Mintos recenzia

Ak sa zaoberáte témou investícií, určite ste už zvažovali možnosť investovať do alternatívnych, tzv. P2P, pôžičiek. P2P alebo „peer to peer“ pôžičky sú také, ktoré umožňujú požičať peniaze s úrokom takpovediac „od človeka k človeku“. Jednou z najväčších a najúspešnejších P2P platforiem na Európskom trhu je Mintos. Naša Mintos recenzia Vám prináša najnovšie informácie o možnostiach investovania.

Ak vás zaujímajú najdôležitejšie informácie o Mintose, ponúkame vám ich v tejto recenzii:

  1. Základné informácie o platforme
  2. Spôsob fungovania
  3. Možnosti investícií
  4. Poplatky
  5. Zákaznícky servis
  6. Skúsenosti klientov
  7. Výhody vs. nevýhody platformy Mintos
  8. Naše hodnotenie

Základné informácie o platforme

Mintos je medzinárodná platforma so sídlom v Lotyšsku. Jej celý názov je AS Mintos Marketplace.

Táto platforma vznikla už v roku 2015 a podarilo sa jej stať sa najväčším trhovým miestom pre P2P pôžičky v Európe. Mintos ponúka možnosť investícií ako fyzickým osobám a malým investorom, tak aj už zaregistrovaným poskytovateľom úveru. O úspechy investícií sa stará až 200 členný odborný medzinárodný tím zamestnancov.

Mintos poskytuje svojim členom možnosť investovať peniaze do úverov v rôznych menách, čo je nepochybne jeho výhodou. Ako to už pri P2P platformách býva, Mintos sa stará o spojenie investorov s tými, ktorí pôžičku potrebujú.

O podobnej P2P platforme sme už písali v článku Žltý melón recenzia.

Spôsob fungovania

Keďže Mintos je platforma zabezpečujúca P2P pôžičky od investora k žiadateľovi, postup fungovania je štandardný. Na jednej strane sa tu kumuluje až 70 úverových spoločností z 33 zemí sveta.

Tieto Mintos používajú ako platformu pre výber vhodného a hodnoverného klienta (spravidla jednotlivcov a malé podniky) pre nimi ponúkané úvery.

Na druhej strane tu prichádzajú malí investori, ktorí môžu investovať už od 10€. Zabezpečia si tým stabilné výnosy počas niekoľkých mesiacov či rokov. Mintos je zodpovedný za poskytnutie priestoru pre stranu investora vybrať si kam konkrétne chce investovať.

Sám investor sa môže rozhodnúť aké investičné portfóliu a taktiku dosahovania zisku si zvolí.

Spomenuli sme, že Mintos je platforma pre výber vhodného a hodnoverného žiadateľa o pôžičku. Na mieste je teda otázka, ako dokáže Mintos hodnotiť žiadateľov? Je to pomocou tzv. „ratingu“:

rating mintos

Možnosti investícií

Na Mintose môže investovať naozaj každý. Stačí, že má osoba viac ako 18 rokov a bankový účet v štátoch EÚ. Či už ste malý investor alebo úverová spoločnosť, môžete si sami vybrať, kam konkrétne chcete investovať.

Neviete ako investovať v čase recesie? Prečítajte si o tom tu.

Na začiatku si vytvoríte Mintos účet. Mintos vás vyzve k overeniu svojej totožnosti. Po nahraní všetkých dokumentov si chvíľu počkáte na overenie. Následne je váš účet aktivovaný a môžete vložiť svoje voľné finančné prostriedky na Mintos účet. Následne je už len na vás, aké finančné porfólio a stratégiu investícií si zvolíte.

Rozhodujete sa podľa toho:

–    aká vysoká je vaša investícia, 

–    na koľko % chcete zhodnotiť svoju investíciu,

–    aké ste si vybrali investičné portfólio.

Spôsob investovaniaPopis
Invest & AccessTýmto spôsobom môžete bez poplatkov investovať už od 10 € s priemerným výnosom 12,22%. Zabezpečený je okamžitý prístup k finančným prostriedkom.
Auto InvestĎalší spôsob, kde môžete bez poplatkov investovať už od 10 € čo sa týka Primárneho trhu. Na Sekundárnom trhu môžete investovať už od 1 €. Výnosy sa zhodnotia podľa doby splatnosti alebo predaja na sekundárnom trhu.
Manuálne investovanieAutomatické bezplatné investovanie vám zabezpečuje úplnú transparentnosť, kam vaše investície idú. Na Primárnom trhu môžete investovať znova už od 10 € a na Sekundárnom od 0,01 €. Výnosy závisia od vybraných pôžičiek.

V Mintose si môžete vybrať, či chcete investovať do primárneho alebo sekundárneho trhu. V oboch si vyberáte medzi viacerými možnosťami (hypotekárne úvery, pôžičky na automobil, financovanie faktúr, podnikateľské úvery, krátkodobé pôžičky, osobné pôžičky, poľnohospodárske úvery).

Každého investora samozrejme zaujíma zhodnotenie jeho peňazí. Investovanie cez Mintos vám môže priniesť zhodnotenie vašich investícií od 4,4% do 22% mesačne. Štandardný priemerný výnos je však okolo 11%. Jemne sa to líši od vami zvolenej taktiky a portfólia.

Poplatky

Založenie účtu, vklad či výber peňazí, obsluha účtu a investovanie na Mintose je úplne bezplatné. Stretávate sa len s poplatkami za prevod mien (ak investujete do iných mien) do výšky 0,5% v závislosti od meny.

S poplatkami sa stretávate aj pri prevode investícií na Sekundárnom trhu. Tieto poplatky sú vo výške 0,85% za predaj jedného úveru. S týmito poplatkami ste však vopred oboznámený a ak sa vám výška poplatku nepáči, môžete sa rozhodnúť nevstúpiť do obchodnej transakcie.

Zákaznícky servis

Čo sa týka Mintos zákazníckeho servisu, v prvom rade je pre vás pripravený zoznam najčastejšie sa vyskytujúcich otázok. V prípade, že nenájdete svoju odpoveď, môžete Mintos kontaktovať NONSTOP na e-mailovej adrese support@mintos.com.

Ďalej môžete kontaktovať medzinárodnú linku +351 308 808 418 alebo české číslo +420 538 880 188.

Skúsenosti klientov

Nebude to trvať dlho a samotný web Mintos vám ponúkne pozrieť si skúsenosti jeho klientov. Tie vám prezradia:

Pozitíva👍Negatíva👎
🔉 jednoduchá komunikácia💣 pochybné hodnotenia poskytovateľov úverov
👁‍🗨 výborná podpora pre začiatočníkov⌛️ dlhý čas reakcie na zákazníckej podpore
📖 spoľahlivá a ľahko ovládateľná platforma📩 problémy s autoinvestovaním
🧾 web v českom jazyku📂 neprehľadný sekundárny trh
💶 transparentnosť poplatkov📉 nižšie výnosy

Výhody vs. nevýhody

Súčasťou našej recenzie sú samozrejme tie najväčšie výhody a nevýhody investovania cez platformu Mintos:

Výhody✔️Nevýhody❌
💰 vysoké zhodnotenie finančných prostriedkov⌨️ len pre počítačovo gramotných
📊 transparentné a nízke poplatky⏲ dlhšia doba odpovede cez zákaznícku podporu
✅ investovanie, registrácia a správa účtu zadarmo🌎 e-mailová zákaznícka podpora výlučne v anglickom jazyku
🔄 možnosť využiť službu autoinvestovania😟 nevýhodný kurz pri zmene meny
⚪️ jednoduchý web s relevantnými informáciami 
💸 jednoduchý transfer finančných prostriedkov 
⏱ mesačné vyplácanie výnosov 
🗂 možnosť diverzifikovať portfólio medzi niekoľko mien 

Naše hodnotenie

Mintos je dôveryhodnou P2P platformou. Malou nevýhodou môže byť, že pre vykonávanie transferov a samotné investovanie potrebujete vedieť anglický jazyk. Nič to však nemení na tom, stratégiu a porfólio si môžete zvoliť sami a k svojim výnosom máte okamžitý prístup.

Mintos recenzia vznikla na základe toho, že ide o zaujímavú platformu pre tých , ktorí chcú s investovaním začať bez rizika. Investovať môžete už od 10 €, čo je vhodné práve pre začiatočníkov.

Ohodnoť tento článok
[Spolu: 0 Hodnotenie: 0]
error: Content is protected !!