Elon Musk prevzal Twitter – Aké s ním má plány?

Najbohatší človek na svete, Elon Musk, prevzal Twitter za 44 miliárd dolárov. Tvrdí, že sociálna sieť je konečne oslobodená a že ju čakajú dobré časy. 

Hneď potom prepustil viacerých vrcholových manážerov spoločnosti. Obchodovanie s akciami spoločnosti Twitter je pozastavené. Aké zmeny čakajú Twitter? To sa dozviete v tomto článku.

Prepúšťanie zamestnancov 

Po dohode o prevzatí sociálnej siete Twitter sa Elon Musk ihneď pustil do práce. Prepustil vrcholových manažérov, čo potvrdil aj spoluzakladateľ Biz Stone

Prepustení boli:

  • Výkonný riaditeľ (CEO) Parag Agrawal  
  • Finančný riaditeľ Ned Segal
  • Riaditeľka právnych záležitostí Vijaya Gadde

Taktiež plánuje redukovať počet zamestnancov. Momentálne pre Twitter pracuje 7 500 ľudí, ktorí sa boja o svoju prácu. 266 z nich hlasovalo cez anonymnú aplikáciu Blind o svojej istote, že budú pracovať pre Twitter aj o 3 mesiace. Len menej ako 10% hlasujúcich si myslí, že v spoločnosti budú môcť ďalej pôsobiť. 

Odhadovaných 75% zamestnancov príde o svoju prácu, ale toto číslo nie je potvrdené a budeme musieť počkať na Muskove vyjadrenie.

Tiež povedal, že nekupuje Twitter, aby zarobil viac peňazí. Tvrdí, že je to pokus o pomoc ľudstvu, ktoré miluje.

Obnovenie blokovaných účtov

Ďalším cieľom Elona Muska je odblokovať niektoré účty, ktoré Twitter predtým zablokoval. Verí, že platforma by mala byť využívaná ako miesto so slobodou prejavu.

Najkontroverznejšie rozhodnutie o odblokovaní účtu nastáva pri prípade Donalda Trumpa. Ten bol permanentne zablokovaný po protestoch vo Washingtone. Elon Musk tvrdí, že to nebolo potrebné a že zablokovať účet z tohto dôvodu je nonsens. 

Spam účty

Už dlhšie sa Elon Musk sťažoval na množstvo spamu a botových účtov na platforme. Twitter je podľa neho zahltený týmto problémom, čo však spoločnosť popiera. Zatiaľ sa nevie, ako tento problém plánuje vyriešiť. Má možnosť vydať oficiálnu správu o ich množstve, čo by s istotou ovplyvnilo počet sledovateľov každého účtu. Mnohým by sa to nepáčilo, no Elon chce tento problém vyriešiť. 

Mohlo by vás zaujímať: Elon Musk plánuje postaviť vlastné mesto – Texaskú utópiu.

Vybudovanie multifunkčnej aplikácie

Elon spomenul svoju víziu do budúcnosti a ňou je ,,X App – aplikácia na všetko’’. Vďaka aplikácii má Twitter možnosť okolo nej vybudovať ďalšie aplikácie, ktoré budú neskôr spojené do jedného balíka. 

Takouto aplikáciou je napríklad WeChat v Číne, kde v jednej aplikácii môžete komunikovať s ľuďmi, no aplikácia zároveň funguje aj ako sociálna sieť alebo služba na objednávanie jedla.

Mnohí predpokladajú, že ak by došlo k tomuto produktu, môžeme pravdepodobne očakávať platby v kryptomenách. Zatiaľ nie je nič potvrdené a ďalšie informácie budeme mať k dispozícií v budúcnosti. 

Záver

Twitter prejde obrovskou zmenou, čo mnohí považujú za nepotrebné. Na druhej strane sa touto udalosťou otvoril priestor pre pozitívne zmeny, ktoré má Elon Musk v pláne. Zatiaľ sa nedá s istotou predpokladať budúcnosť tejto sociálnej siete, čo sa čoskoro zmení. Twitter sa pod kontrolou Elona Muska bude určite transformovať a len čas ukáže, či to bude zmena k lepšiemu.

Tiež by vás mohlo zaujímať: Zoznam 25 najbohatších ľudí na svete do ktorých patrí aj Elon Musk

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

Zdielaj to: