TradeStation Global recenzia

TradeStation Global je obchodná platforma spoločnosti TradeStation International Ltd. v spolupráci s Interactive Brokers. Investori môžu na jednom mieste získať veľa výhod ako sú obchodné technológie, online služby brokerov a tiež sa môžu vzdelávať. Pozrime sa na platformu v článku TradeStation Global recenzia.

Základné údaje TradeStation Global

TradeStation Global je kombinovaný produkt ponúkaný spoločnosťami Interactive Brokers (IB) a TradeStation pre klientov mimo EÚ.

 • Používatelia sú legálni klienti Interactive Brokers
 • TradeStation Global je možné : otvorenie účtu, možnosti vkladu/výberu a dostupné produkty sú rovnaké ako u Interactive Brokers.
 • Prístup ku všetkým nástrojom a trhom IB
 • Môžete použiť vlastnú desktopovú platformu Interactive Brokers aj TradeStation.
 • TradeStation Global si účtuje vlastné poplatky a ponúka vlastnú zákaznícku podporu a vzdelávacie nástroje.
 • Ponúka nízke poplatky

Dôležité upozornenie: Tradestation Global je dočasne nedostupný pre obyvateľov EÚ z dôvodu Brexitu.

Názov spoločnostiTradeStation International Ltd. 
🏠 SídloVeľká Británia
📅 Vznik2004
💻 ProduktTradeStation Global
💰 Minimálny vklad1000 USD
💱 Vklad Len cez bankový účet
👛 Vklad pomocou elektronickej peňaženky Nedostupný
💳 Vklad bankovou kartouNedostupný
⏳ Doba na otvorenie účtu1 deň
🕹 Demo účetáno
📈 Ponúkané produktyAkcie, dlhopisy, opcie, futures, kryptomeny, fondy, CFD. ETF
💶 Podporované menyUSD, EUR, HKD, GBP, AUD, SGD +
📞 Zákaznícka podporaTelefonická, email, chat

Ak by ste chceli investovať pomocou TradeStation Global, nie je to pre klientov z EÚ umožnené. Investovanie a plné využívanie všetkých nástrojov je možné cez účet u brokera Interactive Brokers.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Aké poplatky môžu vzniknúť?

 1. Poplatky za obchodovanie. Môžu to byť provízie, spready, kurzy o financovaní a poplatky za konverziu.
 2. Poplatky za neobchodovanie zahŕňajú poplatky, ktoré priamo nesúvisia s obchodovaním, ako sú napr.  poplatky za  výber. 
 3. Poplatky za obchod. Spoločnosť  ponúka  nízke poplatky. Za objem obchodu pre EÚ je 0,12 % a minimálny poplatok 1,75 EUR za objednávku.

K tejto sume je potrebné pripočítať náklady na externú burzu. Európske investičné fondy stoja vždy 0,12 % objemu obchodu, avšak s minimom na objednávku 2,00 €.

Typ poplatkuVýška poplatku
Poplatky za neaktivitužiadne
Poplatky za výber0 USD
Poplatky za obchodovanie a neobchodovanienízke
Poplatok z objemu obchodu (EÚ)0,12%
Minimálny poplatok na objednávku (EÚ)1,75 €          
US Akcie, ETF, ETP a warranty (USA)0,007 USD provízia/akcia
TradeStation-Global-poplatky

Trh a produkty

TradeStation Global (TSG) obchoduje prostredníctvom služieb spoločnosti Interactive Brokers (IB). Spoločnosť IB je jedna z najznámejších dostupných trhov a produktov medzi online brokermi.

Medzi ponúkané TSG obchodovateľné produkty patria:

Z uvedeného vyplýva, že máte rozsiahle možnosti pri obchodovaní  na medzinárodných trhoch. Pre všetky aktíva môžete používať jeden účet. Za prenájom platformy neplatíte a môžete využívať oboje platformy TWS a TSG. Platiť sa dá v inej mene ako USD a to tiež v mene EUR, CZK a iné.

Otvorenie účtu

Ak nemáte účet u Interactive Brokers budete musieť oň požiadať prostredníctvom  TradeStation Global.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Pri otvorení účtu postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Zvoľte si otvorenie účtu /Open account/ a vyplníte formulár.
 2. Zaregistrujete svoj email
 3. Vytvorte si užívateľské meno a heslo.
 4. Overte svoju totožnosť pasom alebo občianskym preukazom
 5. Overenie adresy môžete pomocou napr. výpisu z účtu napr. za energie, bankový výpis a iné.
 6. Po úspešnej registrácii získate prístup k platforme Interactive Brokers (TWS). Obchodná platforma TradeStation Global (TSG) sa sprístupní až keď vložíte minimálne 1000 USD na svoj účet. 
 7. Prístup k TradeStation Global nemajú klienti z EÚ, Interactive Brokers však môžete naplno využívať pomocou platforiem Client Portal alebo Interactive Brokers Trader Workstation.
 8. Môžete začať investovať

Obchodné platformy

Pri obchodovaní môžete využívať platformu TradeStation Global (TSG) a tiež platformu Trader WorkStation (TWS) od Interactive Brokers. Po zaregistrovaní u Interactive Brokers a získaní prístupu k účtu si môžete  stiahnuť obidve platformy.

TIP: Pozrite si nástroj Global Analyst, ktorý vám pomôže nájsť podhodnotené akcie. Tento investičný nástroj porovnáva relatívne ocenenie a finančné metriky akcií na celom svete.

 1. Obchodná platforma TWS

Platforma je určená pre skúsenejších investorov. Hlavný dôvod je, že spoločnosť poskytuje  veľké množstvo nástrojov a analýz čo si vyžaduje pokročilé vedomosti. 

TWS-Interactive-Brokers
 1. Obchodná platforma TSG

Platforma je tiež určená pre skúsenejších investorov. Rozsiahle nástroje pomáhajú pri obchodovaní s ponúkanými produktmi. Platforma ponúka presnosť  a kontrolu  pokročilých grafov TradeStation Global. Skúsení investori s akciami toto všetko  môžu použiť, aby naplnili svoje vlastné  obchodné potreby.

Tradestation-global-platforma

TradeStation Global recenzia a skúsenosti 2022

A čo je ešte dôležité spomenúť na záver?  Obchodná platforma nie je v slovenskom ani v príbuznom jazyku. Ale klientsky portál je dostupný vo viacerých jazykoch, ako napríklad  angličtina, francúzština, nemčina, taliančina, slovenčina a iné. 

TradeStation Global má veľmi dobrú sekciu FAQ, kde nájdete najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa otvorenia účtu, nákladov, konfigurácie platformy a veľa ďalších. Zákaznícka podpora je veľmi dobrá hoci neposkytuje nepretržitú 24 hodinovú každodennú podporu.

Začiatočníci by sa mali zamerať na  menej náročnú webovú platformu. Túto poskytuje klientsky portal (Client portal) spoločnosti Interactive Brokers.

Investovanie do finančných produktov zahŕňa riskovanie. Hodnota vašich investícií sa môže zvýšiť alebo znížiť a straty môžu presiahnuť hodnotu vašej pôvodnej investície.

Často kladené otázky

Som klient Interactive Brokers (IB), mám prístup na TradeStation Global platformu?

TradeStation Global je momentálne nedostupný pre klientov v EÚ. Namiesto tejto platformy môžete ako klient IBKR využívať ich obchodné platformy so všetkými potrebnými nástrojmi.

Je TradeStation Global regulovaný?

TradeStation Global je kombinovaný produkt, ktorý Interactive Brokers a TradeStation International. Oba sú regulované britským FCA.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!