Kraken vs Binance – Ako sa rozhodnúť? 

Trh s kryptomenami je plný konkurencie. INvestovanie do kryptoaktív je stále populárnejšie. Kryptoburzy Kraken a Binance ponúkajú širokú škálu obchodných možností a služieb, ale líšia sa v niekoľkých kľúčových oblastiach.

V tomto článku porovnáme burzy Kraken vs Binance a preskúmame výhody a nevýhody oboch platforiem. Preskúmame všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá burza je pre vás tá pravá – od poplatkov a bezpečnosti až po použiteľnosť a zákaznícku podporu.

Kraken vs Binance porovnanie

Ktorá spoločnosť je lepšia na obchodovanie kryptomien? Prezrite si naše porovnanie.

Kraken

Kraken je populárna americká burza kryptomien, ktorá používateľom ponúka možnosť nakupovať, predávať a obchodovať s najrôznejšími digitálnymi aktívami s relatívne nízkymi poplatkami.

Vďaka poprednému objemu a likvidite v eurách môžu obchodníci využívať viac ako 100 kryptoaktív a sedem fiat mien vrátane USD, CAD, EUR, GBP, JPY, CHF a AUD, a to prostredníctvom webovej platformy, mobilných aplikácií a spotového obchodovania, derivátov a indexových produktov. Platforma bola založená v roku 2011, rozrástla sa a slúži miliónom obchodníkov.

Okrem spotového obchodovania, maržového obchodovania, futures, indexov a stakovania sa spoločnosť Kraken pripravuje na spustenie trhu s NFT.

Binance

S denným objemom obchodov vo výške 76 miliárd dolárov od augusta 2022 a 90 miliónmi zákazníkov na celom svete je Binance najväčšou kryptomenovou burzou na svete. Binance ponúka používateľom možnosť nakupovať, predávať a ukladať svoje digitálne aktíva. Umožňuje prístup k viac ako 350 kótovaným kryptomenám a tisícom obchodných párov.

Okrem toho spoločnosť Binance zahŕňa Launchpad, Akadémiu, Výskum, Peňaženku Trust, Charitu, NFT či vlastnú menu Binance Coin.

SpoločnosťKrakenBinance
Logokraken_kryptomenabinance_logo
Vedenie účtuzadarmozadarmo
Poplatkyod 0,10 % – 0,26%0,10 %
ZaujímavosťJednuduché používanieNajväčšia kryptoburza na svete
Kryptomeny222 viac ako 350
PeňaženkyFiremná peňaženkaMožnosť transakcií do vlastnej peňaženky (horú cej aj chladnej) 
24-hodinový objem obchodovania1,08 miliárd EUR38 miliárd USD
Bezpečnosťvysokávysoká
Zameranieinvestovanie do kryptomien
stakovanie kryptomien
investovanie do futures
investovanie do kryptomien
stakovanie kryptomien
Najlpešia prezačiatočníkov i pokročilých investorov do kryptomienzačiatočníkov i pokročilých investorov do kryptomien
RecenziaRecenzia na KrakenRecenzia na Binance
InvestujInvestuj cez Kraken
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
Investuj v Binance
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Porovnanie poplatkov Kraken vs Binance

Kraken

Poplatky za obchody sa pohybujú od 0,00 % po 0,26 %. Záleží sa výške obchodu. Krake si účtuje 3,75 % + 0,25 € za nákupy kreditnou kartou a 0,5 % za spracovanie online bankovníctva.

Poplatok pri depozite finančných prostriedkov je nulový pri vklade cez debetnú kartu. 

Binance

V prípade ,,Binance Convert’’ sa za obchodovanie neúčtujú žiadne poplatky. Platíte len malý spread, ktorý je väčšinou okolo 0,10 %. 

Ak budete používať platformu na spotové obchodovanie, platíte maximálne 0,10 % poplatok za obchodovanie. Znižuje sa, ak platíte pomocou mince BNB alebo máte vysoký objem obchodovania. Pri niektorých obchodných pároch je poplatok nulový, napríklad BTC/BUSD.

Za nákupy debetnou kartou je účtovaný poplatok 3 % až 4,5 %, bezplatný prevod v rámci Jednotnej oblasti platieb v eurách (SEPA) alebo 15 USD za bankový prevod v USA.

Výhody kryptoburzy Kraken

 1. Bezpečnosť: Kraken ponúka pokročilé bezpečnostné opatrenia, ako je dvojfaktorové overovanie, globálne uzamknutie nastavení a šifrovanie PGP/GPG pre e-mailovú komunikáciu.
 2. Nízke poplatky: Kraken ponúka konkurencieschopné poplatky za obchodovanie a nízke poplatky za výbery.
 3. Vysoká likvidita: Kraken má vysokú likviditu pre rôzne kryptoaktíva, čo uľahčuje obchodovanie.
 4. Široká škála kryptomien: Kraken ponúka obchodovanie so širokou škálou kryptomien vrátane Bitcoinu, Etherea, Litecoinu, Ripplu a ďalších.
 5. Pokročilé nástroje na obchodovanie: Kraken má pokročilé obchodné nástroje, ako napríklad obchodovanie s maržou a príkazy stop-loss.
 6. Vysoký pákový efekt: Kraken má možnosť obchodovať na burze s vysokou pákou: Kraken ponúka vysokú finančnú páku až do výšky 5x pre niektoré meny.
 7. Zákaznícka podpora: Kraken ponúka nepretržitú zákaznícku podporu prostredníctvom e-mailu a živého chatu.
 8. Mobilná aplikácia: Kraken má mobilnú aplikáciu pre zariadenia so systémom iOS a Android Kraken a Kraken Pro.
 9. Ľahko použiteľné rozhranie: Kraken má jednoduché používateľské rozhranie, ktoré je určené pre začínajúcich aj pokročilých obchodníkov.

Výhody kryptoburzy Binance

 1. Nízke transakčné poplatky: Binance si účtuje paušálny poplatok 0,10 % za všetky transakcie.
 2. Používateľsky prívetivé rozhranie: Používateľské rozhranie spoločnosti Binance je navrhnuté tak, aby bolo intuitívne, ľahko sa používalo a navigovalo.
 3. Vysoká likvidita: Binance je najväčšou burzov s kryptomenami, čo znamená, že má vysokú likviditu a širokú ponuku obchodných párov.
 4. Viacero platobných metód: Binance podporuje platby rôznymi spôsobmi vrátane kreditných kariet a bankových prevodov.
 5. Bezpečnosť: Binance má celý rad bezpečnostných opatrení na ochranu finančných prostriedkov používateľov, ako napríklad dvojfaktorové overovanie a cold storage.
 6. Rozmanitosť možností obchodovania: Binance ponúka celý rad možností obchodovania vrátane spotového obchodovania, obchodovania s maržami a futures.
 7. Zákaznícka podpora: Binance má k dispozícii špecializovaný tím zákazníckej podpory.

Porovnanie dostupných kryptomien

Kraken

Kraken pôsobí na trhu kryptomien dlhšie ako Binance, napriek tomu ponúka menej mincí. Na výber je 222 krytomien vrátane tých najznámejších, no aj mnoho menej známych tokenov. Možnosťou je aj staking niektorých kryptomien.

Binance

Spoločnosť Binance je najväčšia svetová burza kryptomien, preto je výber oveľa väčší. Okrem základných tu nájdete aj menšie, menej známe kryptomeny. Dokopy je ich tu v ponuke vyše 350.

Porovnanie peňaženiek

Kraken

Zameranie spoločnosti Kraken je viac na burzu ako na službu peňaženky. Krypto peňaženka u Krakena nie je k dispozícií. Viete si však svoje prostriedky presunúť do horúcich a studených úložísk. 

Odporúčané sú populárne hardvérové peňaženky Trezor a Ledger

Binance

Narozdiel od platformy Kraken, Binance vám umožňuje si svoje tokeny nechať na svojom účte, ale aj poslať na takmer akúkoľvek inú adresu. Odporúča TrustWallet, ktorý odkúpili v roku 2018. Medzi populárne možnosti patrí napríklad Metamask. V týchto peňaženkách sú vaše kryptomeny v bezpečí v prípade hackerského útoku platformy. 

Porovnanie bezpečnosti

Kraken

Kraken má dvojstupňové overenie a ďalšie bezpečnostné funkcie. Medzi ne patria napríklad globálne časové uzamknutie nastavení, konfigurovateľný časový limit účtu a šifrovanie SSl. Taktiež tvrdia, že 95% všetkých vkladov je uchovávaných offline. 

Spoločnosť Kraken si udržiava plné rezervy, takže si môžete kedykoľvek požiadať o výber svojich financií. Jeho servery sú chránené ochrankou a kamerovým systémom.

Binance

Binance vaše financie drží v chladnom úložisku. Na spoločnosť takéhoto rozmeru je to samozrejmosť, no upokojujúca skutočnosť. Spoločnosť posledné roky buduje núdzový fond, ktorý bol založený na ochranu užívateľov. Začiatkom roka 2022 Binance oznámilo, že jeho výška dosiahla hodnotu jednej miliardy USD

Nie je však jasné, za akých okolností by spoločnosť Binance siahla do týchto rezerv. Generálny riaditeľ povedal, že v prípade krachu spoločnosti sa budú uprednostňovať klienti. Táto informácia ale nie je dostupná na ich oficiálnej stránke, teda nie je zaručená.

Ostatné kryptoburzy porovanie

Prečítajte si komplexné porovnanie kryptobúrz.

KryptoburzaAkciaRecenziaWebová stránka
coinbaseBONUS vo výške $10 ak zainvestujete $100 na nákup kryptomien.Recenzia na CoinbaseInvestujte do kryptomien na Coinbase
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
cryptocom_logoRecenzia na Crypto.comInvestujte do kryptomien na Crypto.com
*Váš kapitál je spojený s rizikom.
fumbi recenzia 202110 % z licenčného poplatku pri zadaní kódu fumbi70885472Recenzia na FumbiInvestujte do kryptomien na Fumbi
*Váš kapitál je spojený s rizikom.

Kraken vs Binance – ktorá burza je lepšia pre vás?

Kraken a Binance sú dve najpopulárnejšie burzy kryptomien. Obe ponúkajú širokú škálu funkcií a výhod, ale sú medzi nimi niektoré kľúčové rozdiely.

Kraken je regulovaná burza, čo znamená, že podlieha vládnemu dohľadu a musí dodržiavať predpisy. Kraken tiež ponúka rôzne typy príkazov, napríklad obchodovanie s maržami a futures. Je známy svojimi nízkymi poplatkami, bezpečnostnými prvkami a pokročilými obchodnými nástrojmi.

Binance tiež ponúka množstvo funkcií a výhod, ako sú nízke poplatky za obchodovanie a široký výber mincí a tokenov. Nepodporuje však obchodovanie s maržami alebo termínovanými obchodmi. Je známa svojou rýchlosťou transakcií, nízkymi poplatkami a širokým výberom mincí. Ponúka tiež platformu na obchodovanie s maržami.

Celkovo Kraken aj Binance ponúkajú skvelé obchodné skúsenosti, ale najlepšia voľba pre vás bude závisieť od vašich obchodných cieľov. Ak hľadáte regulovanú a bezpečnú platformu, Kraken môže byť lepšou voľbou. Ak hľadáte široký výber mincí a nízke poplatky, potom je pravdepodobne lepšou voľbou Binance.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: