Ako Vám ušetrí refinancovanie úveru peniaze?

Ako Vám ušetrí refinancovanie úveru peniaze, a je to vôbec možné?

Mnohí ľudia si dnes lámu hlavu nad témou refinancovanie úveru, či konsolidácia úverov do jedného spoločného úveru. Nemusíte sa už naďalej trápiť, hovoríme Vám už na úvod:

Ušetríte na tom. Rozpočítanie úveru na dlhú splátku Vám zníži mesačné náklady, a pri naozaj nízkom úroku, ktorý dnes ponúkajú banky zaplatíte menej peňazí.

Banky začali len nedávno ponúkať takzvané refinancovanie úveru, čo to však znamená si vysvetlíme v nasledujúcich odstavoch. Aj banky ponúkajú novinky a v súčasnosti priniesli na trh možnosť ľahšie splácať vaše záväzky v podobe nových bankových produktov : refinancovania hypotéky, a konsolidácie úverov.

Refinancovanie hypotéky v skutočnosti znamená, že si Váš súčasný úver splatíte pomocou nového úveru, respektíve ho nahradíte úplne novým úverom s výhodnejšími podmienkami od banky, z nižšími splátkami a nižším úrokom. Niektoré banky navyše predĺžili dobu splatnosti úveru a tak sa Vám mesačné splátky ešte znížia.

Nemusíte dokonca ani zmeniť banku, niektoré banky ponúkajú refinancovanie pod ich vlastnou strechou, najmä ak pohrozíte, že si úver idete preniesť do inej banky.

Pod pojmom konsolidácia si môžete laicky predstaviť spojenie viacerých pôžičiek do jednej, pod výhodnejšími podmienkami, napríklad nižším úrokom, alebo predĺžením obdobia fixného úroku.

Konsolidácia niekedy môže znamenať, že prejdete z mnohých bánk alebo aj nebankových inštitúcií a ich finančných produktov do jedného spoločného. Tým Vám odpadnú povinnosti a starosti napríklad platiť nevýhodné produkty, alebo platiť vysoké poplatky za vedenie účtu vo viacerých bankách, a ešte na tom ušetríte. Takto do jedného úveru môžete spojiť lízing na auto, kreditnú kartu a spotrebný úver dokopy.

refinancovanie úveru

Aké sú plusy refinancovania úveru?

Refinancovanie nebolo nikdy dostupnejšie, refinancovať úver je jednoduchšie ako si vybaviť hypotéku, nepotrebujete k tomu ani dokladovať Váš súčasný príjem. Porovnáte si ponuky bankových produktov na trhu, nájdete takú s najnižším úrokom na trhu a s najlepšími podmienkami a refinancujete.

Ak však nemáte čas, energiu alebo dostatok informácií na refinancovanie hypotéky, alebo konsolidáciu úverov, spoľahnite sa na pomoc od odborníkov. Finančných poradcov tak ako aj Ak však nemáte čas, energiu alebo dostatok informácií na refinancovanie hypotéky, alebo konsolidáciu úverov, spoľahnite sa na pomoc od odborníkov.

Finančných poradcov tak ako aj lekárov, odborníkov na dané odvetvie, nemôžeme hádzať do jedného vreca. Na trhu sa pohybujú jak nezodpovední, tak vysoko spoľahlivý finančný poradcovia. Je len na vás na akého sa obrátite. Odporúčame si preveriť svojho finančného poradcu, zistíte to napríklad z odporúčaní, či recenzií.

Bojíte sa zbytočných poplatkov spojených s refinancovaním hypotéky? O tom, že z nich nemusíte mať strach sme už napísali na finfin.

Hlavné výhody refinancovania hypotéky:

  • Nové a výhodnejšie podmienky bankového produktu – napr. nižší úrok
  • Zníži sa Vám výška mesačnej splátky
  • Vznikne nová pevná úroková sadzba
  • Môžete získať vyššiu sumu pôžičky ak potrebujete
  • Znížite si dlh
  • Zmeníte banku (banky menili v roku 2020 svoje obchodné podmienky a poplatky za vedenie účtu, niektoré tieto poplatky zvýšili)
Ohodnoť tento článok
[Spolu: 2 Hodnotenie: 5]
error: Content is protected !!