Poštová banka termínovaný vklad

Aké ponúka Poštová banka podmienky termínovaného vkladu? Je výhodný, aké sú poplatky, úroky a doba viazanosti? Viac sa dozviete tu.

Čo sa v tomto článku dozviete?

  1. Základné informácie
  2. Fungovanie termínovaného vkladu v Poštovej banke
  3. Úrokové sadzby Poštovej banky
  4. Kto a kde si môže zriadiť Termínovaný vklad?
  5. Poplatky Poštová banka

Základné informácie

Poštová banka termínovaný vkladFyzická osoba občanPrávnická osoba
Minimálny vklad500 EUR500 EUR
Doba viazanosti 12, 24 alebo 48 mesiacov3,12 alebo 24 mesiacov
Zhodnotenie úsporod 0,01%od 0,01%

Poštová banka garantuje výnos počas aktuálnej viazanosti a vďaka Zákone o ochrane vkladov ukladáte peniaze bezpečne. 

Fungovanie termínovaného vkladu v Poštovej banke

Čo je výhodou, z termínovaného vkladu si klient môže vybrať iba časť svojho vkladu (iba toľko, koľko potrebuje) a nemusí tak zrušiť celý vklad, ktorý vložil. V prípade tejto situácie strácate iba úrok z vyberanej sumy. Peniaze, ktoré vám na termínovanom vklade ostanú, sa budú ďalej úročiť. 

Po uplynutí doby viazanosti je vklad automaticky obnovený, aby naň klient nemusel myslieť.K tomuto Dňu obnovy prebehne pripísanie úrokov k úsporám alebo vyplatenie peňazí v hotovosti alebo poslaním na osobný účet, ktorý si vyberie klient.

Od najbližšieho dňa obnovy si môže klient zmeniť aj viazanosť vkladu. Nevýhodou oproti mBank terminovanému vkladu, ktorý si viete zriadiť na diaľku je, že v Poštovej banke si ho musíte zriadiť fyzicky na pobočke.

O terminovanom vklade od Poštovej banky sa dozviete na ich stránke.

Úrokové sadzby Poštovej banky

ViazanosťRočná úroková sadzba
12 mesiacov0,01 %
24 mesiacov0,10 %
48 mesiacov0,10 %

Pozrite si najlepšie % zhodnotenie: Kalkulačka termínovaných účtov.

Ako môžete vidieť úrokové sadzby na terminovanom vklade Poštovej baky sú naozaj nízke aj v tomto prípade, vyššie sľubuje aj obyčajný sporiaci účet a to  0,15 % p. a. pri ktorom vklad predstavuje len 10 €.

Ak ste investor, ktorý si predstavoval vyššie percentá zúročené svojim investovaním, prezrite si aj iné spôsoby ako investovať peniaze okrem terminovaných vkladov.

Kto a kde si môže zriadiť Termínovaný vklad?

V prípade, že si termínovaný vklad budete chcieť založiť a vložiť tak svoje voľné finančné prostriedky na zhodnocovanie, môžete to urobiť, ak ide o:

  • fyzickú osobu ako jediného majiteľa
  • zákonného zástupcu maloletého dieťaťa do 18 rokov, ak predloží rodný list dieťaťa
  • fyzickú osobu podnikateľa alebo právnickú osobu

Termínovaný vklad je možné zriadiť v akejkoľvek pobočke Poštovej banky. Vybrať peniaze môžete taktiež na pobočke, ale aj na ktorejkoľvek pošte. Je to troška zastaralý spôsob v dnešnej dobe za účelom vybratia peňazí navštevovať banku alebo Poštu.

Chceli by ste investovať vaše peniaze skôr do digitálnej meny? Ako investovať do Kryptomien Vám priblížime tu.

Poplatky Poštová banka

Ak klient vkladá peňažné prostriedky ako hotovostný vklad, neplatí žiaden poplatok. Poplatok sa neplatí ani v prípade hotovostného výberu, bezhotovostného prevodu alebo zrušenia produktu v deň obnovy. Ak však urobíte tieto úkony mimo Dňa obnovy, strácate nárok na vyplatenie úroku z vyberanej sumy za aktuálne obdobie viazanosti.

V prípade, ak tieto všetky úkony vykonávate na pobočke pošty, je nutné zaplatiť poplatok 1,30 EUR. Založenie účtu v poštovej banke tiež nie je zadarmo, a to 5 EUR za bežný účet. S týmto sa v iných bankách nestretnete, tie lákajú skôr na založenie účtu zadarmo. Vedenie účtu však za splnenia niekoľkých podmienok sľubujú zadarmo.

Ponuku termínovaných vkladov má aj ČSOB, pre príklad si prečítajte článok termínované vklady ČSOB.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!