Podarilo sa mu znížiť splátku hypotekárneho úveru o 1.764 € ročne.

Ako znížiť splátku úveru a zabezpečiť si spokojnejší život? V tomto článku sa dočítate spoveď nášho čitateľa Tomáša, ktorý si pomocou jednoduchého refinancovania úveru dokál uštriť ročne až 1764 €.

Ako väčšina Slovákov, tak ani náš čitateľ nevedel, že refinancovať hypotéku je možné aj po pár mesiacoch od podpisu zmlúv.

Tri roky platil mesačnú splátku hypotéky vo výške 435 €. Potom ako sa dozvedel z nášho článku, že je možné refinancovať hypotekárny úver a ušetriť na tom, sa mu znížila mesačná splátka o 147 €.

Čo pre neho ročne znamenalo ušetrených až 1 764 €. Je veľmi dôležité, aby sa ľudia naučili pracovať s vlastnými hypotekárnymi úvermi tak, aby z aktuálnej situácie na trhu s hypotékami profitovali oni, a nie banky.

Banky na Slovensku už niekoľko rokov tvrdia, že úrokové sadzby sú na historických minimách, a že už ďalej nebudú klesať. Realita je však iná, stále klesajú.

Už niekoľko rokov úrokové sadzby rapídne klesajú. Každým rokom sú úroky nižšie a nižšie.

znížiť splátku hypotekárneho úveru

Tak ak máte hypotéku staršiu, ako jeden rok, tak je vysoká šanca, že Váš po refinancovaní budú nový úrok a aj mesačná splátka nižšie ako pôvodná! Tým pádom ušetríte nemalé peniaze!

Mýty o refinancovaní hypotéky

Väčšina bánk ponúka úrokovú mieru aj pod 1%. Ale napriek tomu si veľa Slovákov myslí, že refinancovať úver sa dá len po skončení jeho fixácie. To vôbec nie je pravda. Navyše ak si refinancujete úver, založí sa Vám nová doba fixácie a úroky budú opäť garantované na dlhšie.

Ľudia sa nevedomky boja vysokej pokuty za predčasné splatenie úveru. Ale vo väčšine prípadov pokutu prevezme banka, v ktorej si klient robí refinancovanie úveru.

Iní si zase myslia, že refinancovanie úveru trvá dlho a nemajú na to čas. Realita je však taká, že na Slovenskom trhu vzniká nový model, ktorý využilo už tisíce Slovákov. Refinacovanie úveru trvalo Tomášovi len 1 týždeň ! Len jeden týžden a máte nižšie splátky.

Aj v našej redakcii máme prípady, kedy sa podarilo znížiť hypotéku aj o 170 € mesačne.

Oslovili sme tak firmu Finvia, ktorá sa venuje porovnávaniu bánk a ich finančných produktov. 

Ak máte hypotéku viete si cez nich pripraviť nezáväznú ponuku najlepších hypoték na Slovenskom trhu.

Prejdite na stránku Finvia, kde si viete vyžiadať ponuky hypotekárnych úverov všetkých bánk. Vy tak ľahko zistíte koľko ušetríte na vašej hypotéke. 

znizenie uveru hypoteky

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!