Žltý melón recenzia

Počuli ste už niekedy o „Peer to peer“ (P2P) pôžičkách? P2P je skratka pre anglický pojem „person to person“. Ide o pôžičky takpovediac „od človeka k človeku“. Jednou z P2P platforiem na Slovensku je práve ŽLTÝ MELÓN. Zaujíma Vás naša Žltý melón recenzia? Prečítajte si našu skúsenosť.

  1. Čo je ŽLTÝ MELÓN? – Základné informácie
  2. Výnosy v ŽLTOM MELÓNE
  3. Aké možnosti ŽLTÝ MELÓN ponúka?
  4. Spôsob fungovania
  5. Vklad a výber peňazí
  6. Zákaznícky servis
  7. Skúsenosti klientov
  8. Výhody a nevýhody Žltého melóna
  9. Naše hodnotenie

Čo je Žltý melón? – Základné informácie

ŽLTÝ MELÓN ako platforma P2P bola na území Slovenskej a Českej republiky medzi prvými. Ako sme spomenuli v úvode, ŽLTÝ MELÓN je súčasťou tzv. P2P pôžičiek. Ide o kolektívne požičiavanie finančných prostriedkov od fyzických osôb, ktoré disponujú voľnými finančnými prostriedkami.

Na druhej strane sa nachádzajú fyzické osoby, ktoré potrebujú požičať si financie. Spravidla ide o požičiavanie finančných prostriedkov nezaťažovaných bankovými poplatkami, čo je výhodné pre žiadateľov pôžičky. Investori zase získavajú na tom, že ich voľné finančné prostriedky sú neustále zhodnocované.

ŽLTÝ MELÓN recenzia

 Zriaďovateľom internetového portálu ŽLTÝ MELÓN je akciová spoločnosť iService.

ŽLTÝ MELÓN základné informácie
Názov spoločnostiiService, a.s.
Sídlo spoločnostiBratislava
Dátum vzniku spoločnosti25. februára 2011
Predmety podnikania spoločnostiPeer to peer pôžičky

Výnosy, ktoré investori môžu v ŽLTOM MELÓNE dosiahnuť sú:

–          so zabezpečeným portfóliom dosahujú klienti v súčasnosti výnos až 8,62% p.a.

–          s konzervatívnym portfóliom výnos 8,38% p.a.

–          s vyváženým portfóliom hovoríme o výške výnosu 9,24% p.a.

–          s dynamickým portfóliom sa dá dosiahnuť výnos až 20,61% p.a.

Podľa všetkého je zhodnotenie kapitálu na Žltom melóne vyššie ako keby sme vložili peniaze na terminovaný účet v hociakej banke. Samozrejme nehovoríme o garantovanom pasívnom príjme. Stále treba bať do úvahy riziká investovania.

Aké možnosti ponúka ŽLTÝ MELÓN?

Možnosti na ŽMInformácie
Zabezpečovanie pôžičiekŽLTÝ MELÓN zabezpečujú správu pôžičiek medzi investormi a žiadateľmi. Zároveň zabezpečuje všetky administratívne a právne udalosti vzťahujúce sa na zmluvy medzi investormi a žiadateľmi. Tieť zabezpečuje distribúciu peňazí.
Bezpečnosť a ochrana pri finančných úkonochČi už ide o investovanie alebo o žiadanie pôžičiek, ŽLTÝ MELÓN sa aktívne zaujíma o verifikáciu investorov a žiadateľov. Tiež zabezpečuje hodnotenie rizika a finančnú bonitu žiadateľa, na základe ktorej určuje úrokové sadzby. ŽM monitoruje splátky a zabezpečuje prípadný proces vymáhania u neplatičov.
InvestovanieŽLTÝ MELÓN poskytuje jedinečnú možnosť pre investorov. Zabezpečuje totiž výnosy z voľných finančných prostriedkov s malou mierou rizika straty.

Ak sa zaujímate aj o iné formy investovanie tak si určite prečíťajte článok kam investovať peniaze.

Spôsob fungovania

Platforma ŽLTÝ MELÓN funguje prostredníctvom aukcií. Žiadateľ požiada o pôžičku. Má na výber z dvoch možností:

1.   Pôžička na čokoľvek (do 10 000 EUR)

2.   Pôžička na bývanie

Žiadateľ zadá sumu, ktorú si chce požičať a koľko chce mesačne splácať. Kalkulačka mu automaticky vypočíta koľko mesiacov bude pôžičku splácať. Zároveň žiadateľ uvidí, koľko eur sa mu podarí využitím P2P pôžičky ušetriť.

pozicka zlty melon

Po vyplnení tohto online formulára dôjde zo strany ŽLTÉHO MELÓNA k rozdeleniu do tzv. „rizikovej triedy“.

Tried je niekoľko. Začína sa pri triede AA (nízko rizikový žiadateľ, nízky úrok, garancia zo strany ŽLTÉHO MELÓNA) a končí sa až pri triede HR (vysoko rizikový žiadateľ, vysoké úroky, minimálna garancia zo strany ŽLTÉHO MELÓNA).

Následne žiadateľ čaká na schválenie pôžičky. Jeho žiadosť sa dostáva do aukcií. Na pomyselnú scénu sa dostávajú investori, ktorí na tieto aukcie môžu zadávať ponuky. V momente naplnenia požadujúcej ceny majú investori 12 hodín na to, aby potvrdili svoj záujem a pridali svoju sumu spolu s ponúkaným úrokom.

žltý melón recenzia

Takýto proces môže trvať 1 – 14 dní. Po ukončení investícií môže žiadateľ pôžičky prijať alebo odmietnuť vyzbieranú sumu a spolu s ňou aj úrokové podmienky investorov.

Vklad a výber peňazí

Ak sa zaujímate o takúto formu investovania, či stojíte o pôžičku, iste vás zaujíma vklad a výber peňažných prostriedkov. ŽLTÝ MELÓN zabezpečuje veľmi jednoduché disponovanie s peňažnými prostriedkami.

Ak ste investor, zo svojho bankového účtu si na svoj účet ŽLTÉHO MELÓNU jednoducho prevediete určitú čiastku. V prípade, že chcete vybrať svoje zhodnotené peniaze, prevediete si ich z účtu ŽLTÉHO MELÓNA naspäť na svoj bankový účet.

Takisto to funguje aj v prípade, že chcete predčasne ukončiť svoje investície.

V prípade, že ste žiadateľ o pôžičku a investori vyzbierajú požadovanú čiastku, peniaze vám prídu na váš osobný bankový účet. Takisto zo svojho účtu platíte splátky pôžičky. Stav vašej pôžičky môžete vždy vidieť na svojom žltomelónovom profile.

Zákaznícky servis

Pri platformách ako je ŽLTÝ MELÓN vždy vzniká mnoho otázok. Či už ste laik alebo odborník v P2P pôžičkách, určite oceníte ponúkaný zákaznícky servis. Na stránke ŽLTÉHO MELÓNA nájdete v prvom rade zoznam najčastejšie kladených otázok Žltý melón zo všetkých kategórií.

Ak svoju otázku nenájdete v najčastejšie kladených otázkach, k dispozícii je telefónne číslo +421 2 544 100 84 , na ktoré sa môžete obrátiť s každou otázkou.

V prípade, že vám nevyhovuje forma telefonátu, môžete využiť funkciu „potrebujem pomoc“. Jednoducho tu zadáte svoje údaje a otázku.

zakaznicky servis zlteho melona

Skúsenosti klientov

Pri recenzii ako je táto je dôležité ponúknuť aj tzv. „iný pohľad na vec“. Ponúkame vám teda aj skúsenosti klientov ŽLTÉHO MELÓNA. Tie sú rôzne:

Pozitíva ➕Negatíva ➖
📉 Nízke úroky⌛ Dlhší proces schvaľovania pôžičky
💳 Jednoduchý postup pri investovaní a splácaní 🤑 Pôžičky sú väčšinou schvaľované vysoko bonitným klientom, tí z nižšou bonitou majú nízke šance
💬 Rýchla a zrozumiteľná komunikácia⬇️ Malá šanca dostať sa do ratingu AA
🍈 Dobrý marketing  
💸 Nízke riziko straty investícií 

Výhody a nevýhody

Výhody Nevýhody ➖
🇸🇰 Slovenská spoločnosť💻 Len pre počítačovo gramotných investorov a žiadateľov
🇸🇰 Jednoduchý a prehľadný web v slovenskom jazyku 
🖥️ Jednoduchá a ľahko prístupná registrácia 
📈 Transparentné podmienky pre investorov aj žiadateľov o pôžičku 
🌐 Inovatívny prístup 
⌛ Dlhoročné skúsenosti 
💰 Nízke poplatky 
💬 Jednoduchá komunikácia v prípade otázok 

Naše hodnotenie

ŽLTÝ MELÓN je inovatívny portál zriadený odborníkmi. Svoju rolu na trhu P2P pôžičiek realizuje transparentne a stabilne. jednoduché podmienky pre investorov, ktorí môžu ľahko a s minimálnym rizikom zhodnotiť svoje peniaze.

Pre žiadateľov o pôžičku má pripravený jednoduchý proces žiadosti s vynikajúcimi úrokmi.

Touto recenziou sme dospeli k názoru, že ŽLTÝ MELÓN je skvelým nástrojom vo svete investícií a pôžičiek. To potvrdzuje aj už 8 ročná tradícia fungovania tejto platformy a stovky aktívnych investorov a žiadateľov o pôžičku.

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 1 Hodnotenie: 5]
error: Content is protected !!