Brazília zavádza digitálny preukaz totožnosti založený na blockchaine

Brazílska vláda nedávno oznámila, že viac ako 214 miliónov Brazílčanov bude čoskoro využívať technológiu blockchain na digitálnu identifikáciu.

Rio de Janeiro, Goiás a Paraná budú prvými štátmi, ktoré budú vydávať identifikačné doklady prostredníctvom súkromného blockchainu vyvinutého spoločnosťou Serpro (brazílska národná služba na spracovanie údajov). Celá krajina by mala byť schopná vydávať doklady totožnosti prostredníctvom technológie blockchain do 6. novembra, uvádza sa vo vyhláške z 25. septembra.

Zistite viac: Čo je to blockchain a ako chráni naše kryptomeny?

Podľa Alexandreho Amorima, prezidenta spoločnosti Serpro, je blockchain vďaka svojej nemennosti a decentralizácii ideálnou technológiou pre projekt digitálnej identifikácie v krajine. Spomínaný uviedol: „Technológia blockchain zohráva rozhodujúcu úlohu pri ochrane osobných údajov a predchádzaní podvodom, čím ponúka brazílskym občanom bezpečnejšie digitálne služby. Využitie blockchainovej platformy b-Cadastros výrazne zvyšuje bezpečnosť a spoľahlivosť projektu národného preukazu totožnosti.“

Podľa miestnej vlády je projekt národného občianskeho preukazu kľúčový v boji proti organizovanému zločinu, umožňuje spoluprácu vládnych sektorov, ponúka jednoduchší spôsob prístupu k službám a zjednodušuje administratívne záznamy. Mesto Buenos Aires v Argentíne nedávno zverejnilo podobnú iniciatívu, ktorá umožňuje obyvateľom prístup k dokladom totožnosti prostredníctvom digitálnej peňaženky.

V posledných rokoch sa Brazília snaží zjednotiť vydávanie dokladov totožnosti v takmer 30 štátoch. Novoprijatá technológia umožní bezpečnejšiu výmenu údajov medzi federálnym daňovým úradom a vládnymi úradmi.

Ďalším významným vývojom v krajine je pripravovaná digitálna mena centrálnej banky. Vláda v auguste zverejnila viac informácií o tomto projekte a premenovala digitálnu menu na Drex.

Podľa predchádzajúcich správ centrálna banka plánuje rozšíriť prístup podnikov ku kapitálu prostredníctvom tokenizačného systému spojeného s Drex. Podľa miestneho vývojára bol objavený kód Drex, ktorý umožňuje centrálnemu orgánu zmraziť finančné prostriedky alebo znížiť zostatky.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Digitálne euro

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: