Golden Gates Recenzia a Skúsenosti - Podvod? Alebo dôverihodná firma?

Golden Gates recenzia

Spoločnosť Golden Gates sa zaraďuje medzi rodinné podniky a na trhu s drahými kovmi sa pohybuje od roku 2012. Už dlhodobo je považovaná za etablovanú medzi poskytovateľov bezpečných, flexibilných a transparentných činností súvisiacich s predajom a poradenstvom ohľadom drahých kovov. Prečítajte si našu recenziu na spoločnosť Golden Gates.

O spoločnosti Golden Gates

Pán Herbert Behr založil spoločnosť v roku 2012 kedy ukončil svoju úspešnú kariéru predaja a sprostredkovania finančných služieb. Na predaj drahých kovov sa špecializuje už od roku 2008.

Poznatky o marketingu a administratíve dopĺňa vo firme Constantin Behr, ktorý má v tomto obore bohaté skúsenosti. Táto spoločnosť má svoje korene v Nemecku, a na konte má niekoľko prestížnych ocenení z oblasti obchodovania s drahými kovmi a najmä zlatom

Na trh prináša možnosť ochrany majetku pred znehodnotením aj pre obyčajných ľudí. Spoločnosť spravila hrubú čiaru za mienkou verejnosti, že zlato je iba pre vyvolených. 

Ponúkané produkty

Spoločnosť ponúka možnosť kúpy hlavných drahých kovov, zlata a striebra, a navyše poskytuje aj odborné poradenstvo.

Golden Gates Gold

Zlato je najžiadanejší drahý kov na svete a je považované za nadčasovú investíciu chrániacu pred infláciou. Ak vnímate zlato ako dlhodobú investíciu, produkt Gold je práve pre Vás. Patrí k najobľúbenejším z ich ponuky. Golden Gates Gold ponúka zlato vo forme mincí alebo prútov.

Nákup je možné uskutočniť jednorazovo alebo pravidelným investovaním do tohto kov, čo ma pozitívny vplyv na Vašu osobnú priemernú kúpnu cenu.


Golden Gates Silver

Striebro, podobne ako zlato, má svoje miesto v stratégiach na zachovanie hodnoty investície. Vďaka jeho osobitným vlastnostiam sa používa nielen na predmety ako mince či šperky, ale aj v mnohých priemyselných odvetviach.

Aktuálne známe náleziská obsahujú obmedzené množstvo tohto kovu a predpokladá sa, že vzhľadom na celosvetovo rastúci dopyt po tomto kove ho bude možné dodávať už len približne 20 rokov.

Spoločnosť Golden Gates ponúka striebro vo forme prútov.


Golden Gates Comfort

Popri službách Golden Gates Gold a Golden Gates Silver Vám spoločnosť ponúka využiť aj ich ďalší produkt, ktorým je Golden Gates Comfort. Tento produkt má nižšie sprostredkovateľské poplatky a ponúka tiež veľmi priaznivé podmienky pri výkupe zlata. Pomocou Golden Gate Comfort si sporíte na zlaté odliatky.

Pri tomto produkte nie ste viazaný žiadnou fixnou cenou ani mesačnou splátkou. Väčšinou máte možnosť si na Váš kúsok zlata sporiť mesačnými splátkami alebo uskutočniť jednorázový nákup. Pomocou služby Comfort môžete slobodne sporiť a zároveň kedykoľvek svoje sporenie ukončiť. 

Výhody Golden Gates Comfort

  • Môžete nakupovať aj nad rámec dohodnutého množstva.
  • Ponúka flexibilný model nakupovania.
  • Informácie k Vášmu účtu a stavu sú Vám k dispozícií kedykoľvek.
  • K zlatu, ktoré nasporíte máte takisto neobmedzený prístup.
  • Zlato je poistené.
  • Nemáte žiadne ďalšie náklady. 
  • Mesačná splátka od 25 EUR, ktorá môže byť kedykoľvek zvýšená a zase znížená.

Výber mincí

Spoločnosť Golden Gates doporučuje nákup mincí najmä ak chcete mincu darovať. Jej vzhľad je atraktívnejší vďaka ich razeniu. Ďalej je to historický aspekt. V zlatej minci viete uchopiť to historické a tradičné jadro.

Wiener Philharmoniker

Táto minca sa vyrába v rakúskej mincovni a radí sa medzi najúspešnejšie zlaté mince. Takáto minca neobsahuje prímesy medi a jej rýdzosť je v hodnote 999,9/1000. Je vyrobená z rýdzeho a zlata a za svoju históriu získala titul najpredávanejšej zlatej mince až 4 krát.

Na prednej strane mince sú vyobrazené niektoré z nástrojov svetoznámeho viedenského orchestra. Na jej zadnej strane je organ zo Zlatej sály viedenského hudobného spolku. Viedenská minca je cenená v Amerike, Ázií a v celej Európe a svoju hodnotu si udržiava dodnes. Jej jedinečný dizajn ostal nezmenený od prvého vydania.

wiener philharmoniker zlata minca
Wiener Philharmoniker zlatá minca

Krugerrand 

Má titul najznámejšej investičnej mince sveta a pochádza z Južnej Afriky. Líši sa najmä svojim červeno-zlatým sfarbením. Toto sfarbenie spôsobila prímes medi do zlata. V Južnej Afrike sa táto minca dodnes považuje za oficiálny platobný prostriedok.

Na prednej strane mince je vyobrazený portrét Paula Krugera. Na opačnej strane nájdeme antilopu Springbock, ktorá je v Južnej Afrike považované za národné zviera.

Krugerrand zlata minca
Krugerrand zlatá minca

Maple Leaf

Po Krugerrand minci nasleduje ako najviac obľúbená práve minca z Kanady – Maple Leaf. Je dokonale lesklá a zlatá vďaka svojej rýdzosti 999,9/1000. Minca neobsahuje žiadne kovy, iba čisté zlato vyťažené v zlatých doloch v Kanade.

Táto zlatá minca je jedinou zlatou mincou s bezpečnostným prvkom. Bezpečnostný prvok sa dodáva na zlatú mincu od roku 2012. Pod veľkým javorovým listom na prednej strane mince je laserom vygravírovaný ešte jeden menší javorový list. Kanadská mincovňa je lídrom v inováciách medzi mincovňa.

Na prednej strane mince sa nachádza portrét Alžbety II. Investičná minca Maple Leaf je celosvetovo akceptovaná a veľmi obľúbená. 

maple leaf zlatá minca
Maple leaf zlatá minca

Poradenstvo

Na stránke Golden Gates na Vás pri každom kroku vyskočí možnosť prekliknúť sa k formuláru, ak by ste mali nejaké nezodpovedané otázky. Nemecká spoločnosť má svoje zastúpenie aj na Slovensku. Okrem otázok, ktoré môžete sformulovať do e-mailu si môžete dohodnúť aj telefonát so špecialostom spoločnosti Golden Gates.

Golden Gates poradenstvo

Bezpečnosť Vášho zlata

Drahé kovy sú uschované v trezoroch v Mníchove, Frankfurte nad Mohanom a vo Švajčiarsku. Všetky trezory podliehajú prísnym opatreniam a štandardom. K drahým kovom uskladneným v trezoroch nemá nikto prístup, dokonca ani samotný obchodníci.

Drahé kovy nakupuje spoločnosť výlučne od predajcov s dlhoročnou tradíciou. Každý, kto využíva službu uskladnenia drahých kovov dostane dokonca individuálny výpis o stave jeho drahých kovov jeden krát za rok.

Poplatky za skladovanie

Spoločnosť Golden Gates si účtuje ročné poplatky za skladovania Vášho zlata v hodnote 0,48% ročne. V prípade striebra a ďalších kovov sa poplatok za skladovanie pohybuje v rozmedzí 0,35-1% ročne. Ceny sú uvedené v netto hodnote, ku ktorej sa účtuje zákonná daň z pridanej hodnoty.

Diskrétny a osobný obchod

Spoločnosť Golden Gates nefunguje na princípe anonymného online obchodu ale má k svojim zákazníkom osobný prístup a neustále s nimi komunikuje. Pri uzatváraní obchodu so spoločnosťou Golden Gates musíte na začiatku vyplniť formulár na základe ktorého Vás neskôr osloví ich predajca. Jednajú tak naozaj osobne a aj pri neistotách Vám vedia pomôcť. 

Ďalším krokom je stanoviť si termín stretnutia s predajcom, následne uzavriete zmluvu. Zakúpený tovar je Vám uložený do trezorov vysokej bezpečnosti. Tovar, ktorý dosahuje stanovenú hodnotu si následne môžete nechať poslať na Vašu adresu alebo si ho viete osobne prebrať. To je však možné iba v Mníchove. 

Konkurenčné firmy

3signaPrečítať recenziu
Zlataky.skPrečítať recenziu
Investickezlato.skPrečítať recenziu
Golden Oak TrustPrečítať recenziu
Augarentum.dePrečítať recenziu

Naše hodnotenie – záverečná Golden Gates recenzia

Je zjavné, že si spoločnosť Golden Gates naozaj dá záležať na výbere tovaru, ktorý ponúkajú, ale aj na skladoch a trezoroch, v ktorých ho uchovávajú. Majú dlhoročné skúsenosti v oblasti obchodu a široké poznatky v oblasti obchodovania s drahými kovmi. 

Drobným nedostatkom je slabý preklad slovenskej verzie stránky avšak pri nezrovnalostiach alebo ďalších otázkach máte možnosť priamo kontaktovať ich zástupcu v Bratislave.

Oproti slovenským spoločnostiam (napr. Golden Oak Trust), ktoré ponúkajú obdobné služby, je Golden Gates v nevýhode najmä pri poplatkoch za skladovanie. Nepochybne je však toto ich skladovanie jedno z najbezpečnejších.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 3.4 / 5. Hodnotení: 5

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý má vlastnosti vášnivého podnikateľa, skúseného investora, bystrého marketéra a nadšeného cestovateľa. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: