Shanghai Upgrade etherea je dokončený, čím sa umožnil výber zastakovaných ETH

Aktualizácia blockchainu, známa aj ako “Shapella”, sa spustila vo štvrtok 00:27 nášho času a sieť teraz spracováva žiadosti o výber.

Tento očakávaný hard fork – v podstate upgrade blockchainu odčlenením nového – charakterizovali členovia komunity Ethereum ako historický míľnik, ktorým sa zavŕši jej niekoľkoročný prechod na sieť s úplným proof-of-stake.

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ blockchainu Ethereum, na livestreame povedal, že “sme vo fáze, keď sa najťažšie a najrýchlejšie časti prechodu protokolu Ethereum v podstate skončili. Stále je potrebné urobiť veľmi významné veci, ale tieto veľmi významné veci sa dajú bezpečne urobiť pomalším tempom.”

Buterin tiež povedal, že škálovanie – zrýchlenie a zlacnenie transakcií – bude ďalším problémom, ktorý blockchain vyrieši po Šanghaji. “Ak nevyriešime škálovanie pred ďalším bull runom, vieme, že ľudia budú trpieť pri platení 500-dolárových transakcií.”

Môžeme očakávať tlak na odpredaj ETH?

Od spustenia Beacon chainu v decembri 2020 bolo stakovaných viac ako 18 miliónov ETH (približne 15 % celkového počtu ETH). Teraz, keď je Šanghaj v prevádzke, je možné okamžite vybrať približne 1,1 milióna nahromadených ETH z odmien za staking.

Trhoví analytici sa obávali, že odblokovanie ETH by mohlo odštartovať nápor stakerov na likvidáciu ich tokenov. To sa však nestalo.

cena ethereum po shanghai

Očakával sa aj predajný tlak zo strany subjektov, ktoré čelia finančnému tlaku. Bankrotujúci poskytovateľ krypto pôžičiek Celsius Network by mohol predať svoje ETH vo výške 158 176 ETH, aby získal späť časť pre veriteľov.

Kryptoburza Kraken so sídlom v USA nedávno súhlasila s ukončením stakovania ETH v USA, aby urovnala obvinenia Komisie pre cenné papiere a burzy, a tak pravdepodobne bude musieť zrušiť staking všetkých svojich 1,2 milióna ETH.

Viac u zákaze nájdete tu: Zákaz stakingu kryptomien v USA

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: