Invest in Slovakia recenzia

Vďaka slovenskej crowfundingovej platforme Invest in Slovakia môžete investovať do rôznych developerských projektov už od 100€. Ako sa môžete zapojiť do projektov a aké zhodnotenie platforma ponúka?

Základné infomácie o spoločnosti Invest in Slovakia

Názov spoločnostiInvest in Slovakia
📅 Vznik spoločnosti2019
🏠 SídloLevočská 688/10, 058 01 Poprad
💻 Webová stránkawww.investinslovakia.eu 
📞 Telefonický kontakt+421 910 548 844 
Mailový kontakt[email protected] 

Na Slovensku investujú na rôznych miestach. Konkrétne v Bratislave, Trnave, Zvolene, Liptovskom Mikuláši, Vysokých Tatrách, Poprade, Prešove a Košiciach.

Čo je realitný crowdfunding

Realitný crowdfunding predstavuje jednoduchú cestu investovania do nehnuteľností. Je výsledkom spojenia viacerých investorov, ktorí sa rozhodli financovať investičnú príležitosť (resp. realitný projekt). Pomocou nej nakoniec získajú istý výnos.

Investícia je zabezpečená majetkom a investovanie je možné aj v menších čiastkách a dokonca do viacerých projektov.

Ako si založiť účet?

Na to, aby ste mohli investovať v ich INVEST CLUBE, je potrebné založiť si Investorský účet. Stačí na stránke spoločnosti kliknúť na možnosť “Registrovať sa”.

Vďaka tomuto účtu získate prístup do INVEST CLUBU, kde sa zaznamenávajú a uchovávajú údaje, transakcie a podobne. Bez neho nebudete môcť investovať do investičného projektu. Účet si môže založiť každá plnoletá osoba a jedna osoba môže mať aj dva účty naraz (aj osobný, aj firemný).

Keďže je INVEST CLUB neverejná zóna, registráciou získate prístup k informáciám o investočných projektoch a investičných správach.

vytvoriť-účet

Po registrácii je potrebné Investorský účet aktivovať cez aplikáciu Veriff. Potrebné je vyplneniť údaje, overiť svoju totožnosť a podpísať Rámcovu zmluvu. Fyzické osoby musia poslať kópiu preukazu totožnosti (napr. občiansky preukaz), uviesť svoje telefónne číslo a IBAN. Súčasťou aktivácie je aj vyplnenie krátkeho KYC dotazníku.

Prevod peňazí na Investorský účet

Po prechádzajúcich krokoch obdržíte SMS, alebo email s informáciou o tom, že Váš účet je aktívny. Ak chcete previesť finančné prostriedky na svoj investorský účet, je potrebné urobiť prevod peňazí na účet spoločnosti. V poznámke treba uviesť Vaše ID slúžiace ako variabilný symbol

Po tom, ako budú pripísané finančné prostriedky na účet spoločnosti, ihneď ich prevedú na Váš investorský účet. Odteraz s financiami môžete voľne pracovať. Prevod bude zároveň predstavovať aj tzv. verifikačný bankový prevod. Vďaka ktorému sa zavŕši platnosť Rámcovej zmluvy.

Prevod môže byť uskutočnený len z účtu banky z Európskej únie. V prípade, že prevádzate peniaze v inej mene ako EUR, nesiete tým riziko spojené s výmenným kurzom.

Do čoho investuje Invest in Slovakia?

Investícia predstavuje čiastku peňazí, ktorú ste sa rozhodli investovať s cieľom mať spoluúčasť na investičnom projekte, pričom má formu účelového úveru. Minimálna investičná čiastka je 100 EUR a maximálna 30 000 EUR. Je možné investovať aj viac. Avšak podobné situácie sa riešia mailovým alebo telefonickým kontaktovaním spoločnosti.

Developer alebo hlavný investor projektu, ktorý je vlastník projektu, predloží spoločnosti INVEST IN SLOVAKIA žiadosť o úver. Získanými finančnými prostriedkami môže následne rozvíjať svoj projekt a nakupovať pozemky.

Ak by nastala situácia, že by hlavný investor projektu nesplácal časť úveru, platforma INVEST IN SLOVAKIA môže zasiahnuť. Zabezpečenie investície je prostredníctvom majetku. V dôsledku čoho v krajnom prípade môže platforma siahnuť na majetok developera.

Aký je výnos v Invest in Slovakia?

Výnos závisí od typu pôžičky, pričom sa pohybuje od 7% do 15%.

Typ pôžičkyPriemerný výnos
Seniorná7 – 10% p. a.
Juniorná11 – 15% p. a. 
Kombinovaná9 – 12% p. a.

Je však potrebné mať na pamäti, že tento výnos je potrebné zdaňovať a zohľadniť v daňovom priznaní. Výška dane z príjmu predstavuje 19%.

Typy pôžičiek

Spoločnosť sa zameriava na také typy pôžičiek, ktoré sú vyhľadávané vo svete crowdfundingu. Vyznačujú sa bezpečnosťou kvôli tomu, že sa pri nich ručí hnuteľným a nehnuteľným majetkom.

 1. Pôžička do výstavby projektu
 • pôžička je určená na financovanie vývoja investičného projektu, pričom existuje dopredu dohodnutá stratégia predaja
 • cieľom je zhodnotiť majetok tak, že najprv prebehne výstavba a následne predaj, z čoho daný investor získa výnosy
 • je možné dohodnúť si aj priebežné vyplácanie výnosov z toho, ako sa budú postupne predávať nehnuteľnosti
 • horizont: krátkodobý (1 – 3 roky)
 1. Pôžička s kapitálovým rastom
 • pôžička je určená na financovanie projektu, kde výnos je na pravidelnej báze, konkrétne je to výnos z prevádzky, pričom sa očakáva aj výnos z toho, že nastane kapitálový rast
 • počas doby investície môže investor mesačne získavať výplaty a na konci tohto investičného obdobia je možné zhodnotenie danej investície úrokom z kapitálového rastu
 • horizont: strednodobý (3 – 10 rokov)

Ďalšie typy pôžičiek od tejto spoločnosti sú podľa seniorného vs. juniorného veriteľa:

 1. Seniorná pôžička – jej nadradenosť voči ostatným úverom v tejto spoločnosti spočíva v tom, že ak nastane nútený predaj majetku dlžníka, seniorný veriteľ má prednosť.
 2. Juniorná pôžička – nasleduje po seniorskej, čo znamená, že pri nútenom predaji má prednosť najprv seniorný veriteľ a následne juniorný veriteľ.
 3. Kombinovaná pôžička – kombinácia Seniornej a Juniornej pôžičky, ktorá maximalizuje výnos pre investora a zároveň drží nízku mieru rizika.

Je Invest in Slovakia regulované NBS?

V súčasnosti nie je Invest in Slovakia regulovaná Národnou bankou Slovenska, pretože nereguluje crowdfunding. 

Zmena však od novembra roku 2022 môže nastať, vďaka možnosti získania povolenia oprávneného poskytovateľa služieb hromadného financovania. Spoločnosť o povolenie bude žiadať v čo najkratšom čase, ako sa to bude dať. 

Invest in slovakia skúsenosti a recenzie ľudí

Recenzie na platformu INVEST IN SLOVAKIA sú prevažne pozítívne. 

Niektorí ľudia sú s nimi od ich založenia, iní začali investovať neskôr. Medzi hlavné pozitíva zaraďujú jednoduchosť registrácie, prehľadnú stránku, rýchlosť vyplácania výnosov a výborné zhodnotenie vložených finančných prostriedkov. Pochvaľujú si aj možnosť investovania aj pre investorov, ktorí sú pokročilí, ale aj začiatočníci. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 3.4 / 5. Hodnotení: 37

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: