Vysoký percentuálny nárast kurzu memecoinov odráža silu kryptomien na sociálnych sieťach

Doge, jeden z mnohých tokenov inšpirovaných spoločnosťou Shiba Inu a jej tokenmi, napriek jeho nízkej prirodzenej hodnote tento rok prudko vzrástol, zatiaľ čo iné digitálne aktíva sa prepadali. Tento jav môže byť do veľkej miery zapríčinený práve marketingom a tým, ako sa token predstavuje na sociálnych sieťach.

Sociálne siete si žijú svoj vlastný život. Vyvíjajú sa a inovujú. Rovnako to je aj s kryptomenami, kryptoburzami a jednotlivými spoločnosťami, ktoré kryptomeny jednak ťažia a taktiež s nimi aj obchodujú.

Nie je teda žiadnym prekvapením, že na sociálnych sieťach v nedávnej dobe vznikli memecoiny, ktoré dokazujú to, že aj digitálne aktívum bez nejakej výraznejšej hodnoty môže vyvolať neuveriteľný boom. Dá sa teda predpokladať, že ten najväčší ošiaľ v súvislosti so sociálnymi sieťami a kryptomenami ešte len príde.

Najpopulárnejšie memecoiny 2022

napopularnejsie memecoiny
Zdroj: Coinmarketcap

Prvé týždne roku 2022 boli pre memecoiny dosť náročné, pretože mnoho z nich sa prepadávali a strácali na hodnote. Predávali sa za zlomky amerického dolára. Kryptomeny ako Dogecoin, Shiba Inu či Floki klesli od začiatku roka o 932%. Tento jav však neplatí pre celý svet kryptomien a pre všetky coiny. Kryptomena Baby Doge išla proti prúdu a len od začiatku roka vystúpila o 99%.

baby dodge
Zdroj: Twitter

Dôvodov, pre ktoré mohla mena vystúpiť je viacero.

Samozrejme, objavuje sa aj mnoho špekulácii. Je to prirodzené, keďže takýto jav sa neobjavil prvýkrát. V histórii kryptomien ide o bežný aspekt. Po veľkom boome nasledovali o to výraznejšie pády. V prípade Baby Doge sa vývoj trochu odkláňa od bežných kauzalít.

Predaj a kontakt s kryptomenou sa uskutočňuje cez sociálne siete, vrátane twitteru. Čoraz viac sa dostáva do povedomia a jednotliví užívatelia si obľúbili aj hashtag #babydoge. Vznikla taktiež aj požiadavka, aby Binance, najväčšia kryptoburza z hľadiska objemu, zaradila token do svojej platformy.

Prostredie kryptomien je veľmi živý priestor. Dokazuje to aj fakt, že keď priaznivci tokenu Shiba Inu reálne v októbri minulého roku vyzvali spoločnosť Robinhood, aby zahrnula token do svojej platformy, pričom spoločnosť túto požiadavku nesplnila, hodnota tokenu dramaticky klesla.

shiba inu twitter
Zdroj: Twitter

Je to veľmi nestále prostredie, v ktorom je dosť odvážne spoliehať sa na niečo. Na hodnoty tokenov vplýva veľmi veľa premenných. Rok 2021 bol pre meme coiny ako aj pre väčšie kryptomeny ako sú bitcoin a ethereum v znamení prepadu. Ten vyvolala aktuálna situácia a správy, prognózy o variante omikron, čím sa pristupovalo k sprísneniu menovej politiky.

Pri bitcoine došlo k prepadu z rekordného maxima 69 000USD na niečo vyše 40 000USD. V súčasnosti dosahuje najhorší začiatok roka z hľadiska prvých dní digitálnej alternatívy reálnych peňazí.

Napriek tomu, že momentálne sú kryptomeny v akejsi otupenosti, Baby Doge vykazuje na sociálnych sieťach až nadpriemernú príťažlivosť.  Coin Baby Doge je jeden z mnohých tokenov, ktoré sa dostali do popredia ako replika paródie na bitcoin z roku 2013, Dogecoin.

V tom čase bol coin vnímaný ako vtip o špekulatívnych aspektoch kryptomien než ako legitímna investícia. To znamená, že aj z nepatrného a uleteného výstrelu môže vzniknúť niečo, čo svetom otrasie. Koniec-koncov vo svete kryptomien asi nič nie je nemožné. 

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!