eToro vs Kraken - Cez ktorú kryptoburzu sa oplatí nakúpiť Krypto

eToro vs Kraken – Čo je lepšia možnosť?

Kraken aj eToro sú obľúbené kryptomenové burzy. Kraken bol založený v roku 2011 Jesse Powellom a označuje sa ako jedna z najlepších. eToro je na trhu kratšie, no prináša na stôl mnoho nových sociálno-obchodných funkcií. Ak sa neviete rozhodnúť, cez ktorú z nich investovať do kryptomien, všetky výhody aj nevýhody sa dozviete v tomto článku.

SpoločnosťeToroKraken
Poplatky1%3,75%
Kryptomeny24 dostupných kryptomien160 dostupných kryptomien
PeňaženkyHorúca peňaženka eToro MoneyFiremná peňaženka
Bezpečnosťstredná úroveňvysoká úroveň
RecenzieeToro recenziaKraken recenzia

Porovnanie poplatkov

eToro

Spoločnosť eToro má jednoduchú štruktúru poplatkov. Majú zavedený štandardný poplatok 1% za nákup aj predaj kryptomien. 

Kraken

Ak máte v pláne použiť svoju kartu, Kraken má dosť vysoké poplatky. Pri vklade je účtovaný poplatok vo výške 3,75% + 0,25 USD. Za stablecoiny je poplatok 0,9% a za ostatné kryptomenové a devízové páry je poplatok 1,5%. V prípade, že by ste mali účet Kraken Pro, poplatky sú nižšie. V tomto prípade sa odvíjajú od veľkosti objemu. Čím vyšší objem, tým nižšie poplatky.

Porovnanie dostupných kryptomien

eToro

Na eToro nájdete hlavne mainstreamové kryptomeny. Nájdete tu Bitcoin, Ethereum, Chainlink a mnoho ďalších. Spolu je to približne 24 kryptomien na výber. Nevýhodou je, že eToro neponúka Tether (USDT), ktorý je jedným z najznámejších stablecoinov. Aj keď je výber kryptomien menší ako u konkurencie, nájdete tu aj akcie.

Kraken

Na trhu je táto spoločnosť dlhšie ako eToro, preto nie je prekvapením, že výber je väčší. Ponúka viac ako 160 kryptomien, vrátane tých najznámejších, no aj mnoho menej známych tokenov. Možnosťou je aj staking niektorých kryptomien.

Porovnanie peňaženiek

eToro

Spoločnosť eToro už pre Slovákov neponúka vlastnú peňaženku eToro Money. Tá je však stále dostupná pre Českú republiku. Tá umožňuje užívateľom robiť transakcie do externých peňaženiek. Všetky kryptomeny, s ktorými obchodujete máte ihneď k dispozícií v horúcom úložisku. Výhodou teda je vynikajúca kompatibilita tejto peňaženky s kryptomenami na platforme eToro. 

Kraken

Zameranie spoločnosti Kraken je viac na burzu ako na službu peňaženky. Máte možnosť vkladať finančné prostriedky do firemnej peňaženky na úschovu, kým sa rozhodnete zakúpiť kryptomeny. Osobná peňaženka v tomto prípade nie je k dispozícií. Viete si však svoje prostriedky presunúť do horúcich a studených úložísk. 

Odporúčané sú populárne hardvérové peňaženky Trezor a Ledger

Porovnanie bezpečnosti

eToro

eToro ukladá tokeny do studeného úložiska, no rovnako aj do horúcich, aby sa zachovala dostatočná likvidita. To je jednou z nevýhod spoločnosti eToro. Tento systém je zraniteľnejším pred hackerskými útokmi. Preto je lepšie si odložiť svoje kryptomeny do osobného studeného úložiska, kým s nimi neobchodujete.

Kraken

Kraken má dvojstupňové overenie a ďalšie bezpečnostné funkcie. Medzi ne patria napríklad globálne časové uzamknutie nastavení, konfigurovateľný časový limit účtu a šifrovanie SSl. Taktiež tvrdia, že 95% všetkých vkladov je uchovávaných offline. 

Spoločnosť Kraken si udržiava plné rezervy, takže si môžete kedykoľvek požiadať o výber svojich financií. Jeho servery sú chránené ochrankou a kamerovým systémom. Čo sa teda týka bezpečnosti, Kraken má určite navrch v porovnaní s eToro. 

Porovnali sme pre vás eToro a Binance.

Záver

Ak ste zameraní na obchodovanie s mainstreamovými kryptomenami, eToro môže byť burza pre vás. Máte k dispozícií vlastnú internú peňaženku, s ktorou je obchodovanie veľmi jednoduché aj pre úplných začiatočníkov. Máte možnosť sociálneho obchodovania, kde je možnosť kopírovať obchody iných používateľov platformy. 

Kraken je vynikajúca kryptoburza pre ľudí, ktorí chcú mať prístup k širšej škále kryptomien s istotou kvalitného zabezpečenia. Nevýhodou sú vysoké poplatky, ak nemáte Kraken Pro

Ak vás neoslovila ani jedna z týchto možností, na trhu ich je mnoho a výber je naozaj široký.

TIP: Prečítajte si ako obstálo eToro v porovnaní s Coinbase

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý má vlastnosti vášnivého podnikateľa, skúseného investora, bystrého marketéra a nadšeného cestovateľa. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: