Privat banka termínovaný vklad

Privat banka patrí medzi menej zvučné banky. V skutočnosti patrí pod skupinu PENTA INVESTMENTS LIMITED už od roku 2007. Na trhu funguje už vyše 25 rokov, jej predchádzajúce meno je Banka Slovakia. Banka sa prezentuje ako privátna s prívlastkom pre majetnejších klientov. Pozrime sa aký ponúka Privat banka terminovaný vklad.

Základné informácie

Privat banka termínovaný vklad prináša možnosť nadpriemerne zhodnotiť si svoje úspory, ktoré budú chránené Fondom ochrany vkladov. Ak nastane nečakaná situácia, môžete si ich predčasne vybrať.

Privat banka termínovaný vkladPodmienky
Minimálny vklad250 EUR
Doba viazanosti1 – 5 rokov
Výnosaž 1,30 % ročne
Meny vkladuEUR, CZK, USD, GBP, CHF
Výška vkladov v cudzích menách5000 CZK200 USD200 GBP200 CHF

Zriadenie a výber peňazí

Privatbanka FIX Konto si klient môže zriadiť v akejkoľvek pobočke alebo prostredníctvom internetu. Jeho zriadenie aj vedenie je bezplatné. Úrok získava klient fixný počas celej doby viazanosti.

V deň splatnosti vkladu je možné vkladanie a vyberanie finančných prostriedkov zadarmo. Ak si klient chce peniaze predčasne vybrať, sankcia sa takýto predčasný výber sa pohybuje vo výške úrokov za 90 – 540 dní a závisí to od doby viazanosti.

Ste klientom Poštovej banky a zaujíma Vás aký ponúka terminovaný vklad? Prečítajte si od nás recenziu na tému Poštová banka termínovaný vklad.

Úrokové sadzby

Doba viazanostiRočná úroková sadzba
1 rok0,80%
1,5 roka1,00%
2 roky1,10%
2,5 roka1,15%
3 roky1,20%
3,5 roka1,20%
4 roky1,25%
5 rokov1,30%

Pozrite si >> Kalkulačka terminovaných vkladov na Slovensku

Ak má klient dobu viazanosti do 1 roka, úrok sa mu pripisuje pri splatnosti vkladu. V prípade dlhodobých vkladov nad 1 rok, sa bude úrok pripisovať k 31.12. daného roka a pri splatnosti vkladu.

Ste nováčik a radi by ste sa dozveteli ako investovať peniaze? Inšpirujte sa našimi článkami.

Kalkulačka na výpočet výnosu

Na internetovej stránke Privat banky si dokonca môžete vypočítať výšku peňažných prostriedkov, ktoré by ste mohli získať na konci viazanosti. Stačí uviesť, koľko chcete vložiť peňazí, na akú dlhú dobu a či si chcete úroky pripisovať ku vkladu alebo posielať na bežný účet.

Privat banka termínovaný vklad kalkulačka

V prípade, že si na terminínovaný účet vložíte 10 000 EUR na dobu 24 mesiacov, Váš zisk bude 178,50 EUR. Pri takto vysokej investícii sa jedná o pomerne malý zisk.

Zaujímate sa o termínované vklady a aj ponuku iných bánk? Prečítajte si článok SLSP termínovaný vklad.

Privat banka termínovaný vklad recenzia

Ako však obyčajný smrtelník dokáže otvoriť bežný účet v privátnej banke, to ostáva pod rúškom tajomstva. V prípade, že by ste si radi vložili peniaze na ich termínovaný vklad, lákajú s ponukou až 1,30 % čo je zlatá stredná cesta spomedzi ponôk ostatných slovenskch bánk.

Ak by ste chceli investovať 10 000 EUR do akcií, prečítajte si našu receziu na brokera Saxo banku.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!