteniu analytikov a ďalším kľúčovým informáciám o spoločnosti Tesla máte prístup aj prostredníctvom svojho brokera.

Ak ste si spravili dôkladnú analýzu, ďalším krokom je zvážiť, či Tesla zapadá do kontextu vášho súčasného investičného portfólia.

Začiatkom januára 2021 akcie spoločnosti Tesla na úroveň 880 dolárov a dosiahli nové maximum.

Ak by ste chceli získať komplexnejší pohľad o spoločnosti Tesla, môže vám pomôcť aj jej formulár 10k. Tesla Formulár 10K je výročná správa, ktorú musia všetky verejne obchodované spoločnosti predložiť komisii SEC. Nájdete tam všetko od vedenia spoločnosti a rizikám, jeho nákladom a celkovým príjmom.

Oplatí sa kúpiť akcie Tesly?

Pred rozhodnutím, či by ste si mali kúpiť akcie spoločnosti Tesla, je rozumné posúdiť svoju finančnú situáciu a ciele dlhodobého investovania. Aj keď je Tesla populárnou a všeobecne uznávanou spoločnosťou, jej akcie sú napriek tomu náchylné na volatilitu.

Investori s vyššou toleranciou rizika by mohli mať záujem o kúpu a držanie akcií niekoľko rokov. Nikdy neinvestujte kapitál, ktorí nie ste ochotní stratiť.

rast tesla akcií

Najznámejší investor Warren Buffett raz povedal „Ak nie si ochotný vlastniť akciu po dobu desiatich rokov, ani len nepomysli na to, že ju budeš vlastniť desať minút.“

Tento článok slúži iba na vzdelávanie pre investorov. Neponúkame poradenské alebo brokerské služby a ani neodporúčame investorom nakupovať alebo predávať konkrétne akcie alebo cenné papiere. Preto konečné rozhodnutie, či nakúpite akcie Tesly závisí iba na vás.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 3

Ešte žiadne hodnotenie!