Rýchla pôžička

Rýchla pôžička sa vyznačuje menším množstvom požičaných finančných prostriedkov s dobou splatnosti, ktorá je kratšia, zvyčajne do jedného mesiaca. Poskytovateľom sú najčastejšie nebankové spoločnosti, pri ktorých je potrebné dbať na to, aby mali licenciu od Národnej banky Slovenska.

Na to, aby ste mohli získať takúto super rýchlu pôžičku, stačí byť plnoletou osobu, t. j. mať 18 rokov, byť občanom Slovenskej republiky a mať bankový účet v niektorej zo slovenských bánk. Niektoré online pôžičky sú dostupné bez toho, aby musel žiadateľ dokladovať príjem, dokonca niekedy môže byť aj nezamestnaný. 

Podmienky a poplatky sú pri jednotlivých spoločnostiach odlišné, a preto je dobré oboznámiť sa s týmito informáciami ešte pred žiadosťou o pôžičku.

Typy rýchlych pôžičiek

Pôžička ihneď do niekoľkých minút je dostupná u rôznych spoločností pod tou podmienkou, že máte rovnakú banku, ako daná spoločnosť. V tom prípade môže mať žiadateľ o pôžičku v priebehu niekoľkých minút finančné prostriedky k dispozícii na svojom bankovom účte

Medzi ďalšie typy rýchlych pôžičiek určite patria aj SMS pôžičky, ktoré poskytuje napríklad spoločnosť Port System. Na internete sú známe aj pôžičky pre nezamestnaných, pôžičky bez dokladovania príjmu alebo rýchle pôžičky na čokoľvek.

Výhody a nevýhody rýchlych pôžičiek

Krátkodobá pôžička ihneď má množstvo výhod, ale aj nevýhod. Medzi výhody môžeme určite zaradiť napríklad:

 • rýchlosť pripísania peňažných prostriedkov na bankový účet
 • skutočnosť, že žiadateľ častokrát nemusí dokladovať účel pôžičky, ani svoj príjem, môže byť nezamestnaný alebo dokonca aj študent
 • väčšinou sa tieto rýchle pôžičky dajú vybaviť online formou bez nutnosti navštíviť kamennú pobočku.

Nevýhodou môže byť:

 • možnosť požičania iba nižšej sumy s krátkou dobou, počas ktorej sa pôžička bude splácať
 • spoločnosti si účtujú poplatky (napríklad aukčný alebo spracovateľský), ktoré sú dosť vysoké 
 • úrokové sadzby sú v tomto prípade taktiež dosť vysoké

Porovnanie jednotlivých spoločností

Dôležitým krokom pred tým, ako požiadate o rýchlu pôžičku, je dôsledné preskúmanie ponúk jednotlivých spoločností, ktoré ponúkajú finančné prostriedky. Prinášame Vám prehľad tých najvyužívanejších a najobľúbenejších nebankoviek. 

Nuxo

Nuxo je platforma fungujúca ako peer-to-peer, čo znamená, že finančné prostriedky Vám budú požičané bez toho, aby musela byť pri tom prítomná banka.

Výška pôžičky50 – 500 EUR
Doba splatnosti15 – 30 dní

Po potvrdení sumy, o ktorú máte záujem, je ešte potrebné vyplniť vaše osobné údaje spolu s rodným a telefónnym číslom. Po telefonickom rozhovore a dohodnutí podmienok pôžičky je potrebné ešte potvrdiť dokumentáciu k zmluve a Nuxo Vám pošle finančné prostriedky.

rychla pozicka

Výhodou u nich je to, že nemusíte dokladovať žiadnu dokumentáciu, ani potvrdenia. Bezúčelovú pôžičku Vám pomerne rýchlo schvália a vyplatia, avšak čím viac si požičiate, tým vyšší sprostredkovateľský poplatok zaplatíte. Tento poplatok sa pohybuje približne od 22% do 26,50%.

Port System

Port System funguje na princípe aukcie, vďaka ktorej môžete získať možnosť platby nižších úrokov. Vyššou položkou je však aukčný poplatok, ktorý musí dlžník zaplatiť a patrí medzi hlavné príjmy Port System. 

Výška pôžičky500 – 5000 EUR
Doba splatnosti3 – 36 mesiacov

Ak žiadate cez Port System o rýchlu nebankovú pôžičku prvýkrát, musíte počítať s nutnosťou registrácie na ich stránke a vytvorením profilu. Pri ďalších žiadostiach je možné zaslať iba SMS správu s informáciami o sume, ktorú si chcete požičať, dobe splatnosti a Vašom rodnom čísle. 

port system

Home Credit

Home Credit ponúka rýchlu pôžičku až do výšky 10 000 EUR, pričom peniaze sľubujú najneskôr druhý deň po tom, ako podpíšete zmluvu. 

Výška pôžičky400 – 10 000 EUR
Doba splatnosti15 – 30 dní

Po tom, ako si na kalkulačke vypočítate približnú sumu peňazí, je potrebné vyplniť formulár, kde uvediete svoje osobné údaje, ktoré si následne operátor telefonicky potvrdí.

home credit

Po schválení tejto pôžičky je možné podpísať zmluvu prostredníctvom SMS podpisu alebo tak, že podpísanú zmluvu pošlete poštou.

Negatívom pôžičky v Home Credit môžu byť úroky, ktoré sú oproti iným spoločnostiam vyššie, avšak Home Credit sa zaraďuje medzi takých poskytovateľov pôžičiek, ktorí sú dlhodobo najdôveryhodnejší a ponúkajú rýchle schválenie pôžičky a sumu až 10 000 EUR.

Cetelem

Cetelem ponúka:

 • expresnú pôžičku od 500 do 2000 EUR,
 • pôžičku na čokoľvek od 5000 do 10 000 EUR,
 • účelovú pôžičku až do výšky 50 00 EUR. 
Výška pôžičky500 – 2000 EUR
Doba splatnosti6 – 48 mesiacov

Cetelem ponúka predbežné posúdenie Vašej expresnej pôžičky ihneď po odoslaní žiadosti. Peniaze sú pripísané na Váš bankový účet hneď po tom, ako im doručíte doklady, ako napríklad doklad o Vašom príjme, ktorý je pravidelný.

cetelem

MoneyTu

Rýchlu pôžičku je možné získať do 3 hodín vďaka spoločnosti MoneyTu. Hlavnou výhodou je, že jej vybavenie prebieha celé prostredníctvom internetu.

Výška pôžičky500 – 5000 EUR
Doba splatnosti3 – 36 mesiacov

Prostredníctvom nasledujúcej kalkulačky je možné nastaviť si množstvo finančných prostriedkov, ktoré potrebujete spolu s dobou splatnosti pôžičky. Po vyplnení formulára je potrebné odfotiť doklad totožnosti, prostredníctvom SMS odsúhlasiť zmluvu a následne budú finančné prostriedky odoslané na Váš účet.

MoneyTu

Síce sú v tomto prípade vyššie úrokové sadzby, avšak finančné prostriedky môžu byť pripísané na účet do 3 hodín.

Hyperpôžička

Hyperpôžičku môžete získať na stránke Hyperfinancie.sk spolupracujúcou s mnohými spoločnosťami, ktoré poskytujú pôžičky. Na ich stránke ponúkajú porovnanie jednotlivých spoločností a prinášajú tie najlepšie ponuky pre Váš dopyt.

V ponuke je:

 • malá Hyperpôžička, kde je možné si požičať od 50 do 1000 EUR do splatnosťou do 30 dní 
 • Hyperpôžička možnosťou získania finančných prostriedkov až do výšky 25000 EUR so splatnosťou od 7 do 42 mesiacov.

Konkrétny príklad pôžičiek

Pre porovnanie jednotlivých spoločností predpokladajme, že si požičiame 500 EUR s dobou splatnosti 20 dní.

Poplatky spojené s pôžičkouSuma vyplatená na účetSuma na vrátenie po 20 dňoch
Nuxo106,75 EUR*393,25 EUR500 EUR
Port System121 EUR*379 EUR506 EUR

*Spoločnosť Nuxo si žiada spracovateľský poplatok a Port System aukčný poplatok vo výške 121 EUR a úrok 6 EUR.

V prípade ďalších spoločností predpokladajme výšku pôžičky 1000 EUR s dobou splatnosti 12 mesiacov.

Mesačná splátkaRočná úroková sadzbaSuma na vrátenie po 12 mesiacoch
MoneyTo99,78 EUR34,63%1197,36 EUR
Home Creditpohyblivá od 99,92 EUR do 84,72 EUR19,90%1107,80 EUR
Cetelem94,51 EUR13,41%1134,12 EUR

Skúsenosti s rýchlymi pôžičkami

Rýchle pôžičky sa stávajú čoraz obľúbenejšími službami na internete hlavne kvôli tomu, že poskytujú peniaze takmer ihneď na účet a pomáhajú ľuďom v nepredvídaných situáciách. Okrem rýchlosti si pochvaľujú aj spôsob vybavenia, počas ktorého nemusia nikde chodiť a vedia si isté množstvo finančných prostriedkov požičať z pohodlia domova.

Za negatívum považujú dobu splatnosti, ktorá je dosť nízka a tak isto aj vyššie poplatky, ktoré sú s týmito pôžičkami spojené. Niektorí z nich majú aj negatívnu skúsenosť s podvodnými spoločnosťami, avšak poučili sa a teraz si vyberajú skôr overené spoločnosti s licenciou od Národnej banky Slovenska.

Záver

Aj keď sme Vám priniesli porovnania pôžičiek jednotlivých spoločností, rozhodnutie je na Vás, ktorú si vyberiete. Dôležité je však prepočítať si dopredu poplatky, ktoré sú spojené s poskytnutím a splácaním pôžičky, preštudovať si dôkladne podmienky a zmluvu, aby ste predišli nedorozumeniam.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!