Zakladateľ Twitteru predal svoj prvý tweet ako NFT

Zakladateľ Twitteru Jack Dorsey vytvoril svoj vlastný NFT so svojím prvým tweetom na sociálnej sieti Twitter. Podarilo sa mu ho predať za 2 915 835,47 dolárov.

NFT (non-fungible token) umožňujú nakupovať a predávať vlastníctvo unikátnych digitálnych produktov. Pomocou blockchainu viete presne zistiť, kto je vlastníkom danej veci.Technicky NFT môžu obsahovať čokoľvek v digitálnej podobe ako je napríklad GIF súbor, obrázky, umelecké diela, digitálne domy a skladby a teraz už aj tweety.

Najvyššiu ponuku za prvý tweet dal Sina Estavi. Ak si pozriete jeho LinkedIn, tak zistíte, že to je malajzijský podnikateľ a CEO firmy Bridge_Oracle, ktorá vytvára aplikácie na TRON blockchaine.

„Myslím si, že po rokoch si ľudia uvedomia skutočnú hodnotu tohoto tweetu, ako maľbu Mona Lisy,“ tvrdí kupujúci Sina Estavi.

NFT (non-fungible token) sa v poslednej dobe dostávajú na titulné stránky mnohých portálov. Niektoré NFT sa predali za milióny dolárov.

Samotný tweet sa nepredal v tradičnom slova zmysle – stále je k dispozícii online na Twitteri, aby ho mohol ktokoľvek vidieť a zdieľať.

Namiesto toho sa predal unikátny kryptografický certifikát potvrdzujúci vlastníctvo tohoto tweetu, ktorý sa nazýva non-fungible token (NFT).

Dorsey uviedol, že víťaznú ponuku zamení za Bitcoin a daruje ho charitatívnej organizácií GiveDirectly, ktorá pomáha ľuďom v chudobe.

Čo sa ešte predalo ako NFT?

Grimes, hudobníčka a partnerka nadšenca pre kryptomeny Elona Muska, zarobila za 20 minút okolo 6 miliónov dolárov v digitálnej aukcii predajom NFT niektorých svojich umeleckých diel.

Digitálny umelec Beeple, vlastným menom Mike Winkelmann, tiež predal zbierku NFT za necelých 70 miliónov dolárov.

Vo všetkých týchto prípadoch si umelci ponechali pôvodné digitálne produkty – hoci kópie sa voľne šíria po internete.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!