TraderJoe recenzia: Burza, ktorá sa dostala medzi top 5!

TraderJoe je komplexná obchodná platforma, ktorá funguje na blockchaine Avalance. Decentralizovanú burzu spustili 29. júna 2021 a v budúcnosti sa plánuje pracovať s pôžičkami DeFi a obchodovať taktiež aj s pákovým efektom. Platforma ponúka prehľadné a priateľské prostredie, ktoré obchodníkov s kryptomenami láka. 

Ide o relatívne novú kryptomenovú burzu, z čoho vyplýva, že ešte veľa nastavení a možností sa bude meniť, zlepšovať a prepracovávať tak, aby mohla čo najlepšie konkurovať svetovým burzám s kryptomenami. Obchodovať sa dá bez registrácie, stačí si pripojiť iba online peňaženku. Ide však o novinku, ktorá je už teraz pomerne vyhľadávanou a typovo jedinečnou.

Čo sa dozviete v tomto článku

  1. Základné informácie o Trader Joe
  2.  Výhody/ Nevýhody
  3. Prečo je burza vyhľadávaná
  4. Funkcie Trader Joe
  5. Poplatky
  6. Zabezpečenie
  7. Nedostatky
  8. Záver

Tak ako sme už spomenuli, Trader Joe je decentralizovaná burza, ktorá funguje na platforme blockchain Avalanche. Avalanche je konkurent Ethereum s extrémne nízkymi transakčnými poplatkami.

V súčasnosti Avalanche rapídne rastie, vďaka stimulačnému programu vo výške 300 miliónov dolárov a taktiež prevádzkuje blockchainový token s názvom AVAX. Spomínaný motivačný program rozdelil milióny dolárov AVAX používateľom protokolov postavených na Avalanche.

Prominentné projekty Ethereum ako Aave, Curve a Sushiswap nasadili svoj kód do Avalanche a miliardy v likvidite boli stiahnuté z ETH a iných reťazcov do Avalanche, aby získali prístup k týmto odmenám. Zároveň projekty Avalanche, ako sú Trader Joe a Benqi, výrazne ťažili zo záplavy likvidity.

trader joe platforma

Výhody/ nevýhody

VýhodyNevýhody
Platforma Avalanche, vďaka čomu sú transakcie naozaj rýchlePokiaľ ide o konfliktné transakcie, neexistuje žiadna záruka
Nízke poplatky, po spustení pripravovaného upgradu Apricot, môžu byť ešte nižšie 
Nové používateľské rozhranie 
Inovácie na kryptomenovom trhu 

Vďaka čomu je oburzu taký záujem?

Záujem o burzu je vyvolaný hneď niekoľkými spôsobmi. V prvom rade je to dapps Avalanche, ktorý vyvolal veľmi pozitívne ohlasy, pretože sa dá veľmi rýchlo pochopiť a takmer okamžite využívať vo svoj prospech. Veľmi rýchlo rastie aj počet aktívnych online peňaženiek. Platforma sa snaží byť naozaj prístupná a tak sa podobnými aktivitami približuje čím viac k samotnému užívateľovi. Úroky sa dajú získavať vo forme odmeny z pridelenej sumy. Investori, ktorí platformu využívajú môžu skúsiť zarábať prostredníctvom aplikácii. Napríklad združovanie v banke JOE/AVAX môže priniesť výnosy až vo výške 137%.

Tak ako sme už načrtli ide o novú burzu, ktorá dala okamžite po spustení užívateľom hneď niekoľko prísľubov o budúcom vývoji a funkciách. V najnovšom príspevku blogu Trader Joe oznámili, že funkcia Farmers Market má členov vrátane BNB a BIFI. Celkovo na Trader Joe momentálne nájdete 37 vysoko výnosných fariem, pričom len nedávno boli spustené:

SPELL / AVAX

BIFI / AVAX

BNB / AVAX

GB / AVAX

mYAK / AVAX

USDT.e / USDC.e

Prehľad funkcií Trader Joe

Trade: Výmena tokenov

Pool: Stránka, ktorá ponúka likviditu pre DEX

Farm: Webová stránka umožňujúca vrátenie tokenov Farm LP

Lending: Úverové fondy

Stake: Uzatváranie stávok s JOE, aby užívateľ získal xJOE

Zap: Výmena JOE za LP tokeny

trader joe

Poplatky

Samotná burza Trader Joe poplatky nemá, no keďže funguje ako subsystém väčšieho systému, treba rátať s tým, že budete platiť gas poplatky. Trader Joe v rámci týchto poplatkov využíva AVAX, preto ak chcete začať zarábať, musíte mať túto menu na svojom účte. Môžete použiť Coin98 Wallet Cross-Chainbridge na konverziu AVAX C-Chain na AVAX X-Chain a naopak. Toto je jedno z vynikajúcich riešení, ktoré vám uľahčí celkové orientovanie sa v Trader Joe.

DeFi Avalanche

Blockchain Avalanche je jednou z prvých platforiem, ktoré dokážu ponúknuť kombináciu potvrdzujúcich transakcií v rekordne krátkom čase a to za menej ako jednu sekundu a zároveň podporujú vývojový balík Ethereum. Platforma sa prostredníctvom Avalanche pokúša vybrať najlepšie aspekty a prvky súčasnej technológie distribuovanej účtovnej knihy a umiestniť ich do prehľadného rámca. Trader Joe vie a môže ešte prekvapiť.

DEX Trader Joe alebo decentralizovaná burza Trader Joe má tiež svoje vlastné tokeny JOE. Tie slúžia ako odmeny pre poskytovateľov likvidity v rámci celej platformy. Fungujú taktiež ako tokeny riadenia, ktoré umožňujú držiteľom hlasovať o návrhoch zmien, ktoré sa majú vykonať v protokole Trader Joe. Ide v podstate o komunikačný nástroj, ktorý veľa vecí posúva dopredu. Celá platforma vďaka tomuto napreduje a to veľmi výrazne.

Podobne ako pri burze Sushi Swap, môžete vsadiť JOE na DEX a získať tak xJOE. V tomto modeli sa časť poplatkov (0,05%) generovaných Trader Joe prerozdelí medzi stakerov xJOE. Tí, ktorí túto funkciu využívali sa mohli tešiť z priemerného APY (annual-percentage-yield/ ročný percentuálny výnos) 10-15%. DEX bol jediný zdroj generovania poplatkov, no nedávno bol spustený formát Banker Joe.

Trader Joe expanduje na pôžičky

Banker Joe je úverový produkt, ktorý platforma Trader Joe prevádzkuje. Na produkte sa pracovalo a stále sa pracuje, no od 11. októbra je prístupný aj pre užívateľov. Slúži na to, aby používatelia systému mohli svoje nečinné tokeny sprostredkovať tretej strane a zarábať tak na výnosoch.

Uvedením tohto modelu na trh sa celá burza stala atraktívnejšou pre širšiu verejnosť. Práve táto sekcia sa zameriava na obchodovanie s pákovým efektom. Okrem iného sa časť získaných úrokov a likvidácie Banker Joe prerozdelí aj stakerom xJOE.

Zabezpečenie

Ako podporu Banker Joe integrovali Chainlink Price Feeds. To znamená, že Banker Joe využíva decentralizované cenové orakuly (prognózy, vývoj trhu) spoločnosti Chainlink na určovanie úverovej kapacity používateľov počas vydávania úveru a monitoruje tak úvery z hľadiska nedostatočného zabezpečenia počas likvidácie. „ S cenovými kanálmi Chainlink má Banker Joe overený mechanizmus, ktorý zaisťuje ochranu užívateľských pôžičiek pred chybnými likvidáciami a inými bežnými zneužitiami deFi. Vysokokvalitné údaje a robustná infraštruktúra Oracle Chainlink nám dáva veľkú dôveru v to, že máme bezpečný mechanizmus Oracle, ktorý sa dokáže prispôsobiť rastúcemu TVL v rámci ekosystému Trader Joe.“, uvádza OxMurloc, spoluzakladateľ Trader Joe.

Zakladatelia Trader Joe sa domnievajú, že Chainlink je najviac overená a spoľahlivá decentralizovaná sieť, ktorá dopomôže k tomu, aby každá transakcia, ktorá podlieha aktuálnym cenám aktív odrážala globálne trhy v reálnom čase. Riešenie Oracle už zachránilo mnoho protokolov pred neočakávanými udalosťami ako sú zlyhávania flash, výpadky, výmeny alebo manipulácia s údajmi prostredníctvom flash pôžičiek.

Nedostatky Trader Joe

Tím Trader Joe dokonale zvládol marketing, branding a budovanie komunity. Ale ako sa celý trh s kryptomenami vyvíja, Trader Joe nemusí byť nevyhnutne vždy na vrchole, pretože doposiaľ nepreukázal svoju schopnosť zaviesť jedinečné inovatívne produkty v tomto priestore. Niet však pochýb o tom, že platforma bude schopná vziať tie najlepšie časti nových produktov a predstaviť ich svojej verejnej a rastúcej komunite.

Ďalším nedostatkom môže byť v budúcnosti to, že Avalanche nemusí byť tak vyhľadávaný ako je dnes. Existuje množstvo foriem Ethereum, ktoré ponúkajú podobnú hotovú ponuku ako Avalanche, pokiaľ ide o nízke poplatky a rýchle výnosné transakcie. Veľkou výhodou je zase to, že sa spoliehajú na bezpečnosť oveľa viac testovanou sieťou. Súčasný trend je však taký, že tieto formy Ethereum sa stávajú lacnejšími a prístupnejšími a tak je možné, že ich bežní užívatelia uprednostnia pred novším mechanizmom konsenzu v Avalanche.

Záver

Trader Joe môže spoločnosť vnímať ako veľký logický a pomerne jasný kúsok menovej skladačky DeFi. Je pravda, že platforma má veľký potenciál, no do akej miery, na to si musíme počkať. Komplexne hodnotiť túto burzu je ešte veľmi predčasné, keďže ešte stále prebiehajú inovácie a spúšťajú sa nové a nové produkty a sekcie. Preto aj samotné Tradej Joe skúsenosti sú ešte veľmi neobjektívne a veľmi skreslené prvotnými dojmami.

Často kladené otázky

Ako obchodovať na Trader Joe?

Zvoľte si najskôr peňaženku, ktorá obsahuje tokeny/ mince s ktorými plánujete obchodovať. Vyberte obchodný pár zo zoznamu: Napríklad AVAX a JOE. … s tokenmi, ktoré nie sú uvedené v peňaženke Coin98, môžu používatelia obchodovať pomocou svojich zmluvných adries.

Ako ukladať tokeny Joe?

JOE je token platformy Avalanche, takže si môžete uložiť JOE na peňaženku Coin98 podľa nasledujúcich krokov:
Krok 1: V hlavnom rozhraní kliknite na Receive.
Krok 2: Do vyhľadávacieho poľa zadajte JOE.
Krok 3: Skopírujte adresu peňaženky JOE a pošlite token JOE na túto adresu.

Čo je Trader Joe Avax?

Trader Joe je samozvaná komplexná obchodná platforma v rámci blockchaine Avalanche. … Hlavnou funkciou Trader Joe je výmenná platforma. Ľudia môžu využiť burzu na výmenu pôvodnej Avalanche (AVAX) s iných kryptomenami. Na to, aby to bolo možné, je potrebná likvidita.

Ako si môžem kúpiť Joe Avax?

AVAX je dostupný na mnohých kryptoburzách, pre príklad zvolíme Binance.
Na trhoch hľadajte AVAX. …
Keď si kúpite AVAX, získate stránku svojej peňaženky.
Kliknite na Vybrať, vyhľadajte a kliknite na AVAX.
Kliknite na Sieť a vyberte AVAX. …
Zadajte adresu svojej peňaženky.
Zadajte množstvo tokenov AVAX a kliknite na tlačidlo Vybrať.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!