Banka 365 recenzie a skúsenosti

Prvá mobilná banka na Slovensku. Je to banka iba pre mladých? Čo ponúka táto digitálna banka? Pozrime sa spolu na ponuku v článku Banka 365 recenzie a skúsenosti.

Čo sa dozviete v tomto článku?

 1. Banka 365
 2. Účty v 365 banke
 3. Účet zadarmo 365
 4. Účet Plus
 5. Sporenie v 365 banke
 6. Syslenie
 7. Pôžička 365
 8. Moderné platby
 9. Skúsenosti klientov

Banka 365

Banka, ktorá funguje čisto na mobilnom princípe, čo znamená, že zriadenie účtu aj všetky iné veci si viete urobiť prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo Internet bankingu. Vedenie účtu zadarmo je dnes mimoriadne lákavá ponuka.

Aj keď z jej názvu znie ako zahraničná, ide o pobočku Poštovej banky.

Zvábi táto banka bežných používateľov na svoju stranu aj bez pobočiek a klasickej karty?

Účty

Účet zadarmo

Banka 365 ponúka osobný účet úplne zadarmo a pritom nemusíte spĺňať žiadne podmienky. 

Zadarmo máte založenie, vedenie a zrušenie účtu, môžete si realizovať príkazy na úhradu, povolenia na inkaso, vyberať hotovosť z bankomatov tejto banky, získať jednu platobnú kartu Debit MasterCard a digitálnu kartu Digital Debit Mastercard pre vás ako majiteľa a podobne.

Ako si založiť účet v 365 banke ti prináša toto video.

Účet Plus

S týmto účtom môžete mať viac výhod, avšak je potrebné platiť zaň 5 EUR mesačne:

 • 4x výber z bankomatu z inej banky (inak 2,50 EUR za jeden výber)
 • vydanie jednej karty Debit MasterCard pre disponenta a digitálnej karty Digital Debit Mastercard pre disponentov

Prvý mesiac od založenia ho máte bez poplatku, aby ste si vyskúšali, či vám vyhovuje. Ak budete spokojní, a necháte si ho, platíte poplatok až od ďalšieho mesiaca. Ak nebudete s účtom spokojní, môžete si ho zmeniť na ten bezplatný, avšak výhody ešte môžete čerpať do konca mesiaca.

Sporenie

 • Sporenie môžete uskutočňovať na pravidelnej báze alebo jednorazovym vkladom prostredníctvom 50 sporiacich účtov
 • Neviazané sporenie ponúka ročný úrok 0,365%
 • FInančné prostriedky môžu byť vybraté zo sporenia po akejkoľvek dobe bez toho, aby ste museli platiť nejaký poplatok. Jediná podmienka je, že v mesiac, kedy vyberáte peniaze, sa vám zúročia sadzbou 0%.

4lánok na tému najlepší sporiaci účet sme Vám už priniesli.

Syslenie

 • Odkladanie (sporenie) finančných prostriedkov z každej uskutočnenej transakcie prostredníctvom platobnej karty.
 • Je možný iba 1 podúčet Syslenie vzhľadom na 1 osobný účet klienta.
 • Ročný úrok získate 3,65% (týka sa prvých 100 transakcií v danom mesiaci)
 • Pri vybratí finančných prostriedkov sa v daný mesiac zúročí suma úrokovou mierou 0%.
 • Peniaze na odkladanie môžu byť zasielané iba s osobného účtu v 365 banke alebo ešte z programu Peniaze s5. V prípade programu Peniaze s5 banka posiela na Syslenie celú sumu bez toho, aby ju zaokrúhľovala.

Dôležité je v tomto prípade zaokrúhľovanie:

sporenie v 365 banke
 • Zaokrúhľovanie platieb

Ak klient platí platobnou kartou, na účet Syslenie sa presunie rozdiel, ktorý vznikne medzi tou sumou, ktorú zaplatíte v obchode a sumou po zaokrúhlení. Zaokrúhľuje sa na najbližšie celé 1, 5 a 10 EUR.

Napr. Ak v obchode zaplatíte 10,35 EUR, táto suma bude zaokrúhlená na jedno celé euro nahor, čiže na sumu 11 EUR. Rozdiel, ktorý vznikne medzi týmito sumami, t. j. 65 centov, vám bude zúčtovaný a presunutý na podúčet Syslenie.

 • Bezcentový účet

Ak sa realizuje akákoľvek platobná operácia, zostatok na účte bude zaokrúhlený na celú sumu (smerom nadol) a suma v centoch bude zaúčtovaná na podúčet Syslenie.

Zaujíma Vám aj ponuka iných bánk? Prečítajte si článok Raiffeisen bank recenzia na finfin.

Pôžička

Ak chce klient získať pôžičku v tejto banke, musí byť jej klientom. Banka 365 vám poskytne pôžičku úplne bez akéhokoľvek poplatku spolu s podmienkami v nasledujúcej tabuľke:

Pôžička v 365 bankeInformácie
Výška pôžičky300 – 10 000 EUR
Doba splatnosti3 – 96 mesiacov
Ročná úroková sadzba5%

Hladáte tú najlepšiu pôžičku na trhu? Prečítajte si naše zhrnutie.

Ak chce klient vložiť mimoriadnu splátku, nemusí platiť žiaden poplatok navyše.

Prostredníctvom kalkulačky si môžete vypočítať výšku splátky na základe výšky pôžičky, ktorú požadujete od banky.

pôžička v 365 banke

Moderné platby

 1. Digitálna karta – klient ju nájde vo svojej mobilnej aplikácii, kde si vie nastaviť všetky potrebné veci (napr. limity, PIN) a platiť s ňou tak isto, ako aj s fyzickou plastovou kartou. 

Vie prostredníctvom nej vybrať aj peniaze z bankomatu, avšak bankomat musí podporovať bezkontaktné výbery. Táto karta je dostupná ihneď po založení účtu.

 1. Apple Pay – cez Apple Pay môžete platiť prostredníctvom svojho iPhone alebo Apple Watch. Stačí priložiť dané zariadenie k bezkontaktnému zariadeniu, potvrdiť platbu a prebehne tak platba.
 1. Google Pay – podobný princíp ako pri Apple Pay.
 1. Garmin Pay – túto službu prináša Banka 365 ako prvá na Slovensku. Platba prebieha smart hodinkami. Stačí pridať kartu MasterCard od tejto banky do aplikácie Garmin Connect a platiť pomocou bezkontaktných platieb. Hodinky Garmin musia pritom podporovať NFC platby.
 1. Fitbit Pay – tiež je táto služba ako prvá na Slovensku ponúknutá touto bankou. Princíp je ten istý, čo pri Garmin Pay. Je potrebné mať aplikáciu Fitbit

Ďalšou modernou bankou s veľa mobilnými funkciami a možnosťami platby je aj Tatra banka. Prečítajte si našu Tatra banka recenziu.

Skúsenosti klientov

Klienti sú spokojní s touto bankou práve pre to, že je moderná a ponúka mnoho spôsob platenia, avšak ako nevýhodu považujú to, že jej služby nemôžu používať podnikatelia, iba fyzické osoby. Za bežné služby klienti nemusia platiť, čo veľmi oceňujú. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!