eToro vs Crypto.com

Chcete začať investovať do kryptomien, ale neviete kde začať? Základom je nájsť tú správnu platformu. Na trhu je mnoho spoločností, z ktorých si vybrať. eToro patrí medzi tie známejšie svojou jednoduchosťou na používanie pre začiatočníkov. Crypto.com je na druhej strane populárnou možnosťou pre investovanie výlučne do kryptomien. V tomto porovnaní sa dozviete, ktoré z nich je lepšou voľbou a aké sú ich výhody a nevýhody.

etoro_logocryptocom_logo
RecenziaeToro recenziacrypto.com recenzia
Rok založenia20072016
Obchodné inštrumentyKryptomeny, CFD, Forex, Akcie, KomodityKryptomeny
Dostupné kryptomenypribližne 75viac ako 550
Demo účetÁnoNie
Minimálny depozit50 USD0 USD
Možnosti platby143
Spotové obchodovanieÁnoNie
Mobilné aplikácieiOS, Android & WindowsiOS, Android
Automatické obchodovanieÁnoNie
Kopírovanie obchodov ÁnoNie
Sociálne obchodné funkcieÁnoNie
Kryptomenové pôžičkyNieÁno

Porovnanie poplatkov

eToro

Spoločnosť eToro nemá poplatky určené v závislosti od objemu, ale stretnete sa tu s jednotným poplatkom. Ten je nastavený na 1% + spread v prípade nákupu kryptomien. Okrem toho môžete očakávať poplatok za nečinnosť vo výške 10 USD mesačne po 12 mesiacoch bez aktivity na účte.
Čo sa týka poplatkov pri depozite, eToro ho ponúka bez poplatkov ak zvolíte depozit kreditnou alebo debetnou kartou.

Crypto.com

V rámci platformy spoločnosti Crypto.com sa stretnete s poplatkami za obchodovanie vo výške 0,4% do objemu 25 000 USD a poplatok sa zmenšuje s rastúcim objemom. Pri depozite narazíte na 3% poplatok. 

Poplatky za nečinnosť na Crypto.com nenájdete.

Porovnanie dostupných kryptomien

eToro

eToro je broker, ktorý nie je výlučne zameraný na ponuku kryptomien. Výber je obmedzený a nájdete tu okolo 75 kryptomien. Ľuďom, ktorí majú v pláne investovať len do základných mainstreamových kryptomien to určite bude stačiť. 

Za zmienku však určite stojí možnosť si vybrať aj z iných aktív ako napríklad ETF, komodity alebo akcie. Ak teda máte v pláne investovať širokospektrálne a nie výlučne do kryptomien, eToro je v tomto prípade lepšou možnosťou.

Crypto.com

Na rozdiel od eToro, táto spoločnosť je zameraná len na kryptomeny. Z toho dôvodu tu na vás čaká široký výber. Na Crypto.com nájdete viac ako 550 kryptomien. Na svoje si tu prídu aj tí, ktorí sa zaujímajú o menej známe kryptomeny. 

Výhodou čiste kryptomenového zamerania spoločnosti je aj možnosť pôžičiek v kryptomenách. 

Porovnanie bezpečnosti

eToro

Finančné prostriedky klientov spoločnosti eToro sú ukladané do chladného úložiska (hardwarovej peňaženky). Riziko hackerského útoku a strata vašich  peňazí je tým pádom minimalizovaná. eToro má poistené niektoré aktíva, avšak medzi ne nepatria kryptomeny. 

eToro je známe svojou transparentnosťou voči svojim klientom keď ide o ich bezpečnosť. Nie je elitná, no sú úprimní o jej úrovni a to mnoho ľudí berie veľmi pozitívne. Na trhu sú už 15 rokov, čo je ďalším plusom. 

Crypto.com

Spoločnosť Crypto.com berie bezpečnosť veľmi seriózne. Je to jednou z ich hlavných priorít, čo môžeme vidieť na ich spolupráci so spoločnosťou Ledger. 100% finančných prostriedkov ich klientov je uložených v chladnom úložisku. 

Tieto finančné prostriedky sú poistené vo výške 500 miliónov USD v prípade ich straty. Depozity klientov sú uložené v bankách po celom svete, čo prináša do hry výhody lokálnych regulácií. 

Crypto.com je preto jednou z najbezpečnejších kryptomenových platforiem na svete.

Voľba pre začiatočníka

Nikdy ste neinvestovali do kryptomien a bojíte sa, že sa na platforme stratíte? Ktorá z týchto možností je k začiatočníkom priateľskejšia? 

Ako začiatočník určite oceníte jednoduchosť a priehľadnosť eToro platformy a jeho aplikácií. Všetky investície máte na jednom mieste aj v prípade, že by ste sa rozhodli investovať do viacerých aktív zároveň. 

Neviete obchodovať? eToro má pre vás možnosť kopírovať ostatných obchodníkov. Taktiež máte k dispozícii obchodné signály a sociálne obchodovanie. 

Na platforme Crypto.com takéto možnosti nemáte, no ak sa nebojíte robiť vlastné rozhodnutia vo svete kryptomien, Crypto.com vám ponúka širší výber. 

Záver

Ktorá z týchto dvoch možností je teda lepšia? Ako  ste si mohli všimnúť, záleží hlavne od toho, čo od platformy očakávate. 

Ak vás zaujíma excelentná bezpečnosť, obrovský výber z ponuky kryptomien, možnosť kryptomenových pôžičiek a dostupnosť pokročilých obchodovacích možností, Crypto.com je skvelým miestom, kde tieto veci nájdete na jednom mieste. 

Ak však chcete investovať do rôznych aktív a mať ich všetky na jednom mieste s možnosťou kopírovať ostatných na platforme, ktorá je priateľská k zaćiatočníkom, eToro je pre vás lepšou možnosťou. 

Mohlo by vás zaujímať:

eToro vs Binance
eToro vs Kraken
eToro vs Coinbase

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: