Golden Gate recenzia

Investovanie je v dnešnej dobe veľmi rozšíreným spôsobom nahromadenia finančných prostriedkov. Golden Gate recenzia Vám prináša prehľad tých najdôležitejších informácií o tejto spoločnosti, vďaka ktorej môžete skúsiť investovať. Viac sa dozviete v nasledujúcom článku!

Spoločnosť Golden Gate

Golden Gate, a. s. je česká firma, ktorá ponúka predaj a kúpu drahých kovov (zlato, striebro a platina) a Bitcoina. Minulý rok oslávili 10 rokov od vstupu na trh. Okrem toho vie ponúknuť aj kvalitné poradenstvo pre výber toho správneho drahého kovu.

SpoločnosťGolden Gate CZ a.s.
Dátum vzniku22. apríl 2011
ZakladateliaPavel Ryba a Pavel Kupka
Webová stránkawww.goldengate.cz 
Právna subjektivitaakciová spoločnosť
Hlavný predmet činnostidlhodobé sporenie a investície do drahých kovov

Výhody spoločnosti Golden Gate:

 • pobočky nájdete po celom Česku, kde Vám ponúkajú rady svojich poradcov
 • rozvoj a vzdelávanie je pre nich veľmi významné, čo dokazujú organizovaním seminárov, prednášok, vydávaním magazínov a komentovaním situácie na trhoch komodít
 • ich spolupráca a odoberanie zlata a striebra prebieha s overenými svetovými spoločnosťami. Čím sa dostávajú k ich najvyššej kvalite, pretože dané spoločnosti musia spĺňať isté medzinárodné štandardy
 • je pre nich dôležité poskytovať svojim klientom poradenstvo ohľadom nákupu, napríklad ak nastane cenová korekcia, spoločnosť upozorňuje klientov na to, že môžu vykonať mimoriadne splátky alebo nákup
 • Golden Gate vyjadrila záväzok, že nasporené zlato, striebro, platinu alebo Bitcoin bude od Vás kedykoľvek schopná odkúpiť
 • klienti sú pre nich dôležití, a preto sa snažia, aby sa účty (Komoditné a Bitcoinové) vyznačovali jednoduchosťou a bezpečnosťou.

História a úspechy spoločnosti spoločnosti

2011Prví klienti sa zaujímali o Golden Gate už v roku 2011, vďaka čomu dosiahla spoločnosť obraty 78 miliónov českých korún. 
2012V tomto roku sa podarilo predať prvých 100 kg zlata a prvá tona striebra. 
2013Spoločnosť sa zaradila medzi jednotku na českom trhu v sporení do zlata. Obrat spoločnosti sa v tomto roku vyšplhal na 0,5 miliardy českých korún
2014Golden Gate sa stalo jednotkou na českom trhu v množstve predaného striebra. Obrat sa oproti minulému roku zvojnásobil, na 1 miliardu českých korún. 
2015Predaného zlata už bolo oveľa viac, dosiahla sa prvá tona. Stali sa taktiež jednotkou na českom trhu tentokrát v množstve predaného zlata.
2016Obrat sa zvýšil na 3 miliardy českých korún a zvyšoval sa aj predaj (3 tony zlata a 20 ton striebra).
2017Spoločnosť umožnila nakupovať zlato za Bitcoin a otvorila doposiaľ 10 pobočiek.
2018Založenie Komoditného účtu, o čom hovoria ako o revolučnom produkte. 
2019Predajom investičného striebra sa stala Golden Gate lídrom v Európe. Vznik možnosti využívať SMS na podpisovanie zmlúv.
2020Obrat sa zvýšil na 13 miliard českých korún.
2021Spustenie vlastného e-shopu, mobilnej aplikácie, vytvorenie Bitcoinového účtu, 45 pobočiek.

Účty v Golden Gate

Komoditný účet

Vďaka komoditnému účtu v Golden Gate je možný postupný nákup už spomínaných drahých kovov. Nezáleží pritom na tom, aké veľké a ako často platby vykonávate. Ochraňovať svoje úspory môžete dlhodobo, nedostanete žiadne sankcie za prípadné prerušenie platieb. 

V aplikácii je možné sledovať všetky informácie, ako napríklad Vaše nákupy, ako sa vyvíjajú ceny drahých kovov alebo si naplánovať vyzdvihnutie fyzického drahého kovu. Je určite potrebné spomenúť aj to, že komoditný účet funguje predovšetkým na báže dlhodobého sporenia.

golden gate aplikacia

Na to, aby ste mohli vlastniť niektorý z drahých kovov Vám stačí sporiť na Komoditnom účte od 100 českých korún mesačne. Vyberáte si druh drahého kovu (jeho ľubovoľný pomer) a hmotnosť tehly. Tým, že si môžete určiť pomer medzi jednotlivými drahými kovmi, je možné dosiahnuť tak vyššiu diverzifikáciu.

Dôležité je určiť si na začiatku sumu, ktorú chcete počas sporenia získať a taktiež aj to, koľko finančných prostriedkov budete investovať každý mesiac. Po nasporení finančných prostriedkov na celú tehlu viete získať fyzický kus zlata alebo striebra. Ten si potom možete vyzdvihnúť na niektorej z pobočiek alebo na pošte.

Medzi výhody tohto účtu spoločnosť radí to, že ak budete sporiť pravidelne, každý rok budete aj odmenení. Ak by sa stalo, že potrebujete súrne finančné prostriedky, tehly na stránke si môžete vybrať z viacerých kategórií. Mince, na ktoré ste nestihli dosporiť, môžete prostredníctvom internetu odpredať. Ak sa neviete rozhodnúť pre jeden drahý kov, s týmto účtom je možné vlastniť oboje. 

Na to, aby ste získali výhodnejšiu cenu, je potrebné vykonávať platby pravidelne. Čím vznikne možnosť sporenia do tehiel, ktoré sú väčšie (1 trojská unca, alebo 100g). Cena je menej výhodná pri nákupe tehiel, ktoré sú malé (1g).

Bitcoinový účet

To, čo potrebuje urobiť klient, je vytvorenie trvalého príkazu, zvolenie cieľovej čiastky peňazí a množstva peňazí, ktoré chce sporiť. Pri Vašom sporení bude k dispozícii poradca, snažiaci sa hneď od začiatku nastaviť stratégiu nákupu, ktorá bude optimálna. Pri tomto účte je potrebné vkladať ľubovoľné čiastky peňazí, ktoré sú transformované na Bitcoin

Peniaze, ktoré si nasporíte, môžete buď predať, alebo presunúť si ich do svojej peňaženky. Aj pri Bitcoinovom účte platí, že platby nie sú povinné a nemusíte sa obávať sankcií. Tiež je dostupná mobilná aplikácia a je garantovaný spätný výkup Bitcoinu. Výhodami môže byť dostupnosť nákupov, osobný poradca alebo predaj Bitcoinu 24/7.

Investície do drahých kovov

Investovať do zlata alebo striebra môžeme na Goldengate.cz dvoma spôsobmi:

 1. Sporenie cez Komoditný účet – ten sme už spomínali vyššie, klient si môže sporiť na fyzické zlato alebo striebro, pričom priebežne tie fyzické tehličky aj získavate. 
 1. Nákup cez e-shop Golden Gate – klient nakupuje zlato alebo striebro okamžite. Ceny závisia od toho, koľko daný produkt váži a tak isto od trhovej hodnoty danej komodity.
Golden-gate-zlato-striebro

Na stránke si môžete vybrať z viacerých kategórií. Je pravda, že ceny týchto drahých kovov sú vyššie, avšak treba myslieť na to, že spoločnosť ponúka aj ich spätný odkup. 

Investičné zlato

Golden-Gate-Zlaté-zliatky

Investičné striebro

Strieborné-zliatky

Investičná platina

Platinové-zliatky

Vlastné mince a zliatky

Moderná numizmatika má za posledné roky čoraz väčší význam. Golden Gate vydáva aj svoje vlastné série, ktoré sa vyznačujú originálnymi motívmi.

 • České hory – 9 mincí, ktoré ak si zakúpite, prispievate tým na to, aby sa v danom regióne chránila príroda
 • Výročná strieborná tehlička – vydaná v roku 2021, kedy Golden Gate oslavovala 10. výročie svojho vzniku. Na tehličke je zobrazené logo tejto spoločnosti.
 • Mince Lovely Baby – cieľom tejto mince, ktorá sa má dávať malému dieťaťu do vienka, je ochrana, prosperita a šťastie.
 • Sedem Divov sveta – strieborné mince s mnohými divmi sveta
Strieborné-mince

Vzdelávanie

Golden Gate je známa tým, že dbá vo vysokej miere na vzdelávanie. Vydáva Magazín GMAG, organizuje Konferenciu vyšehradské fórum, verejné prednášky, semináre a webináre a zverejňuje rôzne náučné videá.

Golden-gate-GMAG

Kontaktný formulár 

Ak by ste sa chceli poradiť ohľadom investovania do drahých kovov a Bitcoinu, prípadne ohľadom sporenia, môžete na stránke www.goldengate.cz/kontakt vyplniť jednoduchý formulár.

Golden-gate-kontaktný-formulár

Skúsenosti klientov s Golden Gate

Klienti si Golden Gate chvália. Podľa nich spoločnosť venuje svoju pozornosť vo vysokej miere zákazníkom. Oceňujú hlavne prácu poradcov, ale aj rôzne spôsoby vzdelávania, ktoré im pomáhajú s investovaním a podobne. 

Veľkou výhodou je pre nich spätný výkup, ktorý táto spoločnosť poskytuje. Celkovo je táto spoločnosť klientmi vysoko hodnotená. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!