Finzo recenzia

Finzo recenzia – veštky inforácie o spoločsnoti Finzo, o úverocha pôžičkach, poplatkoch a úrokovej miere. Viac informácií sa dozviete v článku.

Čo sa dozviete v tomto článku?

 1. Finzo základné informácie
 2. Úvery Finzo
 3. Zaistené úvery Finzo
 4. Úvery zaistené hypotékou
 5. Úvery zaistené vozidlom
 6. Investície Finzo
 7. Poplatky Finzo
 8. Výhody Finzo pôžičky
 9. Finzo recenzia a skúsenosti 2021

Finzo základné informácie

Finzo je estónska spoločnosť, ktorá existuje od roku 2011, pričom jej prioritou je preniknúť do oblasti strednej Európy. Poskytuje finančné prostriedky spôsobom P2P – osoba požičiava druhej osobe, pričom v súčasnosti má k dispozícii 727 200 EUR a používateľov ich služieb je 206 182, konkrétne v 47 krajinách na svete. 

Všetky svoje služby ponúka výhradne online. To znamená, že neexistuje žiadna  pobočka tejto spoločnosti.

Na Slovenskom trhu existuje podobná spoločnosť poskytujúca peer to peer pôžičky Žltý melňon. Prečítajte si náš článok : Žltý melón recenzia.

Úvery Finzo

Spoločnosť Finzo ponúka tzv. P2P pôžičky. To znamená, že finančné prostriedky, t. j. úver poskytujú obyčajní ľudia, ktorí majú nadbytok svojich peňazí práve tým, ktorí podajú žiadosť o úver. Finzo za toto sprostredkovanie získava provízie.

Úvery FinzoDetaily
Krátkodobé úvery30, 60 alebo 90 dní
Dlhodobé úvery6, 12 alebo 24 mesiacov
Pôžičky50 – 2000 EUR
Ročná úroková miera11 % – 50 %

Na to, aby ste získali úver, potrebujete iba vybrať sumu, akú si chcete požičať a obdobie, počas ktorého má úver trvať. Tieto veci si viete vyklikať na stránke Finzo.

finzo úver

Následne sa Vám zobrazia informácie o úrokovej sadzbe, o poplatkoch a o prijatej sume alebo splátke. V prípade, že by ste s úrokovou sadzbou ponúkanou na tejto stránke neboli spokojní, je možné zadanie vlastnej.

Ak si myslíte, že ponuka na tomto portáli nie je podľa Vašich predstáv a zdá sa vám drahšia, ako by ste si to predstavovali, môžete požiadať o tzv. pozdržanie, počas ktorého je možné zmeniť podmienky investormi a získať tak lepšie podmienky na úver.

Zaistené úvery Finzo

Prostredníctvom poštovej schránky je potrebné poslať žiadosť o úver, ktorý môže byť ručený hypotékou alebo osobným automobilom. V oboch prípadoch je nutné poslať aj výpis účtu za časové obdobie 6 mesiacov.

Úvery zaistené hypotékou

V tomto prípade si zvolíte, akú sumu si chcete požičať, pri akej sadzbe a na akú dobu. Pri tomto úvere musí klient poslať aj informácie o svojom majetku, o hypotékach, ktoré už má.

Úvery zaistené vozidlom

Spolu so žiadosťou klient posiela aj informácie o svojom vozidle, ktoré slúžia na zhodnotenie hodnoty auta a stanovenie maximálnej možnej sumy, ktorú si môže klient požičať. 

Chcete si porovnať najlepšiu hypotéku od banky? Napísali sme o tom celý článok.

Investície Finzo

Ak chcete začať investovať, je potrebné urobiť nasledujúce činnosti:

 • registrácia a podpísanie všeobecných podmienok 
 • po aktivovaní vášho virtuálneho účtu si môžete nastaviť informácie o vašom účte (maximálna výška investovaných peňazí do jedného úveru, úroková sadzba)
 • vložiť peniaze na investovanie

Poplatky Finzo

Poplatky úverKrátkodobý úverDlhodobý úver
Zmluva0 EUR2 % z úveru (min. 5 EUR)
Provízia25 %* z celkového úroku25 % z celkového úroku
Predčasné ukončenie pôžičky10 EUR + jednomesačné úroky10 EUR + jednomesačné úroky
Predĺženie pôžičky0 EUR + jednomesačné úroky0 EUR + jednomesačné úroky
Poplatok záručnému fondu5% zo sumy úveru5% zo sumy úveru
*celkový úrok = úrok platený investorovi + provízia pre Finzo

INvestovať okrem P2P pôžičiek sa dá ak do akcií alebo kryptomien, prečítajte si našú recenziu na populárneho brokera eToro v článku eToro recenzia.

Výhody Finzo pôžičky

 • online vybavenie pôžičky
 • bez dokladovania dôvodu
 • mimo banku, nemusíte si zakladať bankový účet
 • výhodnejší úrok ako v banke

Finzo recenzia a skúsenosti 2021

Finzo prichádza s možnosťou požičiavať si finančné prostriedky medzi ľuďmi. Nepotrebujete navštevovať žiadne osobné pobočky, pretože táto spoločnosť poskytuje všetky svoje sprostredkovateľské služby online, čo je veľkou výhodou.

Klient si taktiež môže vybrať parametre úveru a môže získať aj dobrý úrok, netreba však brať hned prvú ponuku a počkať si radšej na tú výhodnejšiu!

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!