Investicnezlato.sk recenzia

Spoločnosť pracuje pod názvom GoldSafe a.s. Jej začiatky siahajú do roku 2009, kedy bola ich plná pozornosť venovaná iba zlatu. Momentálne majú na svojom konte množstvo medzinárodných partnerstiev a bohaté skúsenosti v obchodovaní s investičným zlatom, striebrom či inými drahými kovmi. Recenzia na spoločnosť Investičné zlato je tu pre vás!

O spoločnosti Investičné zlato

Spoločnosť GoldSafe nájdete aj pod názvom ich domény – investicnezlato.sk. Už od roku 2009 sa venuje drahým kovom, ich predaju, skladovaniu, kontrole, výkupu. Postupnými krokmi a nadväzovaním významných partnerstiev sa z nej stala najväčšia spoločnosť pre predaj a riadenie investičného zlata, striebra a tiež iných drahých kovov. 

Nevenujú sa iba jednorazovým nákupom. Sústreďujú sa tiež na rozvíjanie projektov, ktoré sú zamerané na sporenie. Spoločnosť GoldSafe spolupracuje od roku 2010 s privat-bankingom a to prostredníctvom najväčšej slovenskej banky.

Ich služby využilo od ich vzniku už viac ako 5000 zákazníkov. Svedčí o tom číslo 20 000 objednávok čo značí, že až takmer 80 % zákazníkov urobí viac ako jednu objednávku.

Služby spoločnosti GoldSafe

Spoločnosť má svoje služby do detailov premyslené a poprepájané. Okrem predaja a výkupu drahých kovov vám poskytnú poradenstvo, ale aj garanciu fixovania ceny či overenie pravosti.

Pre tých, čo radi sledujú novinky z oblasti drahých kovov, peňazí, inflácie či iných ekonomických tém pripravuje spoločnosť mesačník Zlaté časy.

investicnezlato mince

Overenie pravosti

Spoločnosť si udržiava spoluprácu s vychýrenými svetovými mincovňami. Navyše pravosť drahého kovu overujú vždy pred Vami, predtým, ako vám ho odovzdajú. Týmto vám je garantovaná kvalita a nefalšovanosť.

Garancia fixovania ceny

Keďže sa cena zlata a striebra neustále hýbe, momentálne ešte výraznejšie, spoločnosť GoldSafe uzatvára tzv. “Gentlemanskú dohodu”. Aj v časoch kedy sa ceny drahých kovov výrazne menia, vám spoločnosť po dohode zafixuje cenu. Toto gesto si vyžaduje dávku dôvery ako zo strany klienta, tak aj spoločnosti. 

Sprievodca nákupom

Spoločnosť GoldSafe vám zdarma ponúka sprievodcu, od ktorého získate potrebné informácie pred tým, ako budete investovať. Tak isto vám poskytnú vecné rady ako nakupujú skúsení investori a ako sa zachovať v rôznych situáciách pri investovaní. 

Individuálny alebo pravidelný nákup

Pri individuálnom nákupe vám poradia ako ho rozdeliť aby bol flexibilný a výhodný. Pre pravidelný nákup zriadili službu zlaté sporenie, ktorá začína už od 10 EUR mesačne. Pravidelný nákup prináša možnosť nákupu zlata po menších množstvách tak, že po určitej dobe je z toho tehlička, ktorá je vyskladaná z jednotlivých nákupov.

Spätný výkup

Tehličky alebo mince, ktoré nakúpite u GoldSafe sa môžete kedykoľvek rozhodnúť vrátiť. Spoločnosť ich od vás bez problémov odkúpi. Dostanete za ne príslušnú hotovosť. Spoločnosť produkty vykupuje aj od klientov, ktorí ich nenakúpili cez investicnezlato.sk.

Mesačník

Služby, ktoré spoločnosť GoldSafe ponúka sú naozaj detailné. Čerešničkou na torte je ich vlastný mesačník Zlaté časy, ktorý vychádza pravidelne každý mesiac. Dozviete sa v ňom nové trendy v oblasti drahých kovov, peňazí, centrálnych bánk ale rozoberajú aj zaujímavé ekonomické témy.

Ako investovať do zlata sa dovziete aj v tomto článku. 

Zlaté sporenie

GoldSafe vám ponúka možnosť vybrať si medzi jednorazovým nákupom a pravidelným sporením. Sporenie nazvali ako “Zlaté sporenie”, vytvorili samostatnú spoločnosť a tiež webovú stránku, ktorá sa zameriava len na sporenie v zlate.

Vytvorili tak jedinečný a osobitný prístup k svojim klientom, ktorí chcú investovať ale zároveň sporiť.

Ako sporenie funguje?

Sporenie od GoldSafe je veľmi jednoduché, dobrovoľné a hlavne výhodné. Sporiť môžete už od 10 EUR mesačne. Nemáte vytvorenú žiadnu viazanosti takže vás nečakajú ani žiadne sankcie či pokuty, ak sporiť niektorý mesiac nebudete. V celej strednej Európe je toto sporenie zaradené medzi najvýhodnejšie

Spoločnosť nakupuje reálne zlato teda každé Vaše investované peniaze sa okamžite premenia na zlato. Toto zlato sa vám postupne zbiera až kým si nevyskladáte napríklad zlatú tehličku o veľkosti 1 unce. Tehličku si môžete nechať poslať k vám domov, alebo vám ju spoločnosť uloží v zabezpečených trezoroch a vy môžete sporiť ďalej. 

Ak sa rozhodnete pre hotovosť, spoločnosť Vaše drahé kovy odkúpi a vy môžete s peniazmi robiť čo budete chcieť. Či už si budete užívať dôchodok alebo tak nasporíte svojim deťom na vysokú školu. 

Ako to vyzerá v online účte?

zlato sporenie
Takto to bude vyzerať na vašom online účte sporenia / zlatesporenie.sk

Konkurenčné firmy

3signaPrečítať recenziu
Zlataky.skPrečítať recenziu
Golden GatesPrečítať recenziu
Golden Oak TrustPrečítať recenziu
Augarentum.dePrečítať recenziu

Poplatky

Spoločnosť GoldSafe si neúčtuje takmer žiadne poplatky. Neplatíte za vedenie účtu, ani za sporenie, dokonca ani za prerušenie či ukončenie sporenia. Jediná platba, ktorá v tejto spoločnosti jestvuje, je za uskladnenie drahých kovov v bezpečnostných, poistených a kontrolovaných trezoroch. Tento poplatok je vo výške 0,33 Eur mesačne. 

poplatky
zlatesporenie.sk

Typy sporenia

  • Sporenie od 10 EUR mesačne

Sporiť môžete pravidelne 10 EUR každý mesiac. Druhou možnosťou je prispievať na sporenie tak, ako to vyhovuje vám. V tomto prípade je však minimálna platba na sporiaci účet 120 EUR za rok. Na konci roka získavate bonus v podobe 7% zlata už k vašim nasporeným gramom. Povolené sú samozrejme aj mimoriadne vklady.

  • Sporenie od 50 EUR mesačne

Pravidelná 50 EUR splátka Vám ku koncu roka prinesie bonusové gramy vo výške 9%. V prípade, že nebudete sporiť pravidelne je pri tomto druhu sporenia nastavená minimálna ročná čiastka, ktorú musíte vložiť a to 600 EUR.

  • Sporenie od 200 EUR mesačne

Ročný bonus zlatých gramov navyše vo výške 11% vás čaká pri pravidelnom sporení od 200 EUR mesačne alebo pri investícií aspoň 2 400 EUR ročne. Nesporíte iba do fiktívnej peňaženky. Za vaše peniaze je vždy nakúpené reálne zlato.

zlaté sporenie

Ako nakúpiť investičné zlato

Ak sa jedná o samotnú objednávku, máte možnosť si objednať tovar online, na bezplatnej telefonickej linke alebo osobne na ich pobočke v Bratislave. V prípade osobnej návštevy je potrebné si telefonicky dohodnúť termín stretnutia. Vyhovejú tak každému zákazníkovi. 

Platba môže prebehnúť prevodom, pričom spoločnosť využíva Tatra Banku a VÚB banku. Ak objednávate na pobočke, môžete objednávku vyplatiť aj osobne. Avšak len do 5000 EUR na objednávku. Poslednou možnosťou je platba na dobierku do výšky 15 000 EUR.

Vaša cena je fixovaná v okamihu potvrdenia objednávky. Nemusíte sa teda obávať možného zvyšovania cien počas procesu doručovania. Objednávka je potvrdená e-mailom, ale aj telefonicky. 

Doprava zlata

Tovar je možné si nechať doručiť na Vašu adresu a v termíne, ktorý si vopred určíte, aby vám čo najlepšie vyhovoval. Prebrať zásielku môže iba adresát s doručenkou. Zásielka je vždy plne poistená.

V prípade, že by ste nechceli udávať Vašu adresu, zásielku je možné si nechať doručiť aj na konkrétnu poštu. Je možný aj osobný odber a to priamo v ich kancelárií v Bratislave.

Chceli by ste investovať tradičnejšie v spolupráci so svetovými brokermi? Prezrite si naše porovnanie Brokerov v roku 2024.

Cenník poštovného

Cenník je stanovený podľa aktuálnych cien Slovenskej pošty. Nie je vám účtované nič navyše. Ak sa rozhodnete pre Expres kuriéra na adresu, ceny sa líšia najmä od výšky poistenia. váš balík je vždy poistený v hodnote zásielky.

Napríklad pri poistení do 1000 EUR je cena 9,84 EUR. Pri vyšších sumách ako je poistenie do 10 000 EUR, je cena zásielky v hodnote 24,84 EUR. Zásielku si viete poistiť až do výšky 20 000 EUR a to za 39,84 EUR.

Balenie

Proces balenia každej zásielky je zdokumentovaný kamerovým záznamom. Navyše prechádzajú dvojitou kontrolou pre 100 % zabezpečenie. Balíky sú zabalené v špeciálnych obálkach, na ktorých sa dá rozoznať každá nežiaduca manipulácia s nimi. 

Poradenstvo v GoldSafe

Ak by vám nestačilo množstvo prehľadných a veľmi dobre spracovaných informácií ohľadne zlata a iných investičných drahých kovov, spoločnosť GoldSafe vám je k dispozícií aj na bezplatnej telefonickej linke. Môžete si dohodnúť aj osobné stretnutie v ich kancelárií v Bratislave.

Okrem toho je na ich webovej stránke dostupný formulár, v ktorom vyplníte, o akú službu by ste mali záujem alebo s čím máte problém a s čím si chcete nechať poradiť. Tento formulár pracuje na báze e-mailovej komunikácie.

Naše hodnotenie spoločnosti Investičné zlato

Jednoduché prostredie webovej stránky môže vzbudiť pochybný dojem. Z každej strany na vás však vyskočia užitočné a zaujímavé informácie. Čo sa týka ponuky, ide o jednu z najvýhodnejších na našom, Slovenskom, ale aj Európskom trhu.

Spoločnosť má dlhoročné skúsenosti a do detailov prepracované ponuky a služby. V kombinácii so skvelým poradenstvom a zákazníckou podporou ide o skvelú voľbu pri záujme investovať do zlata, striebra alebo platiny.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Hodnotení: 41

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

    by
  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: