Recenzia kryptoburzy 1inch: Podrobnosti, poplatky aj funkcie

Burza 1inch je v prvom rade agregátor decentralizovanej burzy.Prehľadáva trh s kryptomenami, aby dával do pozornosti najvýhodnejšie sadzby a poplatky k uskutočňovaniu obchodov. Veľkým mínusom je však to, že nemá licenciu v mnohých krajinách, vrátane USA. V tejto recenzii 1inch načrtneme aj to, ako môžu pokročilé funkcie a široká škála kryptomien pomôcť k zlepšeniu obchodnej stratégie.

Silnou stránkou 1inch je, že zhromažďuje cenníky búrz, aby užívateľ mal k dispozícii vždy najlepšiu cenu. Má prístup takmer k päťdesiatim burzám vrátane SushiSwap, Uniswap či Bancor.

Čo sa v článku dočítate:

 1.  Základné informácie
 2. Výhody/ nevýhody
 3. Ako funguje burza 1inch?
 4. S akými kryptomenami pracuje?
 5. Poplatky
 6. Zabezpečenie
 7. Obmedzené možnosti fiat
 8. Záver

Burza vznikla po Eth Developers Conference vo februári v roku 2019 a založili ju Segreev Kunz a Anton Bukov z Ruska. O rok na to, v decembri, dosiahli ich investičné fondy hodnotu 12 miliónov dolárov a boli spravované spoločnosťou Pantera Capital.

Cieľom celej platformy, ako sme už spomínali, je to, aby užívatelia mali na dosah najlepšie ceny. Nie je potrebné vytvárať a zakladať si účet a nepotrebujete ani žiadne iné overovacie protokoly na to, aby ste platformu mohli využívať. Stačí iba prepojiť virtuálnu peňaženku s 1inch a obchodovanie sa môže začať. Platforma umožňuje užívateľom vytvárať vlastné limity objednávok.

Ak vás platforma zaujala, čítajte viac táto 1inch exchange recenzia vám poskytne všetky potrebné informácie.

1inch platforma

Výhody/ nevýhody

1inch nájde najlepšie ceny na trhuNepodporovaná mnohými štátmi
Žiadne 1inch poplatkyGas poplatky sa môžu vyšplhať naozaj vysoko
Žiadne poplatky za výber alebo vkladBurza nie je vhodná pre začiatočníkov
Funguje s rôznymi peňaženkamiObmedzené možnosti fiat
Možnosť nastaviť limitné príkazy 
Obrovský rozsah kryptomien 

Ako funguje burza 1inch?

Burza 1inch umožňuje traiderom implementovať svoje transakcie v rámci jednej decentralizovanej burzy, alebo ju rozdeliť medzi viaceré. Taktiež sa dajú upravovať aj ceny a transakčné poplatky v závislosti od toho, ako rýchlo k samotnej výmene dôjde.

Vo všeobecnosti však platforma pracuje na veľmi sofistikovaných algoritmoch, ktoré hľadajú najefektívnejší spôsob ako obchod medzi jednotlivými stranami uzavrieť.

Aké kryptomeny na 1inch nájdete?

Na platforme nájdete kryptomeny ako:

 • Bancor,
 • Balancer,
 • Oasis,
 • KyberSwap Network,
 • 0x Relayer,
 • UniSwap,
 • Mooniswap,
 • SushiSwap,
 • MultiSwap,
 • MultiSplit,
 • PMM, 0x PLP,
 • UniSwap
 • UniSwap (V2)
 • Air Swap
 • Compound
 • MiniSwap
 •  LinkSwap
 • Curve
 • Aave
 • Liquidator
 • Aave V2
 •  Lua Swap
 •  Indexed Finance
 •  LiDo
 • Dodo
 • PMM2
 • MooniSwap Migrator
 • Power Index
 • PSM
 • Sythetix
 • Shell,

Poplatky

Samotná platforma 1inch si neúčtuje žiadne poplatky, ale takisto sa nedá povedať, že by bola zadarmo. Za každú akciu, ktorú na platforme uskutočníte musíte zaplatiť nejaké poplatky – od pridania likvidity až po obchodovanie s vašimi kryptomenami.

1inch funguje v sieťach Ethereum, Binance Smart Chain a Polygon. Každý z nich si účtuje transakčné poplatky známe ako gas poplatky. Slúžia na pokrytie nákladov spojených so spracovaním transakcií. Tento poplatok sa mení v závislosti od toho, ako je sieť vyťažená. Ak sa platformu v danom momente pokúša využívať viacero ľudí, poplatky budú dosť vysoké.

1inch kryptoburza

Poplatky v roku 2021 Ethereum boli dosť vysoké a vyplývalo to z vysokej vyťaženosti siete.  Začiatkom roka sa ich gas poplatky za jedinú transakciu pohybovali okolo hranice 30 amerických dolárov. Preto bolo vhodné využívať skôr Polygon alebo Binance Smart Chain. Musíte si však byť istí, že peniaze presúvate z jedného miesta na druhé, aby vaše obchody boli efektívne.

Gas poplatky sa dajú znížiť platením prostredníctvom Chi Gastoken, alebo vo vlastnom 1inch tokene založenom na ethereu, ktorý je určený na zníženie transakčných nákladov.

1inch exchange poplatky za výber a vklad sú nulové a to z dôvodu, že na serveroch platformy sa neuschovávajú žiadne aktíva klientov. Znamená to teda, že môžete vyberať a vkladať kryptomeny bez obmedzení a bez účtovaných poplatkov.

Poskytnite svoje kryptomeny

Po pripojení virtuálnej peňaženky môžete získať úroky tým, že vložíte svoje mince do sekcie zvanej „pool likvidity“. Ide v podstate o spôsob, ktorým sa zabezpečuje dostatok meny pre ľudí, ktorí chcú obchodovať. Respektíve v danom momente chce viac ľudí naraz kryptomeny kupovať. Za každého, kto v rámci svojho nakupovania využije možnosti fondu likvidity, dostane vy, ako sprostredkovateľ, nejakú sumu. V niektorých prípadoch dokonca vaše kryptomeny môžu na úrokoch zarábať.

No je dôležité nezabúdať na vyššie spomenuté gas poplatky. V prípade, že vkladáte svoje kryptomeny do fondu likvidity, uistite sa, že sa poplatky nevyšplhajú nad čiastku, ktorú zarobíte na úrokoch. 

1inch pooly

Začiatočníci nech túto platformu ani neskúšajú

Platforma nie je jednoduchá a už vôbec nie je určená tým, ktorí s kryptomenami začali len nedávno. Aj keď si môžete kúpiť širokú škálu mincí, je dosť možné, že nenájdete meny, ktoré by ste očakávali. Je to dosť podmienené skutočnosťou, že platforma uvádza iba tokeny, ktoré sú v Ethereum. Pokúšať sa vložiť kryptomeny do fondu likvidity je tiež tak trochu oriešok. Musíte presne vedieť, čo robíte. Ak zohľadníte fakt, že na 1inch sa platia poplatky zakaždým, keď vykonáte nejakú akciu, treba uznať, že na experimentovanie tu nie je veľmi veľký priestor.

Zabezpečenie burzy

Tak ako sme už spomínali, platforma 1inch nedrží finančné prostriedky svojich užívateľov. To je asi najväčší rozdiel od centralizovaných búrz, kde sú kryptomeny členov držané v peňaženke burzy. 1inch Exchange je nedepozitný agregátor DEX a to poskytuje väčšiu kontrolu nad svojimi vkladmi. To samozrejme, napomáha k lepšej transparentnosti, ktorý vštepuje užívateľom pocit bezpečia.

Obmedzené možnosti fiat

Až donedávna sa nedali nakupovať kryptomeny klasickými peniazmi (fiat). Po novom už táto možnosť na burze 1inch k dispozícii je. Znamená to, že momentálne môžete nakupovať Ethereum debetnou alebo kreditnou kartou prostredníctvom tretej strany MoonPay. Veľkými nedostatkami sú v prvom rade veľmi vysoké poplatky.Taktiež aj samotná sadzba by mohla byť nastavená efektívnejšie.

Je dobré, že platforma podporujei túto možnosť. Dá sa očakávať, že podmienky sa časom zlepšia, no pre tentokrát bude lepšie, ak si kryptomeny nakúpite cez burzu, ktorá má fiat možnosti zvládnuté o trochu lepšie.

Záver recenzie

Nájdete veľa presvedčivých dôvodov, prečo skúsiť obchodovať práve s 1inch. Rozhranie platformy je intuitívne a užívateľsky prívetivé. Spoločnosť vykazuje taktiež neporovnateľné výsledky pokiaľ ide o bezpečnosť a ochranu.Navyše 1inch exchange skúsenosti jednotlivých užívateľov veľmi vychvaľujú to, že sa neplatia žiadne poplatky za výbery a vklady. Veľmi obľúbenou funkciou spokojných užívateľov je aj delenie si jednotlivých objednávok. Keď spojíte to s používaním Chi Gas Tokenov na zníženie nákladov, môžete očakávať značné výnosy.

Často kladené otázky

Je 1inch dobrá investícia?

Platforma umožňuje zarábať na úrokoch zo svojich aktív uložených vo fonde likvidít. Užívatelia majú taktiež prístup k rôznym aktívam a burzám. Možnosti ako zarobiť je veľa.

Ako vymeniť tokeny na burze?

Ak premýšľate o tom, že by ste svoje tokeny vymieňali, zvoľte možnosť „swap now“. Následne vás burze vyzve, aby ste svoj obchod potvrdili. Skontrolujte všetky údaje a transakciu potvrďte. Vo vašej peňaženke sa zaznamenajú zmeny. Na svojom účte si môžete kontrolovať všetky uskutočnené transkcie.

Je 1inch bezpečná?

Obchody nie sú depozitné a tak meny v žiadnom okamihu nie sú vo vlastníctve burzy.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!