Golden Gates recenzia

Spoločnosť Golden Gates sa zaraďuje medzi rodinné podniky a na trhu s drahými kovmi sa pohybuje od roku 2012. Už dlhodobo je považovaná za etablovanú medzi poskytovateľov bezpečných, flexibilných a transparentných činností súvisiacich s predajom a poradenstvom ohľadom drahých kovov. Prečítajte si náš článok Golden Gates recenzia.

Čo sa v tomto článku dozviete?

 1. O spoločnosti Golden Gates
 2. Ponúkané produkty
  – Gold
  – Comfort
  – Junior
 3. Výber mincí
 4. Poradenstvo
 5. Bezpečnosť Vášho zlata
 6. Diskrétny a osobný obchod
 7. Naše hodnotenie

O spoločnosti Golden Gates

Pán Herbert Behr založil spoločnosť v roku 2012 kedy ukončil svoju úspešnú kariéru predaja a sprostredkovania finančných služieb. Na predaj drahých kovov sa špecializuje už od roku 2008.

Poznatky o marketingu a administratíve dopĺňa vo firme Constantin Behr, ktorý má v tomto obore bohaté skúsenosti.  Táto spoločnosť má svoje korene v Nemecku, a na konte má niekoľko prestížnych ocenení z oblasti obchodovania s drahými kovmi a najmä zlatom

Na trh prináša možnosť ochrany majetku pred znehodnotením aj pre obyčajných ľudí. Spoločnosť spravila hrubú čiaru za mienkou verejnosti, že zlato je iba pre vyvolených. 

Ponúkané produkty

Spoločnosť ponúka niekoľko produktov ku ktorým patrí aj odborné poradenstvo. Nájdete ich pod názvom Gold, Comfort a Junior.

Golden Gates GOLD

Ak vnímate zlato ako dlhodobú investíciu, produkt Gold je práve pre Vás. Patrí k najobľúbenejším z ich ponuky. Golden Gates Gold predstavuje zlato v jeho tradičnej podobe – v odliatkoch. Pri tomto prevedení nie sú potrebné žiadne kroky spracovania a výroby, ktoré by nejakým spôsobom znížili hodnotu produktu. Zlato sa v tejto forme najviac približuje k čistej cene. 

Výhody Golden Gates Gold

 • Cena zlata je v podobe odliatku vyššia ako v prípade mincí. 
 • Mesačná čiastka, ktorou môžete sporiť na zlatý odliatok začína od 25 EUR. 
 • Každodenná dostupnosť zlata.
 • Informácie o stave máte dostupné kedykoľvek na svojom súkromnom účte.
 • Vaše skladované zlato je plne poistené.

Golden Gates Comfort

Popri službe Golden Gate Gold Vám spoločnosť ponúka využiť aj druhý produkt, ktorým je Comfort. Tento produkt má nižšie sprostredkovateľské poplatky a ponúka tiež veľmi priaznivé podmienky pri výkupe zlata. Pomocou Golden Gate Comfort si sporíte na zlaté odliatky.

Pri tomto produkte nie ste viazaný žiadnou fixnou cenou ani mesačnou splátkou. Väčšinou máte možnosť si na Váš kúsok zlata sporiť mesačnými splátkami alebo uskutočniť jednorázový nákup. Pomocou služby Comfort môžete slobodne sporiť a zároveň kedykoľvek svoje sporenie ukončiť. 

Výhody Golden Gates Comfort

 • Môžete nakupovať aj nad rámec dohodnutého množstva.
 • Ponúka flexibilný model nakupovania.
 • Informácie k Vášmu účtu a stavu sú Vám k dispozícií kedykoľvek.
 • K zlatu, ktoré nasporíte máte takisto neobmedzený prístup.
 • Zlato je poistené.
 • Nemáte žiadne ďalšie náklady. 
 • Mesačná splátka od 25 EUR, ktorá môže byť kedykoľvek zvýšená a zase znížená.

Golden Gates Junior

Vraví sa, že kto daruje zlato, daruje bezpečnosť. Týmto heslom sa riadili aj tvorcovia tohto modelu nákupu. Golden Gates Junior je určený predovšetkým pre tých, ktorí myslia na mladšiu generáciu a na čaro dokonalého daru

Za výhodných podmienok máte možnosť nasporiť zlaté mince, ktoré Vám budú neskôr slúžiť ako darček pri zvláštnych príležitostiach ako sú krstiny, okrúhle narodeniny či svadba. 

Výhody Golden Gates Junior

 • Darujete jedinečný darček k výnimočným míľnikom v živote.
 • Mince vytvárajú v priebehu rokov zlatý poklad.
 • Vysoká výpovedná hodnota takéhoto daru.
 • Táto služba je vďaka nízkym splátkam dostupná pre všetkých – mesačne od 25 EUR.
 • Zlaté mince si udržiavajú hodnotu aj v čase krízy.
 • Po dosiahnutí dohodnutej hodnoty mince Vám bude automaticky doručená.

Výber mincí

Spoločnosť Golden Gates doporučuje nákup mincí najmä ak chcete mincu darovať. Jej vzhľad je atraktívnejší vďaka ich razeniu. Ďalej je to historický aspekt. V zlatej minci viete uchopiť to historické a tradičné jadro, teda že zlatá minca vyjadruje takmer presnú hodnotu.

Wiener Philharmoniker

Táto minca sa vyrába v rakúskej mincovni a radí sa medzi najúspešnejšiu zlatú mincu. Takáto minca neobsahuje prímesi medi a jej rýdzosť je v hodnote 999,9/1000. Je vyrobená z rýdzeho a zlata a za svoju históriu získala titul najpredávanejšej zlatej mince až 4 krát.

Na prednej strane mince sú vyobrazené niektoré z nástrojov svetoznámeho viedenského orchestra. Na jej zadnej strane je organ zo Zlatej sály viedenského hudobného spolku. Viedenská minca je cenená v Amerike, Ázií a v celej Európe a svoju hodnotu si udržiava dodnes.

wiener philharmoniker zlata minca
Wiener Philharmoniker zlatá minca

Krugerrand 

Má titul najznámejšej investičnej mince sveta a pochádza z Južnej Afriky. Líši sa najmä svojim červeno-zlatým sfarbením. Toto sfarbenie spôsobila prímes medi do zlata. V Južnej Afrike sa táto minca dodnes považuje za oficiálny platobný prostriedok.

Na prednej strane mince je vyobrazený portrét Paula Krugera. Na opačnej strane nájdeme antilopu Springbock, ktoré je v Južnej Afrike považované za národné zviera.

Krugerrand zlata minca
Krugerrand zlatá minca

Maple Leaf

Po Krugerrand minci nasleduje ako najviac obľúbená práve minca z Kanady – Maple Leaf. Je dokonale lesklá a zlatá vďaka svojej rýdzosti 999,9/1000. Táto zlatá minca je jedinou zlatou mincou s bezpečnostným prvkom. Bezpečnostný prvok sa dodáva na zlatú mincu od roku 2012. Pod veľkým javorovým listom na prednej strane mince je leasrom vygravírovaný ešte jeden menší javorový list. Kanadská mincovňa je lídrom v inováciách medzi mincovňa.

Na prednej strane mince sa nachádza portrét Alžbety II. Investičná minca Maple Leaf je celosvetovo akceptovaná a veľmi obľúbená. 

maple leaf zlatá minca
Maple leaf zlatá minca

Poradenstvo

Na stránke Golden Gates na Vás pri každom kroku vyskočí možnosť prekliknúť sa k formuláru, ak by ste mali nejaké nezodpovedané otázky. Nemecká spoločnosť má svoje zastúpenie aj na Slovensku v Bratislave. Okrem otázok, ktoré môžete sformulovať do e-mailu si môžete dohodnúť osobné stretnutie práve na pobočke v Bratislave.

Bezpečnosť Vášho zlata

Zlato je uschované v trezoroch v Mníchove, Viedni a Zurichu. Všetky trezory podliehajú prísnym opatreniam a štandardom. K drahým kovom uskladneným v trezoroch nemá nikto prístup, dokonca ani samotný obchodníci. Drahé kovy nakupuje spoločnosť výlučne od predajcov s dlhoročnou tradíciou.

Poplatky za skladovanie

Spoločnosť Golden Gates si účtuje ročné poplatky za skladovania Vášho zlata v hodnote 0,4% ročne. Ceny sú uvedené v netto hodnote, ku ktorej sa účtuje zákonná daň z pridanej hodnoty.

Diskrétny a osobný obchod

Spoločnosť Golden Gates nefunguje na princípe anonymného online obchodu ale má k svojim zákazníkom osobný prístup a neustále s nimi komunikuje. Pri uzatváraní obchodu so spoločnosťou Golden Gates musíte na začiatku vyplniť formulár na základe ktorého Vás neskôr osloví ich predajca. Jednajú tak naozaj osobne a aj pri neistotách Vám vedia pomôcť. 

Ďalším krokom je stanoviť si termín stretnutia s predajcom, následne uzavriete zmluvu. Zakúpený tovar je Vám uložený do trezorov vysokej bezpečnosti. Tovar, ktorý dosahuje stanovenú hodnotu si následne môžete nechať poslať na Vašu adresu alebo si ho viete osobne prebrať. To je však možné iba v Mníchove alebo nám bližšej Viedni. 

Naše hodnotenie – záverečná Golden Gates recenzia

Je zjavné, že si spoločnosť Golden Gates naozaj dá záležať na výbere tovaru, ktorý ponúkajú, ale aj na skladoch a trezoroch, v ktorých ho uchovávajú. Majú dlhoročné skúsenosti v oblasti obchodu a široké poznatky v oblasti obchodovania s drahými kovmi. 

Drobným nedostatkom je slabý preklad slovenskej verzie stránky avšak pri nezrovnalostiach alebo ďalších otázkach máte možnosť priamo kontaktovať ich zástupcu v Bratislave.

Oproti slovenským spoločnostiam (napr. Golden Oak Trust), ktoré ponúkajú obdobné služby, je Golden Gates v nevýhode najmä pri poplatkoch za skladovanie. Nepochybne je však toto ich skladovanie jedno z najbezpečnejších.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!