Ako na refinancovanie hypotéky ?

Ako na refinancovanie hypotéky ? Presný postup a zoznam potrebných dokumentov nájdete tu:

Refinancovanie hypotéky je veľmi jednoduchá záležitosť, a keďže Vám pomôže ušetriť peniaze, oplatí sa investovať Váš čas do tejto zmeny. Vždy Však myslite na to, že ak sa necítite ako odborník, je naozaj dôležité vedieť požiadať o pomoc niekoho, kto sa v bankových produktoch vyzná.

Aký je postup pred refinancovaním hypotéky?

 1. Zistite aká je Vaša súčasná situácia, či ste vhodný kandidát na refinancovanie hypotéky, spíšte si všetky Vaše pôžičky a výšku úroku, výšku splátky, a podmienky banky či nebankovej spoločnosti, ktorá Vám bankový produkt poskytuje.
 2. Rozhodnite sa, či sa chcete do refinancovania pustiť sám/sama, alebo si na to najmete pomoc odborníka.
 3. Odsledujte si všetky súčasne ponuky na trhu, nezabudnite na podmienky banky.
 4. Vyhľadajte dokumenty potrebné pre refinancovanie úveru, ktoré bude banka potrebovať, a následne požiadajte o úver.
 5. Potom budete potrebovať súhlas s predčasným splatením vo vašej pôvodnej banke. Ak si refinancujete úver v tej istej banke, tento krok bude rôzny. Poplatky za predčasné splatenie pôžičky sú vo väčšine bánk veľmi priaznivé, spravidla sú bez poplatkov, alebo poplatok preberá za Vás banka, v ktorej si žiadate o refinancovanie úveru, to znamená, že nie sú pre Vás žiadne.
 6. Peniaze z nového úveru sa pošlú do starej banky z novej, v ktorej budete fungovať ako nový klient, dostanete výhodnejšiu ponuku, znížite si spláky, alebo úroky, alebo nadobudnete aj iné nové výhody spojené s úverom.
refinancovanie hypotéky

Aké dokumenty budete potrebovať pri refinancovaní?

 • Úverovú zmluvu
 • Žiadosť o refinancovanie
 • Doklad o príjme
 • Doklad o súčasnej výške úveru
 • Žiadosť o predčasne splatenie

Ako Vám s refinancovaním pomôže finančný poradca?

Tak ako sme písali v článku o hypotékach, tak funguje rovnaký princíp. Buď sa na refinancovanie spoľahnete samy na seba, a všetky potrebné úkony si vybavíte a obeháte po bankách či nebankových firmách, v ktorých máte hypotéku samy. Alebo je tu druhá možnosť , ak si nettúfate na refinancovanie hypotéky, že sa obrátite na odborníka – finančného poradcu.

Poradcovia sa vynikajúco obracajú na finančnom trhu, a sú kvalifikovaný odborníci na finančné produkty. Všetky potrebné administratívne úkony vybavia za Vás a vy budete potrebný už len pri podpise. To, že Vám vybavia tú najvýhodnejšiu ponuku na refinancovanie, na to sa môžete spoľahnúť, je pre nich priorita, aby bol ich klient spokojný.

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 2 Hodnotenie: 5]
error: Content is protected !!