BitPay recenzia

V našej recenzii sa zameriame na firmu BitPay a preskúmame, čím sa vyznačuje, aké sú jej silné stránky a prípadné slabé body, aby ste získali úplný prehľad o tomto významnom hráčovi v kryptosvete.

Základné informácie o BitPay

Spoločnosť Bitpay bola založená v roku 2011 a je jednou z prvých spoločností, ktoré sa pokúsili zakomponovať kryptomeny medzi platidlá pre internetové obchody s jasným cieľom: “zmeniť spôsob, akým podniky a ľudia posielajú, prijímajú a ukladajú peniaze na celom svete“.

Bitpay poskytuje bezpečnú platobnú bránu pre kryptomeny s mnohými funkciami, v ktorej bolo doteraz spracovaných už viac ako 5 miliárd dolárov. Bitpay je v súčasnosti popredným spracovateľom kryptomien na svete.

bitpay webstranka

Výhody a nevýhody BitPay

VýhodyNevýhody
Jednoduchá registrácia a rýchle nastavenieVeľmi slabá zákaznícka podpora
Debetná karta pre kryptomeny na transakcie finančných prostriedkov bez výberuVrátenie peňazí môže byť bolestivo pomalé v prípade zlyhania transakcie
Intuitívne používateľské rozhranieMenšie množstvo podporovaných kryptomien (momentálne 16)
Možnosť automatického výberu na bankový účet/peňaženku podľa vášho výberuPoplatok za neaktivitu 5 US pre používateľov debetných kariet
Integrácia Coinbase na nákup/predaj kryptomienŽiadna anonymita – pri prijímaní platieb musíte prejsť procesom skenovania tváre a overovania dokladov (KYC)
Integrácia s populárnymi obchodníkmi, aby ste mohli využívať svoje kryptomeny
Podpora viac ako 100 peňaženiek
Integrácia s tretími stranami na prepojenie s inými službami a aplikáciami

Čo BitPay ponúka?

Podobne ako mnoho iných poskytovateľov kryptomenových platobných brán, aj Bitpay ponúka ochranu proti volatilite. Všetky výmenné kurzy sú v čase predaja zamrazené, a tým pádom obchodník vždy dostane hodnotu, ktorú očakáva. 

Na konci každého dňa sa všetky predaje spoja a ich hodnota sa uloží na bankový účet. Takto sa obchodník nemusí sám dotknúť žiadnej kryptomeny ak sám nechce. K dispozícii je však možnosť vyplácania v kryptomenách.

BitPay nie je výnimočný tým, že by mal najviac funkcií alebo najnižšie poplatky, ale tým, že je skutočne pre každého. Používať ho vie ktokoľvek, bez ohľadu na jeho (ne)skúsenosti s kryptomenami.

Poplatky BitPay

Spoločnosť BitPay zaviedla novú viacúrovňovú cenovú štruktúru pre svoje služby prijímania peňazí vo forme kryptomien, kvôli ktorej sa poplatky zvýšili.

Podľa nového cenového modelu sa sadzba za spracovanie transakcií bude pohybovať v rozmedzí 1 – 2 % na základe mesačného objemu zákazníka plus 25¢ fixného poplatku za každú transakciu. 

Zákazníkom s mesačným objemom transakcií nižším ako 500 000 USD sa bude účtovať poplatok vo výške 2 % plus fixný poplatok 25¢/transkacia. 

Pre zákazníkov s mesačným objemom transakcií od 500 000 do 999 999 USD bude poplatok 1,5 % a pre zákazníkov s mesačným objemom transakcií 1 000 000 USD a viac bude poplatok 1 %.

Objem transakciíPoplatky
< 500 000 USD2% + 25¢ / transkacia
500 000 USD – 999 999 USD1,5%
> 1 000 000 USD1%

Na niektoré vysoko rizikové odvetvia podnikania sa môžu vzťahovať vyššie poplatky. Stojí za zmienku, že tieto poplatky sú vyššie ako u konkurencie, ktorá účtuje paušálny poplatok 1 % alebo v niektorých prípadoch dokonca 0,5 %.

Zákaznícka podpora

Recenzie používateľov, ktorí používali BitPay, ukazujú, že ich zákaznícka podpora nie je ani zďaleka najlepšia. Na portáloch TrustPilot a Capterra sa nachádza niekoľko recenzií, v ktorých sa používatelia sťažujú na oneskorenia, s ktorými sa stretli pri hľadaní pomoci od tímu BitPay v súvislosti s ich transakciami.

Existuje viac problémov, ktoré používatelia spoločnosti vytkli v súvislosti s ich systémom zákazníckej podpory. Na začiatok, médiá podpory sú veľmi obmedzené – nenájdete tu žiadny chat, žiadne telefónne číslo ani e-mailovú adresu. Majú len svoj systém čakacích lístkov, prostredníctvom ktorých môžete vzniesť požiadavku, a keď ho použijete na napísanie ich tímu podpory, očakávajte, že odpoveď nedostanete aspoň niekoľko dní. Potom budete potrebovať ešte viac trpezlivosti na to, aby váš problém pomaly vyriešili.

Zákaznícka podpora BitPay je veľmi slabá a je to jednoznačne najväčšia nevýhoda tejto spoločnosti.

Je BitPay bezpečný?

BitPay ponúka dve hlavné funkcie bezpečnosti pre svojich zákazníkov – štandardnú metódu zapísania si prístupových kľúčov a aj možnosť uzamknutia aplikácie. BitPay od vás vyžaduje, aby ste si zapísali 12-slovnú tajnú frázu, ktorú si musíte niekam bezpečne uložiť. Túto frázu môžete zadať na obnovenie peňaženky, ak k nej stratíte prístup. Toto je tradičná metóda zálohovania peňaženiek vo svete kryptomien.

Druhou metódou je uzamknutie aplikácie vo vašom zariadení buď pomocou štvormiestneho PIN kódu, alebo pomocou vzoru uzamknutia telefónu/snímača odtlačkov prstov, či skenerom tváre. Odporúčame vám, aby ste ju uzamkli pinom, pretože to môže pridať dodatočnú ochranu pre prípad, že vám niekto ukradne telefón v odomknutom stave.

Okrem ochrany peňaženky ponúkajú aj intuitívne zabezpečenie viacerými podpismi, ktoré umožňuje overiť akúkoľvek transakciu viacerými podpismi (minimálne dvoch ľudí) prostredníctvom zdieľanej peňaženky.
Spoločnosť už úspešne vyše dekády pôsobí na trhu s kryptomenami bez známok akéhokoľvek podvodu. Je považovaná za dôveryhodnú.

Zhrnutie

Všeobecne môžeme povedať, že BitPay je spracovateľ platieb v kryptomenách, ktorý má svoje silné i slabé stránky. Môže dobre poslúžiť vášmu podnikaniu v počiatočnej fáze, keď je stále na malej škále, ale nemali by ste sa naň spoliehať, ak vlastite veľký podnik, ktorý si môže dovoliť platiť za služby prémiovej kvality.

Na trhu sú k dispozícii oveľa spoľahlivejšie procesory kryptomenových platieb, ktoré dokážu poskytnúť väčšiu spoľahlivosť, hoci za vyššiu cenu. BitPay vyniká jednoduchosťou používania a rýchlosťou založenia.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: