Pôžička na auto bez dokladovania príjmu

V prípade záujmu o kúpu nového alebo ojazdeného auta a nedostatku vlastných finančných prostriedkov, máte hneď niekoľko možností. V prvom rade je dôležité porovnať si pôžičky, ktoré poskytujú banky a nebankové spoločnosti. Ak je vo vašom záujme pôžička na auto bez dokladovania príjmu, môžete zvoliť bezúčelové pôžičky, kde neuvádzate zámer použitia peňazí.

Banka prevedie peniaze na váš účet a ich použitie je na vás.

Účelové pôžičky špecifické pôžičky, kde sa finančné prostriedky použijú na vopred stanovený účel. Ich použitie sa dokladuje faktúrami, účtenkami, kúpnou zmluvou a podobne. Pri účelových pôžičkách je pravdepodobná nižšia úroková sadzba.

Základné podmienky a postupy pri žiadosti o pôžičku

Banky sa vyznačujú vlastnými požiadavkami pri schvaľovaní a udeľovaní pôžičky. Pôžička na auto môže byť poskytnutá osobe, ktorá spĺňa tieto základné podmienky:

  • Fyzická osoba, ktorej dosiahnutý vek je minimálne 18 rokov
  • Občan Slovenskej republiky s trvalým pobytom v Slovenskej republike alebo cudzinec s trvalým pobytom v Slovenskej republike
  • Pravidelný príjem, kde sa zaraďuje aj dôchodok, rodičovský príspevok, sociálne dávky a ktorý je možné finančnej inštitúcii zdokladovať

Ako postupovať pri výbere pôžičky na auto

  1. Vyhľadajte pôžičku na auto na základe jej výšky, doby a ostatných podmienok
  2. Porovnajte podmienky a úrokové sadzby vo finančných inštitúciách
  3. Vyberte si možnosť, ktorá zodpovedá vašim požiadavkám
  4. Vyplňte formulár s názvom Žiadosť o pôžičku alebo iné príslušné dokumenty, ktoré sa vzťahujú k vybaveniu danej pôžičky – online alebo osobne

Druhy pôžičiek na auto

Pôžička na auto je zapožičanie si finančných prostriedkov, ktoré sú určené na kúpu automobilu. Rozlišujeme bežný spotrebný úver na čokoľvek a špecializovaný úver na auto. Pri tomto môžete očakávať výhodnejšie úrokové sadzby a leasing.

Úver na auto bez dokladovania príjmu je možný, keď si jeho poskytovateľ dokáže zistiť výšku vášho príjmu zo Sociálnej poisťovne. To je v prípade, že ste zamestnancom na trvalý pracovný úväzok u zamestnávateľa, ktorý podniká na Slovensku. Rovnaké podmienky platia pre podnikateľov a živnostníkov. Banka overí príjem na bankovom účte a stanoví limit poskytovaného úveru na základe výšky a pravidelnosti príjmu.

Spotrebný úver na auto

Výhodou spotrebného úveru na auto je, že sa ihneď stávate majiteľom vozidla. Automobil môžete kedykoľvek predať. Úver sa vyznačuje výhodnejšími sadzbami ako leasing a môžete ho kedykoľvek doplatiť. Spotrebný úver na auto je krátkodobá pôžička poskytovaná na 1 až 8 rokov. Čím dlhšie je obdobie splácania, tým sú celkové náklady vyššie.

Aj pri spotrebných úveroch platí, že výšku úrokovej sadzby určuje banka. Úroková sadzba môže byť znížená využitím ďalších služieb, ktoré banka ponúka. Banky si stanovujú podmienky, na základe ktorých môžu meniť výšku úrokovej sadzby počas plynutia úveru. Ak sa napríklad zaviažete otvorením bežného účtu a následne ho v dobe splatnosti spotrebného úveru zrušíte, banka vám môže vopred stanovený úrok zvýšiť.

Banka alebo nebanková spoločnosť rozhoduje o potrebe ručiteľa pre daný prípad. Ručiteľ spláca pôžičku, keď dlžník nie je schopný. Ručiteľ ručí nehnuteľnosťou alebo finančným majetkom, ako je termínovaný vklad, cenné papiere a podobne. Ručenie môže napomôcť k nižšej úrokovej sadzbe.

Leasing

Ďalším typom pôžičky je leasing. Pri leasingu je možné využiť časť finančných prostriedkov ako akontáciu, ktorej výška má vplyv na preplatenie leasingu. Čím je preddavok vyšší, tým je preplatenie leasingu nižšie. Leasing funguje tak, že platíte pravidelné mesačné splátky počas určitého vopred stanoveného obdobia.

V jednotlivých splátkach je zahrnuté povinné zmluvné a havarijné poistenie. Splátky je možné uplatniť v daňovom priznaní.

Nevýhodou pri leasingu sú zvyčajne vyššie úrokové sadzby ako pri úvere na auto. Automobil patrí leasingovej spoločnosti až do úplného splatenia a nie je možné splatiť ho predčasne.

Pýtate sa ako si vybaviť rýchlu pôžičku? Dozviete sa o tom u nás.

Pôžička na auto porovnanie

Pôžička na auto porovnanie vo forme tabuľky č.1 predstavuje porovnanie úveru a leasingu. Tabuľka č.2 prináša porovnanie a prehľad o úrokoch a mesačných splátkach v jednotlivých bankách pri pôžičke na auto v hodnote 7 000 Eur a dobe splatnosti 3 roky. Vyberte si na základe vlastného úsudku, odporúčaní a poradenstva v danej oblasti vždy najvýhodnejšie a najlepšie pôžičky na auto pre vás.

ÚverLeasing
🧍 V značnej miere využívaný bežným obyvateľstvom🧍Preferovaný podnikateľmi z dôvodu daňovej uplatniteľnosti
💰 Nižšie úrokové sadzby v porovnaní s leasingom💰Vyššie úrokové sadzby a vyššie celkové preplatenie vozidla
🏎️ Automobil je ihneď vo vašom vlastníctve a nepotrebuje platiť havarijné poistenie🏎️ Automobil sa stáva vašim majetkom až po ukončení leasingu, čiže po splatení splátok, ktoré zahŕňajú havarijné poistenie
💳 Pri úvere sú poskytnuté finančné prostriedky na kúpu vozidla bez potrebnej akontácie💳 Vo väčšine prípadov sa vyžaduje akontácia, čiže platba určitej čiastky vopred
Porovnanie úver/leasing

Pôžička na auto bez dokladovania príjmu – ponuka bánk:

Poskytovateľ pôžičkyVýška pôžičkyDoba splatnostiÚroková sadzbaMesačná splátkaPoplatok za poskytnutieCelkové náklady
SLSP úver na auto7 000 Eur3 roky8,49 %236,54 Eurnulový1 515,44 Eur
Tatra banka úver na auto7 000 Eur  3 rokyod 5,99 % do 9,9 %212,92 Eur  nulovýod 665,19 Eur do 1 120 Eur
VÚB banka úver na auto7 000 Eur  3 rokyod 5,9 % do 9,4 %216,53 Eur  140 Eurod 794,92 Eur do 1 201 Eur
365.bank úver na auto7 000 Eur3 roky5,5%211,37 Eurnulový609,37 Eur
ČSOB úver na auto7 000 Eur3 roky5,5%211,37 Eurnulový609,37 Eur
Poštová banka úver na auto7 000 Eur3 roky4%210,56 Eur140 Eur580,04 Eur
UniCredit úver na auto7 000 Eur3 roky9,34%223,71 Eurnulový1 054 Eur
Raiffeisen banka úver na auto7 000 Eur  3 rokyod 8,9 % do 14,8 %222,27 Eur  nulovýod 1001,81 Eur do 1 711 Eur
údaje aktualizované dňa 17.10.2022

Ponuku úverov rozširujeme aj o nebankové spoločnosti. Spotrebný úver na auto si môžete vziať napríklad:

Mohlo by vás zaujímať: EÚ oficiálne zakázala predaj automobilov s emisiami CO2 po roku 2035.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: