J&T banka termínovaný vklad

Termínovaný vklad je vedľajším produktom banky a mal by slúžiť na zhodnotenie vašich voľných finančných prostriedkov. Termínovaný vklad od J&T banky patrí medzi tie výhodnejšie spomedzi ostatných bánk. Priblížime Vám výhody, platby a iné podmienky pri termínovaných vkladoch od J&T. 

Čo sa v tomto článku dozviete?

 1. O J&T banke
 2. J&T termínovaný vklad
 3. Podmienky vkladu a výberu
 4. Viazanosť vložených prostriedkov a úrokové sadzby
 5. Poplatky k termínovanému vkladu od J&T
 6. Výhody termínovaného vkladu od J&T 
 7. Nevýhody termínovaného vkladu od J&T

O J&T banke

Skupina J&T bola založená v roku 1994 a svoju prvú banku založila 4 roky na to, v roku 1998 v Českej republike. Na slovenský trh vstúpili až v roku 2006.

Ako banka sa venuje najmä zhodnoteniu majetku, poskytujú klientom poradenstvo a služby pre súčasné potreby, ale aj potreby pre dlhší časový horizont. Svoje bankové služby poskytuje ako fyzickým, tak právnickým osobám. Známa je však tým, že obsluhuje najmä solventnejších klientov. Je tomu naozaj tak?

Ako banka sľubujú bezplatné vedenie bežného účtu, čo je v dnešnej dobe už nevídané. Výhodou je aj bezplatné vedenie firemného účtu.

J&T banka termínovaný vklad

Popri termínovanom vklade v J&T banke musíte mať zriadený aj bežný účet. Podľa prieskumov patria termínované vklady od J&T dlhodobo medzi najvýhodnejšie. Riaditeľka J&T banky na Slovensku Anna Macaláková pripisuje tento úspech najmä tomu, že ako banka nevedú tisícky bežných účtov s miliónmi realizovaných transakcií. 

Nepotrebujú tak obrovské priestory a množstvo zamestnancov, šetria tým náklady a radšej investujú do ďalších projektov s vysokými výnosmi. Úsporou nákladov môžu svojim klientom poskytnúť vyšší úrok

Podmienky vkladu a výberu 

Úplne prvou podmienkou založenia vkladu je zriadenie si bežného účetu v J&T banke. Ak vkladáte peniaze ako nový klient, Váš vklad musí byť vo výške minimálne 10 000 EUR. Pre už existujúceho klienta banky je výška vkladu stanovená na aspoň 3 000 EUR. Ak by Váš vklad klesol pod výšku minimálneho vkladu, peniaze Vám nebudú úročené. 

10 000 € sa javí ako vysoká suma na investovanie, no ak Vám leží doma pod vankúšom takáto suma je výhodné diverzifikovať napr. do akcií. Investovanie v Saxo banke sme Vám zhnrnuli v tomto článku.

Pri výške vkladu 3000 € po dobu 36 mesiacov Vám bude vypltený výnos 111 €.

výnos terminovaný vklad

Vklad ani výber z termínovaného vkladu od J&T nie je umožnený kedykoľvek. Za predčasný výber Vám bude banka účtovať poplatky. Tieto sankcie za výber sú individuálne a ich sumu Vám povie až pracovník v J&T.

Vkladať peniaze na Váš J&T účet môžete iba bezhotovostne. Vklady v hotovosti nie sú prostredníctvom tejto banky možné. 

Viazanosť vložených prostriedkov a úrokové sadzby

Úroková sadzba zostáva nemenná počas celej doby doby vkladu. Viazanosť v J&T sa pohybuje od 6 mesiacov až do 120 mesiacov, teda 10 rokov.

Viazanosť vložených prostriedkov

Lehota viazanosti sa v J&T banke pohybuje v nasledovných dĺžkach:

 • 6 mesiacov
 • 9 mesiacov
 • 1 rok
 • 15 mesiacov
 • 18 mesiacov
 • 2 roky 
 • 3 roky
 • 4 roky
 • 5 rokov
 • 10 rokov

Od dĺžky viazanosti sa odvíja aj výška úrokovej sadzby.

Zaujíma Vás ponuka iných slovenských bánk? Prečítajte si recenizu na tému Poštová banka termínovaný vklad.

Úrokové sadzby

Výška vkladuDĺžka viazanostiÚroková sadzba
od 10 000 EUR6 mesiacov0,30 % p. a.
od 10 000 EUR9 mesiacov0,80 % p. a.
od 10 000 EUR1 rok1,00 % p. a.
od 10 000 EUR15 mesiacov1,05 % p. a.
od 10 000 EUR18 mesiacov 1,15 % p. a.
od 10 000 EUR2 roky1,40 % p. a.
od 10 000 EUR3 roky1,50 % p. a.
od 10 000 EUR4 roky1,60 % p. a.
od 10 000 EUR5 rokov 1,80 % p.a.
od 10 000 EUR10 rokov1,60 % p.a.
Úrokové sadzby terminovaný vklad J&T

Úroky sú pripisované vždy po uplynutí každého roku trvania vkladu. 

>> Pozrite si porovnanie termínovaných účtov 2021.

Poplatky k termínovanému vkladu od J&T

Banka si neúčtuje poplatky za zriadenie, vedenie ani zrušenie účtu.  Ďalej si neúčtuje poplatky ani za bezhotovostný prevod na účet. 

Pri predčasnom výbere sú poplatky individuálne pre každého klienta, ktorú s Vami dojedná pracovník banky. Ďalší poplatok vzniká pri hotovostnom výbere. Výška tohto poplatku je 1% pri výbere minimálne 15 EUR a maximálne 50 EUR.

Výhody termínovaného vkladu od J&T 

 • Ak máte v banke finančné prostriedky vo výške aspoň 10 000 EUR, Vaša minimálna výška vkladu je 3 000 EUR. 
 • Zriadenie aj vedenie bežného účtu je bezplatné.
 • J&T disponuje službami ako ePortál a TeleBanking. Tieto služby sú určené pre pohodlné vykonávanie transakcií, pre ľahký a prehľadný účet, pohyby na Vašom účte. Taktiež si v týchto službách viete vybrať z ďalších výhod, ktoré súvisia s MAGNUS klubom.
 • K termínovanému vkladu máte možnosť získať aj platobnú kartu MAGNUS. Slúži na získavanie a následné využitie nazbieraných bonov.
 • najvýhodnejšia úroková sadzba až 1,80 % pri viazanosti na 5 rokov

Klub MAGNUS

Tento klub prináša klientom J&T banky množstvo benefitov. Jedným z nich sú napríklad zľavy pri nákupe tovarov, služieb aj produktov od partnerov banky na Slovensku, v Českej republike ale aj v zahraničí. 

Ak ste členom MAGNUS klubu, pri platbách vo vybraných prevádzkach získavate za Váš nákup bony. Bony získavate aj pri zriadení účtu. Pripisujú sa Vám v závislosti od výšky vkladu. Za bony si neskôr môžete kúpiť napríklad pobyt v luxusných hoteloch, elektroniku,  gastronomické ale aj cestovateľské zážitky

Bonami môžete platiť aj vo vybraných prevádzkach na ePortály prostredníctvom MAGNUS karty. E-shopy, ktoré zvýšia počet Vašich bonov ako sú Pantarhei, gopass, tmrhotels alebo brloh.

Ste fanúšikom digitálnych bánk? Prečítajte si článok na mBank termínovaný vklad a porovnajte si tieto dve ponuky.

magnus klub j&t

Nevýhody termínovaného vkladu od J&T

J&T banka ponúka k svojmu termínovanému vkladu nespočetne veľa benefitov. Prvotný vklad na terminovaný účet do J&T sa pohybuje až na úrovni 10 000 EUR, čo vnímame ako istú nevýhodu.

Ak už tých 10 000 EUR máte a rozhodli ste sa ich vložiť do J&T a zvýšiť tak hodnotu Vašich investícií v čase prostredníctvom ich termínovaného vkladu, prichádza ďalší mínus, tak ako je to všaka aj v iných bankách.

Pri náhlej potrebe finančných prostriedkov si viete z tohto účtu vybrať iba malú hotovosť a to za poplatok. Ak sa rozhodnete vybrať všetky peniaze pred ukončením lehoty viazanosti, znovu Vám bude účtovaný poplatok. 

Ako inak investovať vašich 10 000 €? Ste zvedavý ako zveladiť vaše bohatstvo a investovať túto sumu s najlepším zvýhodnením?

J&T banka termínovaný vklad záverečná recenzia

Ak máte finančné prostriedky, ktoré by ste chceli zhodnotiť v čase, dopredu si rozmyslite, kam ich investujete. Väčšiu sumu peňazí ako je napríklad 10 000 EUR, je najlepšie diverzifikovať. Nespoliehajte sa na jednu spoločnosť, na jeden produkt či službu. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!